IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - H.I.M.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

H.I.M.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 16:24
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

kako be nemam????

Цитирај posto si go smenija stilot na muzika od koga realiziraa deka moze da se pecali pari so komercijalen stil na muzika


Трили сакаш да ми кажеш дека не е етички коректно за еден квалитетен бенд да се продава и да прави паризбунетост Многу ми е тоа контроверзно од твоја страна со оглед на фактот дека тебе еден од омилените бендови ти се Rolling Stones. А како што знаеме они спаѓаат во еден од најбогатите и најкомерцијално експлоатираните бендови на сите времиња.

Кажи ми зошто ова што го кажуваш не важи за нив а важи за HIM? Не сакамодговор во стилот затоа што стоунски се легенди. Да се легенди ама не биле секогаш, значи и они се пордавале.
Станување на "КОМЕРЦИЈАЛЕН" бенд е пат кој што сите добри групи го имаат поминат-па и Slayer се комерцијала. Имаат милионнски тиражи и фанови и концерти низ цел свет. Се надевам ме разбираш во која насока ми оди аргументиранава дискусијанамигнување
Кон врв
FANCY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FANCY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 16:27

[/QUOTE]
Кажи ми зошто ова што го кажуваш не важи за нив а важи за HIM? Не сакамодговор во стилот затоа што стоунски се легенди. Да се легенди ама не биле секогаш, значи и они се пордавале.
Станување на "КОМЕРЦИЈАЛЕН" бенд е пат кој што сите добри групи го имаат поминат-па и Slayer се комерцијала. Имаат милионнски тиражи и фанови и концерти низ цел свет. Се надевам ме разбираш во која насока ми оди аргументиранава дискусијанамигнување
[/QUOTE]
 
BRAVOS BE!! аплауз
што ме боли за утре, гајле ми е само за денес -УТРЕ Е ДУРИ УТРЕ
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 17:25
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

kako be nemam????

Цитирај posto si go smenija stilot na muzika od koga realiziraa deka moze da se pecali pari so komercijalen stil na muzika


Трили сакаш да ми кажеш дека не е етички коректно за еден квалитетен бенд да се продава и да прави паризбунетост Многу ми е тоа контроверзно од твоја страна со оглед на фактот дека тебе еден од омилените бендови ти се Rolling Stones. А како што знаеме они спаѓаат во еден од најбогатите и најкомерцијално експлоатираните бендови на сите времиња.

Кажи ми зошто ова што го кажуваш не важи за нив а важи за HIM? Не сакамодговор во стилот затоа што стоунски се легенди. Да се легенди ама не биле секогаш, значи и они се пордавале.
Станување на "КОМЕРЦИЈАЛЕН" бенд е пат кој што сите добри групи го имаат поминат-па и Slayer се комерцијала. Имаат милионнски тиражи и фанови и концерти низ цел свет. Се надевам ме разбираш во која насока ми оди аргументиранава дискусијанамигнување


sto gi sporeduvas, koga ja vo topikot samo zboruvav za his infernal majesty??
ne sakas da sfatis aj oke neka pobudaliot popustaголема%20насмевка
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 17:30
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

kako be nemam????

Цитирај posto si go smenija stilot na muzika od koga realiziraa deka moze da se pecali pari so komercijalen stil na muzika


Трили сакаш да ми кажеш дека не е етички коректно за еден квалитетен бенд да се продава и да прави паризбунетост Многу ми е тоа контроверзно од твоја страна со оглед на фактот дека тебе еден од омилените бендови ти се Rolling Stones. А како што знаеме они спаѓаат во еден од најбогатите и најкомерцијално експлоатираните бендови на сите времиња.

Кажи ми зошто ова што го кажуваш не важи за нив а важи за HIM? Не сакамодговор во стилот затоа што стоунски се легенди. Да се легенди ама не биле секогаш, значи и они се пордавале.
Станување на "КОМЕРЦИЈАЛЕН" бенд е пат кој што сите добри групи го имаат поминат-па и Slayer се комерцијала. Имаат милионнски тиражи и фанови и концерти низ цел свет. Се надевам ме разбираш во која насока ми оди аргументиранава дискусијанамигнување


sto gi sporeduvas, koga ja vo topikot samo zboruvav za his infernal majesty??
ne sakas da sfatis aj oke neka pobudaliot popustaголема%20насмевка

Не ги споредувам бендовите туку само ти укажувам на тоа што имаш ти пишано на други теми, а што пишуваш тука.  Постовите ти се контрадикторни прво кажуваш едно па после друго, во зависност дали тебе ти одговара тоа. Значи среди си ги мислите па после пишувај не може да имаш двојни стандарди а после да бараш разбирање.
Музиката не HIM  е одлична супер бенд се сега треба да излезе нов албум. Тоа што тебе не ти се допаѓаат не значи дека се лоши.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 17:35
ajde be, sekoj vtor zbor ti e RS, ako sakas da sporeduvame pocni prvo od mojata izjava, procitaj ja uste ednas ubavo posto primetiv deka ne si ja procital ubavo
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 02:15
Трили приметив дека единствена цел ти е да го имаш последниот збор. Имај го не ме интересира но верувај ми тоа не те прави во право за тоа што го зборуваш.ѓавол
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 08:34
druze, dobro si primetil, no ajde odgovori mi na "prasanjeto" ili na mojta "izjava"

Цитирај go smenija stilot na muzika


i kazi mi dali i toa se odnesuva i na RS neli ti pocna da sporeduvas HIM i RS......намигнување
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 20:49
Не туку јас повлеков паралела помеѓу тоа што го кажа ти на една друга тема и го поврзав со оваа. Р-С никогаш не го смениле стилот они секогаш биле radio-friendly бенд.
HIM единствено на првиот албум звучат малку по жестоко од останатите, и да го сменија стилот тогаш и да со последниот албум пак е сменет стилот а сега најверојатно по песната што ја вртат не MTV и последниот албум е различен.

Но тоа воопшто не значи дека тоа го прават за пари-еве лично мене првиот и последниот албум ми се најкомплетни и најубави, но тоа нема никаква врска со парите. Единствена група од метал жанрот(зборам за сите метал правци) што ќе признаам и ќе искритикувам дека се алчни по пари се Metalica.

Пиши што сакаш после ова знам дека сакаш да го имаш последниот збор-но не сакам да се расправам туку само да разјасниме некој работи во врска со ова. голема%20насмевка
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 08:43
druze, sega ke ti kaze cico Lou, posto ne sakase da citas ubavo jas kupuvav na vremeto demoa (NE prviot album) od His Infernal Majesty po nivnite pocetoci kako cover band, i odlicni bea......no potoa ednostavno go presekoa toa sto go pravea i pocnaa da praat muzika za picki bukvalno....i ville pocna da se sminka itn,itn......

Изменето од Trilili - 11.Септември.2007 во 08:44
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 12:14
Тоа никако не кажува дека они се лош бенд.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 12:18
koj kaza los band???
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 13:48
Значи се согласуваш дека се добар бенд.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 13:56
ni toa ni kazav.....голема%20насмевка
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 14:22
Уште малку па новиот албум ајде ајде.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.