IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 197198199
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2015 во 22:32
Абре оваа влада веќе ништо не прави. Ниту опозицијата.

СЕГА С'Е ПРАВАТ АМБАСАДОРИТЕ И НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ОД НАДВОР !
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2015 во 01:02
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1026
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2015 во 14:13
Ова значи дека дпмне сега е изолиран случај,односно партијата не ги застапува државните и националните интереси на меѓународна сцена....
Изгледа странците ја стават партијата во тотален карантин за да не можи криминалот да излези и да мутира,а лекарствата кој ке му ги вбризгуваат за многумина ке бидат фатални.

Кон врв
Leprechaun Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Leprechaun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2015 во 18:20
Што прави оваа влада ?! ... прави на-ти-го дај-ми-го или подобро кажано од шупљо у празно и обратно !
Треба да се анализираат поопширно работите почнувајќи од втората половина на 2006 година кога ВМРО-ДПМНЕ на чело со Груевски дојдоа на власт во Р.М. па се до денеска ... исто така треба да се проанализира однесувањето на опозицијата за сите овие години што они направија ете во одбрана на народот и државата од власта на Груевски, дали е тоа доволно или не!
Дали после скоро цела деценија владеење на оваа партија економијата односно стандардот е поголем,ист или помал од периодот пред доаѓањето на оваа власт на чело на државата, дали институциите си ја вршат својата работа правилно и неселективно, дали човековите права и демократските процеси се отидени и одат во позитива или пак одат во негатива, што е со Евро-Атлантските процеси до каде дојдовме и ред ред други работи кои треба да се анализираат ... криминалот е само една работа една негатива од за жал многуте негативи не само на оваа власт туку и на оние претходните пред нејзе, само што овие ептен долго континуирано 10 години се на власт и затоа на народот веќе му стануваат одбивни и како товар и дури и за најмала ситница сите плукаат по Грујо и неговите министри ... дефинитивно најлошо нешто е тоа што оваа власт донесе преку ноќ недоволно промислени безброј закони, регулативи, превисоки казни и секако катастрофални реформи во здравството и образованието а пак медиумите си ги направи свои филијали и пропагандни пунктови за ширење на својата пропаганда врз широките народни маси, исто така покрај медиумите кои мора да бидат 100% според идеологијата на власта истото важи и за институциите и покрај тоа што државата по устав е демократска и плурална и секој според уставот има право на различно мислење и критика ... упс опозицијата тврдеше дека има и илјадници бесправно следени и прислушкувани граѓани од страна на тајните служни на Р.М. и оваа работа треба да се расчисти и да се обелодени кои се тие граѓани кои биле на мета на службите и поради која конкретна причина, треба и голем број на судски пресуди повторно да се почнат од почеток, случаите како Монструм, А1-ТВ(Велија Рамковски), случајот со Љубе Бошковски и многу други бидејќи постои основано сомнение кај народот дека се монтирани и чисто политички !
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2015 во 13:35
ВЛАДАТА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ ЗА 500 МИЛИОНИ ЕВРА СО ЕВРООБВРЗНИЦА


И така СИТЕ СРЕЌНО ќе си живеат,МАФИЈАТА ќе си се спрема за повторно НЕРЕГУЛАРНИ избори,неписменото и полуписменото население ќе си зема СУБВЕНЦИИ,некои ќе продолжат да се ИССЕЛУВААТ,МАГИЈА со УТОПИСКИ ноти.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2018 во 16:04
"Велат го примила
корнишонот на премиерот.
Со коор тој ја нишанел
и право "у срида" погодил!"

Главен уредник:Дарко Каевски
Автор Даниела ми ти некоја,очи не ми се напрегаат
да прочитам,корнишонска некоја.


Ма и Тито да подзавиди на
ваква поданост...Ете си го
возвишува лидерот.Со народни
пари секако.Е корнишонот на лидерот си е!

Изменето од Орка - 01.Април.2018 во 16:04
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1614
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2018 во 12:01
Originally posted by Орка Орка напиша:

"Велат го примила
корнишонот на премиерот.
Со коор тој ја нишанел
и право "у срида" погодил!"

Главен уредник:Дарко Каевски
Автор Даниела ми ти некоја,очи не ми се напрегаат
да прочитам,корнишонска некоја.


Ма и Тито да подзавиди на
ваква поданост...Ете си го
возвишува лидерот.Со народни
пари секако.Е корнишонот на лидерот си е!

глупчое Зоки, Зоки...
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 197198199
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.