IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Танушевци вчера и денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Танушевци вчера и денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака Обратен редослед
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 04:28
OK. Vo pravo si, ocigledno ne se razbirame.

Изменето од moira - 23.Септември.2007 во 04:40
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 18:55
Of mori majko do koga ke se raspravam so ovoj izlapaven ORLOV toj vo sekoja tema NADICA Petkovska ke ja musne. MOIRA ne mu postavuvaj zagonetki zarem ne gledas deka covekot e vo izlapavena mirovinaцрвенеење 
Кон врв
DESPOT Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DESPOT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 16:08
Originally posted by moira moira напиша:

Hm... Zosto ORLOV da ne prilega na politicar? Ti si slusnal za grof Orlov i znaes li koj bil i kakva funkcijai izvrsuval?



За жал, и математиката нее ви оди. Комбинаториката е дел од неа. Орлов е македонец. А таков политичар нема. Тој најискрено кажа што бил и што останал.
Лишно го познавам.
,, IN VINO VERITAS ,,
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 05:07
Hm... Zosto ORLOV da ne prilega na politicar? Ti si slusnal za grof Orlov i znaes li koj bil i kakva funkcijai izvrsuval?

Изменето од moira - 22.Септември.2007 во 15:16
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 18:50
Originally posted by moira moira напиша:

Orlov povikuvas na ANARHIJA ili pak si smisli kako najlesno da stanes pratenik???



Да ти се позлати устата. Од твоја уста во божји уши.
Јас нити сум бил пратеник нити ќе бидам. Јас бев вечити војник и тоа останав. Само што сега не примам плата, примам како хрватите милуваат да кажат МИРОВИНА. Ама не залудно рекле: ,,во немирно тело и немирен дух,,. А, згора на тоа останаа доста од БРАНИТЕЛИТЕ на улица па мора да се помага. Но, еве онаа колешка од
меѓуножје нека што се продаде себе го продаде покојниот сопруг и сите останати колеги кои погинаа. Утре и ја разрешуваме. Така името орлов не доликува за политичар, зар не те наведува на предходнит сега покоен Најдо Стаменов- Орлов. Заштитното име орлов го имав едно време и еве сега пак го користам. Биди спокојна не се расправаш со политичат.


Изменето од orlov - 21.Септември.2007 во 18:53
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 18:13
Orlov povikuvas na ANARHIJA ili pak si smisli kako najlesno da stanes pratenik???
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 17:53
Prijatele Makedonija kakva takva sepak e nekoja drzava so svoi institucii koi po procenka na politikata mozat da ja resat taa sostojba vo Tanusevci ili Vaksince ili bilo kade, jas veruvam vo niv. Ako ti ne veruvas togas ne treba da pravis organi vo senka odi vo MOS tamu ke te docekaat bratski.
Кон врв
DESPOT Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DESPOT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 16:50
Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Za napisanoto NAPRED NE NAZAD, razmisli pa ke svatis sto sakav da kazam, a i te kako se odnesuva do temata. Inaku pisuvam samo pod ovoj nik, ako toa se odnesuvase na mene, a za drugite ne znam.
Pozdrav



Dobro,
Toa shto go gledame napred e polosho.



Дали нешто се превзема за лошото напред кое се гледа да се спречи?
,, IN VINO VERITAS ,,
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 16:23
Originally posted by moira moira напиша:

Za napisanoto NAPRED NE NAZAD, razmisli pa ke svatis sto sakav da kazam, a i te kako se odnesuva do temata. Inaku pisuvam samo pod ovoj nik, ako toa se odnesuvase na mene, a za drugite ne znam.
Pozdrav



Dobro,
Toa shto go gledame napred e polosho.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 14:55
Za napisanoto NAPRED NE NAZAD, razmisli pa ke svatis sto sakav da kazam, a i te kako se odnesuva do temata. Inaku pisuvam samo pod ovoj nik, ako toa se odnesuvase na mene, a za drugite ne znam.
Pozdrav
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 08:34
Originally posted by dragon dragon напиша:

Sto da se davam ili ne se davam brate temata bese Tanusevci a ne "se e isto", "glej si napred" ili slicni gluposti ako nemate korisen komentar po temata terajte po nesto drugo. Ne gledate li sto se slucuva vo Tanusevci tamu nekoj sam si se proglasuva za heroj iako pet pari ne vredi, pa silna druzina imal pa masakar ke pravel i ne znam sto li ne. Namesto da dademe korisni i pametni komentari i da sprecime tamu navistina nekoj da ni nastrada a posle ke bide veke docna nie se glupirame. Treba da i sepneme na policijata deka tamu sega za sega se igra igra a iznenada ke postavat nekoja mina koga nikoj ne se nadeva i posle pak ke ima leleci. Kolegi, prijateli, drugari i sosedi policajci vnimavajte koga ve prakaat vo toj reon. Blagodaram.  



Jas lichno se spremam- gi spremam oshtetenite od Mirchovska za vo Sabota za vo 10:00 h koga kje bide nejzinoto smenuvanje, no mora da se stvori atmosvera za da nebide samo od denes ne si ti tuku X/N.
No zar zaboravivo teorijata i praksata naa militarismot postoi praktichniot termin taktichka varka ili izmama. Morame toa preku nashi chlenovi i da go pravime. Toa tie kako jurnaa i se otkazaa pa sega:- vidi majkata ovie ne se sheguvaat?!

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 23:15
Originally posted by dragon dragon напиша:

Orlov kako ke pobedis koga Hodza veli deka ne smees da priparis kon Tanusevci, ke te masakriral, parce ke te napravel.


Se dodeka ne pojdeme tamu toj samo ke si lae. Ne me strav od tie koi lajat. Me strav od nash*te koi kjutat. Chuvstvuvam deka dosta e so forumi. Dojde vreme za za Akcija. no sigurno ne vistinito kreirana od drzavata, tuku vo nasa opstvena rezija. Daj da odrzime sredba i da doneseme konstruktivna odluka, kadeke konstituirame iorgani vo senka.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 19:31
Sto da se davam ili ne se davam brate temata bese Tanusevci a ne "se e isto", "glej si napred" ili slicni gluposti ako nemate korisen komentar po temata terajte po nesto drugo. Ne gledate li sto se slucuva vo Tanusevci tamu nekoj sam si se proglasuva za heroj iako pet pari ne vredi, pa silna druzina imal pa masakar ke pravel i ne znam sto li ne. Namesto da dademe korisni i pametni komentari i da sprecime tamu navistina nekoj da ni nastrada a posle ke bide veke docna nie se glupirame. Treba da i sepneme na policijata deka tamu sega za sega se igra igra a iznenada ke postavat nekoja mina koga nikoj ne se nadeva i posle pak ke ima leleci. Kolegi, prijateli, drugari i sosedi policajci vnimavajte koga ve prakaat vo toj reon. Blagodaram.  
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 19:19
Orlov kako ke pobedis koga Hodza veli deka ne smees da priparis kon Tanusevci, ke te masakriral, parce ke te napravel.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.