IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Art Fusion проект
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Art Fusion проект

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Art Fusion проект
    Испратена: 02.Септември.2007 во 22:58
http://www.youtube.com/watch?v=GWzFV-H8Fm8

Во последните 20 год. тетовирањето почна да еволуира,и полека полека прерасна во еден нов вид на уметност кој го нарекоа Art Fusion.Чудно е тоа што во светот луѓето уметноста како што е тетовирањето сеуште неможат да го дефинираат,кога пишувам во светот секако мислам буквално за целиот свет вклучувајки го тетовирањето во Македонија.
Додека овој нов вид на уметност се воведе како предмет во многу уметнички факултети кај нас сеуште е табу,сеуште се плашиме самите од себеси и околината на тоа како кој ке изреагира на еден нов начин на живот - нов култ и нова околина која нема да е иста како онаа традиционалната што сите убаво ја спознаваме како веке изживеана и просто кажано досадна.
Погледнете го клипот и уверете се,ке пробам да постирам уште многу инфомации околу Art Fusion проектот но слободно и приклучете се,време е нешто да смениме во овој поглед.среќа


Изменето од Boogie - 02.Септември.2007 во 22:58
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 01:41
Кај нас кога ке биде по школи јас сум наставничкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Има време прво една кампања за тетовирање да направиме па....


големо%20гушкање

големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.