IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - H.I.M.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

H.I.M.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
black angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: H.I.M.
    Испратена: 06.Септември.2007 во 21:04
ova e za fanovite na HIM ovde ostavajte i sliki
novosti od HIM.bleed well,passions killing floor i the kiss of dawn se najavnite pesni za albumot"VENUS DOOM"koj izlaga na 17.9.07.kaj nas sigurno ke go najdeme na krajot od mesecot imeno pesnata the kiss of dawn e napisana i posvetena na eden prijatel na ville vallo koj bil u depresija i se samoubil pred dve godini.pesnata e super moze da ja gledate na you tube eve link http://www.youtube.com/watch?v=rnQuEMieWdg
ili ako sakate da kontaktirate so grupata:
http://www.youtube.com/him
you'll be right here in my arms,stop pretending,because in joy and sorrow i'll be only with you,you know your love 's the funeral of hearts!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 22:28
abe......aj ne me zaebavaj...........him..........газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 11:48
Ако некој ми даде валиден аргумент зошто хим се лоши-има пиво од мене.
Не ги сакате затоа што пријателите ви рекле дека се лоши-не го слушајте друштвото слушајте тоа што ви се допаѓа.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 11:50
posto si go smenija stilot na muzika od koga realiziraa deka moze da se pecali pari so komercijalen stil na muzika......pivo toceno!falaголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 11:58
Кажи конкретно збориме за премин од првиот накај вториот албум.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:00
ne tuku od his infernal majesty do HIM........PIVOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!TOCENOOOOOOOOO!!!!!!голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:08
А бе ти си малолетник затоа вака-сори не купувам пиво на малолетници противзаконски е.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:10
se vadis sega posto te nagaziv, i si znaes ubavo ja sum kupuval na vremeto demoa od his infernal majesty taka da ne mi se ponasaj i plati pivo na sledna sobiranka pa i togas ke vidis so koj maloletnik si imas rabotaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:20
vcera bas koga ti go razgelduva profilot kako nov clen, primetiv po tvojot potpis deka gi sakas him. dobra grupa se, od niv omilena mi e funeral of hearts.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:51
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

se vadis sega posto te nagaziv, i si znaes ubavo ja sum kupuval na vremeto demoa od his infernal majesty taka da ne mi se ponasaj i plati pivo na sledna sobiranka pa i togas ke vidis so koj maloletnik si imas rabotaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Брчко тоа што тебе ни те праат мерак не е аргумент-знаеш што ме мрзи да се расправам ако имаш да кажеш нешто кажи ако не давајцата да не ја сереме темата.
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:54
Последниот албум Dark Light малку го сменија стилот и музиката. Нема веќе Baby  darling  и такви работи-многу повеќе метафори. Таков по новиот сингл би требало да е и новиот албум. 
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:55
nemas argumentacija zatoa sega pisuvas takov post....RESPEKT!ѓавол
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:58
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

nemas argumentacija zatoa sega pisuvas takov post....RESPEKT!ѓавол

Да немам аргументи ако е така и ти немаш ај сеа стварно да прекинеме ко децана сме.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 12:59
kako be nemam????

Цитирај posto si go smenija stilot na muzika od koga realiziraa deka moze da se pecali pari so komercijalen stil na muzika

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.