IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНСКА БЕРЗА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНСКА БЕРЗА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака Обратен редослед
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 21:38
ЕПА НЕМА... има преродби и реакции...
ако не гласаш.. ке изгубиш работно место.. ако плукаш 50 евра... ако мочаш пијан 50 евра,
ако имаш оџак 800 ден.
абе од овие реформатори мојт и денешна ЕУ да учит а богами ке научеше нешо и Мартин Лутер...
Полицијава... стогоча„„„!!!!!
УДБА, ОЗНА а и КГБ... дневен лимит пер џандар 200 ЕУР- 10 за него за дневница а 190 за Пиноче наш...



Изменето од anastea - 25.Март.2009 во 00:46
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 21:27
не%20знам .............. nema akcii od vladata тага
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 21:09
Ке ојш на www.mse.com.mk а одлуката ке си ја напрајш сам...лол
После бараш брокер...
Кон врв
TheRock Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheRock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 20:57
znae li nekoj da mi kaze dali postoi stranica na koja mozam da gi imam na uvid site promeni so se slucuvaat na makedonskava berza(ako nekoja firma ima zgolemuvanje ili namaluvanje na vrednosta na akciite). Nekoja stranica kaj so gi ima site makedonski firmi i momentalnite ceni na nivnite akcii. Jas ja znam stranicata na makedonskata berza, ama tamu ne mozam da go najdam ova so mi treba

Ako nekojgo znae odgovorot na ova prasanje bi mu bil odnpred blagodaren.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 09:09
moze li nekoj da mi objasni kako da kupam akcii vo najuspesnata firma vo MKD .......... akcii na " vladata "  na RM ........... blagodaram голема%20насмевка
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 23:46
Originally posted by pmmladen pmmladen напиша:

Може ли некој да ми каже каде и како можам повеќе да се информирам околу купување акции? Ми треба информација од некој познавач од оваа област, не лаик.


Ќе си ангажираш брокер... ќе го плаќаш 1% и решен проблем.....
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 13:27
Може ли некој да ми каже каде и како можам повеќе да се информирам околу купување акции? Ми треба информација од некој познавач од оваа област, не лаик.
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 10:05
Originally posted by brza brza напиша:

pa ,ti kazav,..ako gi imash,..ke se oparish ,..koga ke porasnat!,..  ,.a ,po kolku ti si gi kupila,..ako ne e nekoja "poslovna" tajna? намигнување
Po toa kolku godini staz i koe rabotno mesto go imame bese opredelena po edna brojka svedena vo parce hartija od vrednost
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 09:44
samo edna rabota RASTE vo tudji race ............. a ne se nitu pari a uste pomalku AKCII .............. barem ne kaj nas i vo nasata " berza " na hartii od vrednost голема%20насмевка

Изменето од miroslav_g8 - 15.Февруари.2009 во 09:44
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 20:50
pa ,ti kazav,..ako gi imash,..ke se oparish ,..koga ke porasnat!,..
 

 ,.a ,po kolku ti si gi kupila,..ako ne e nekoja "poslovna" tajna? намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 20:44
Ne se razbirame, nemav namera da kupam nego da prodadam
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 20:41
pa,..ako vekje gi imash,..pa, da chekash,..ajde,..ama ,ako chekash da porasnat ,za da gi kupish,.."malku" chuden nachin za oparuvanje,..,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 20:34
Originally posted by brza brza напиша:

a,..ti da ne si mislish,...pogolema cena na akcijata ,..povredna firma ,a?,...vo odnos na drugite.
ne imav namera da se oparam malku sega ke pocekam
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 20:32
a,..ti da ne si mislish,...pogolema cena na akcijata ,..povredna firma ,a?,...vo odnos na drugite.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.