IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Запознавање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Запознавање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 21:06
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...zenite gledaat prvo u ramenicite, a muzite u struk...плазење...pokreti, koa ke vidish od podaleku drugo i ne se glea bash odma...prvo e toa...трепкање
 
temata ne e gledanje od daleku... zapoznavanje плазење
i jas na primer ne gledam vo ramenicite... OCI,RACE,ZABI i MIRIS(obozavam koga ke se pozdravam so tri baknezi a mirisot me pijani na ubav nacinцрвенеење)


Изменето од seka - 25.Јуни.2008 во 21:07
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 21:29
primetuvam kako ke me pozdravi....... ako mi ja stegne rakata i me pogledne vo oci.....
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 21:38
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...zenite gledaat prvo u ramenicite, a muzite u struk...плазење...pokreti, koa ke vidish od podaleku drugo i ne se glea bash odma...prvo e toa...трепкање
 
temata ne e gledanje od daleku... zapoznavanje плазење
i jas na primer ne gledam vo ramenicite... OCI,RACE,ZABI i MIRIS(obozavam koga ke se pozdravam so tri baknezi a mirisot me pijani na ubav nacinцрвенеење)


...pred da go zapoznaesh, ti doaga se doblizue-go percipirash go zapoznavash na nekoj nachin, akoa ke ostvarish kontakt, si go poznala vishe...kolku tolku...плазење


Изменето од ...Well... - 29.Јуни.2008 во 21:38
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 13:41
Originally posted by zbunet zbunet напиша:


Koga se zapoznavate kade prvo go zagleduvate zapoznatiot   ?                                                                                         

celosno.....snimka totalen rengen!!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 13:46
U usnite ... neznam zosto? голема%20насмевкаплазење

Изменето од Blue Scarlet - 30.Јуни.2010 во 13:47
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 13:50
Одоздола па нагоре , систематски преглед плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевка

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 17:39
Јас па одозгора па надоле.

Прво што забележувам кај машко е насмевката и очите. Поготово очите. Потоа косата (пожелно е да е бушава) па рамениците и рацете. Па ондак иде гзот за на крај да видам дали е идиот или забавен човек.

А да, ќе заборавев: ако е понизок од мене, све ова паѓа у вода, а ако е симпатичен само ќе си мислам: а да го почекам да порасне?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 09:55
прво, гледам во фаца целосно без одделните делови, ако ми се свиѓа продужуе анализа.гледам прво висина, како што рече ТИГИ, се пропаѓа у вода ако е понизок.па после важни ми се вибрациите, ако ми личи како good boy супер, ако личи како bad boy уште посупер. и за крај, повторно ќе ја цитирам тиги, гзот е на ред
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 11:24
Незнам колку е вистина -
но сум забележал дека на женскиот свет првиот впечаток
 им го прават чевлите (облик, боја, дизајн) што мажот ги носи.
Многу важен детал во формирањето на првичниот впечаток.


It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 11:36
Da, zatoa jas chesto bos izleguvam, za da me gledaat na drugi mesta. muahahaha
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 12:33
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Незнам колку е вистина -
но сум забележал дека на женскиот свет првиот впечаток
 им го прават чевлите (облик, боја, дизајн) што мажот ги носи.
Многу важен детал во формирањето на првичниот впечаток.




Знаеш дека си во право?
Не ми текна одма на тоа, ама ептен е така.
Чевлите се многу важен знак за тоа што човек мисли за себе, и каков е.

Освен ова....да, рацете.
И погледот...
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 13:31
Пази ситуација: типац со добра кундра оди на гости, ама не се собува за да го 'проценат' што чоек е. Некоја типка си помислува - кој знае колку му мирисаат нозете :-D
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 13:54
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Незнам колку е вистина -но сум забележал дека на женскиот свет првиот впечаток им го прават чевлите (облик, боја, дизајн) што мажот ги носи.Многу важен детал во формирањето на првичниот впечаток.

лично за мене, чевлите не играат ама баш никаква улога!незнам зошто ама тоа не приметувам
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 17:38
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Пази ситуација: типац со добра кундра оди на гости, ама не се собува за да го 'проценат' што чоек е. Некоја типка си помислува - кој знае колку му мирисаат нозете :-D


Или, за да се види колку заработува де голема%20насмевка
А типката може да си помисли, баш е невоспитан  голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,176 секунди.