IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ХИГИЕНАТА И РЕЛИГИИТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ХИГИЕНАТА И РЕЛИГИИТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 05:56
Originally posted by the king the king напиша:

Originally posted by Sektas Sektas напиша:

Рице брат, друго те прашува човекот,а ти друго му одговараш,и после јас сум лицемер.Одговори му за бројаниците а не сто кажал апостол Павле.голема%20насмевка


sektasu neznam dali si slusnal za zborot ibadet ako ne si slusnal za toa jas ke ti kazam :

zborot ibadet vo islamot znaci spomenuvanje na edinstveniot i semoken allah

e sega brojanicite vo islamot sluzat za ibadet.

dovolno   objasneto od strana na islamski aspekt??

Ибадет , така ли рече , дали тоа нешто му доаѓа како У иМЕ аЛАХА Семилостиваго , и НЕГОАВО ПОСЛАНИКА ; ПЕГМЕЈБЕРО МОАМЕДАхи,%20хи...
Кон врв
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 05:58
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Originally posted by the king the king напиша:



sektasu neznam dali si slusnal za zborot ibadet ako ne si slusnal za toa jas ke ti kazam :

zborot ibadet vo islamot znaci spomenuvanje na edinstveniot i semoken allah

e sega brojanicite vo islamot sluzat za ibadet.

dovolno   objasneto od strana na islamski aspekt??


ibadet znaci obozavanje, a  Zikr znaci spomnuvanje

сега тебе ли да ти врувам калифе или на кинг-а ,
ибадет е обожавање , ама на што , калофе на моамед или на алаа?

Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 12:43
vaka sega orto ibayet e obozavanje ili veruvanje na se ona sto k*ranot go kazuva i na toa sto muhammed go rekol a zikir e potsetuvanje ili spomenuvanje na allah i na muhammed i na site pratenici pred nego.


razbra???


zikirot spaga vo redovite na ibadetot bideki sepak se raboti za veruvanje!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 12:44
Originally posted by orto orto напиша:


Originally posted by the king the king напиша:

Originally posted by Sektas Sektas напиша:

Рице брат, друго те прашува човекот,а ти друго му одговараш,и после јас сум лицемер.Одговори му за бројаниците а не сто кажал апостол Павле.голема%20насмевка


sektasu neznam dali si slusnal za zborot ibadet ako ne si slusnal za toa jas ke ti kazam :

zborot ibadet vo islamot znaci spomenuvanje na edinstveniot i semoken allah



e sega brojanicite vo islamot sluzat za ibadet.

dovolno   objasneto od strana na islamski aspekt??
Ибадет , така ли рече , дали тоа нешто му доаѓа како У иМЕ аЛАХА Семилостиваго , и НЕГОАВО ПОСЛАНИКА ; ПЕГМЕЈБЕРО МОАМЕДАхи,%20хи...



ne e toa toa ortesi gi pomesal!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 21:26
Originally posted by Sektas Sektas напиша:

И не се вика хигиена,туку игиена.голема%20насмевкагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
Za greota,ni za Higienata nema sto da napisete.
 
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 12:41
a sto da napisat koga se znae deka tie se protiv nea???
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 13:54
Isplakni si ja ustata
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 15:45
Izvini ke te prasam nesto...
Imas li dadeno eden asalen komentar na forumov?
Nesto vaka prijatelski ili dobronamerno...

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 15:47
Imam, ako si pismen citaj, site komentari mi se asalni, ama ti nemozes da gi razberes, imas problem so intelektot.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 15:48
onie drugite,...iako i drugite se ,..drugi za mene,...stvarno drzat do higiena,...inache ne bi vleguvale ,...bosi,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 15:49
Kolku grubo zvuci toa onie drugite....тага
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 15:50
A mijat li race?
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 16:44
Originally posted by moira moira напиша:

Isplakni si ja ustata



neka gospod ti se smiluva.

ako sakam da si ja isplaknam ustata ednostavno ke si ja isplaknev nemase da cekam ti da mi kazes da si ja isplaknam ne e nasata vera nasilna.

ednostavno jas ne sakam da go napravam toa od pocit kon onoj koj me stvori koj mi go podaril zivotot ne samo mene tuku na site zivi sustestva na ovoj svet.

zarem toj koj ti go dade zivotot ne zasluzuva da mu se zablagodaris za toa???

jas mislam deka zasluzuva i bi ti preporacal da ne provociras mnogu bideki nikoj nema tebe da te zaprasa dali da jade ili kako ti sto velis da si ja oplakne ustata !!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 17:03
A za sto zboruvas ti voopsto, dali razbiras sto prasuvam i zosto?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.