IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Football Manager
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Football Manager

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
WiseMan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WiseMan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Football Manager
    Испратена: 29.Август.2007 во 19:45
Football Manager , strateska fudbalska igra, mnogu realna , gi ima site fudbalski ligi duri i nekoi amaterski , pa ako seuste ne ste se zapoznale so taa igra samo povelete prashajte...
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 13:18
wisemen navistina dobra igra daj objasni malce za sto se raboti vo igrata i kako se igra vaka ne e bas oformena temava ova e samo eden voved.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
WiseMan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WiseMan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 13:20
Originally posted by the king the king напиша:

wisemen navistina dobra igra daj objasni malce za sto se raboti vo igrata i kako se igra vaka ne e bas oformena temava ova e samo eden voved.
   Abe sokol od adzeta , ako sakas primer da igras so omilenata ekipa tvoja (bayern minhen) mozes slobodno da go izbiras i mislam deka imas dovolno budget da kupis nekoi od golemite fudbalski zvezdi , ako ne ti se svidja mozes da prodades nekogo , a isto taka ako sakas mozes i da bides trener na fudbalska reprezentacija

Изменето од WiseMan - 04.Септември.2007 во 13:22
Кон врв
Vicko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vicko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 02:34
менаџерот го играм мозеби 2 години. стигнат сум до 2045 г. Многу ми е интересна зосто никогас не ми се повторува исто, секоја утамица е различна. Играв прво со барса, па со тенерифе а сега со атлетико мадрид. На менаџерот, јас како менаџер имам некои 65 години. Ке видиме дали има крај играва...
Кон врв
alek_messi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alek_messi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 13:51
Originally posted by Vicko Vicko напиша:

менаџерот го играм мозеби 2 години. стигнат сум до 2045 г. Многу ми е интересна зосто никогас не ми се повторува исто, секоја утамица е различна. Играв прво со барса, па со тенерифе а сега со атлетико мадрид. На менаџерот, јас како менаџер имам некои 65 години. Ке видиме дали има крај играва...

абе играм јас менаџњер ама не ко тебе 45 сезони
|<!> sTORMBRAKER|<!>
Кон врв
Sema Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sema Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:19
Најдобар Менаџер до сеа...
Кон врв
Vicko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vicko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 04:35
Пази кој ми се моментално најбољи фудбалери-
Зураб Папава (најбољи напаѓач -Грузиец)
Мауро Вега (Одбрана- Аргентина)
Алберто Мартин (голман - Шпанија)
Алберто Сото (Крилен напаѓач - Шпанија)
Диаз (средина - Бразил)
имам и македонци -Влатко Јанев, Тони Османовски .......
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 11:41
edna golema novost vo ovaa interesna i igra od visok rang,

od ovaa godina sistemot na igrata e vo 3d forma...

znaci onie 2d tereni so topcinja koi se setaat po terenot od ovaa godina se zameneti so 3d slika i fudbaleri sto ovozmozuva lesno voocuvanje na formata na sekoj fudbaler pooddelno...

toa bese edinstvenata slabost vo ovaa inzvonredna igra, koja slabost od godinava vleguva vo istorijata....


konstruktorite na igrata kazuvaat deka na ovoj sistem rabotele poveke od tri godini pa taka so pomos na programerskata poznata kompanija koja gi izrabotuva igrite "sega" ovaa godina e kompletiran toj sistem so 3d vizija...

ova e samo pricina poveke ovaa dosta popularna, edna od najdobrite i najbarani igri vo svetot da se iskaci uste pogore na taa lista na koja i do sega se naogase na visoko mesto, no za da go iskusime toa zadovolstvo ke mora da pricekame uste nekoja nedela pa mozebi i mesec, ni preporacuvaat konstruktorite...


ova e samo pricina poveke da mu posvetite malku poveke vreme na ovaa inzonredna igra....

znaci

    football manager 09 in 3D form !!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 17:44
Definitivno najdobra Igra Football Manager

Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 13:11
brat navistina e zakon a od ovaa godina e uste podobra so sistemot 3D sega ima vizuelna slika na mecot koj go igras i mozes sam da ja voocis podgotvenosta i formata na sekoj igrac...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
fcwizard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fcwizard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 01:47
mene ne mi se svigja fifa menager e sto pati podobra i plus toa imam i mkd liga si vistinskite igraci
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 13:01
pa i tuka gi imas, pa to ti e isto footbal manager i fifa manager ti se isti,

imaat minimalna razlika...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 13:02
daj navedete linkovi od kade ke moze da se simne igrava od internet...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
Gravedigger Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gravedigger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 14:59
За еден месец ќе изжезе 2оо9, ако ти треба 2оо8 кажи ќе ти дадам линкови од неа и пач за македоснка лига
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.