IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Био-динамичка храна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Био-динамичка храна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 14:15
Prijaten tek ...
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 11:33


pred nekoj den imase edna emisija ...
kade se zboruvase za proizvodstvo na ovoj tip na hrana
vo makedonija ...

bez pesticidi i bez vestacki djubriva ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Salveoi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Salveoi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 11:02


*********************************    
        ALOE BLOSSOM       
        HERBAL TEA
    ЧАЈ ОД АЛОЕ ВЕРА   
***************************     


Чај од цветовите на Алое и други билки.    

Алое Бласом Хербал Чај е природна мешавина од лисја, билки и зачини, специјално подготвени со цел да уживате во една исклучителна арома. Билниот чај од цветовите Алое создава топла ароматично атмосфера која ве смирува и опушта. Не содржи кофеин го прочистува и одржува организмот во добра форма.
Топол или ладен Алое бласом хербал чај има прекрасен вкус и е лесен за пиење. Секоја негова состојка е избрано поради својот ублажувачки ефект во сите случаи на стрес во денешното диначно секојдневие: канела за свежина, кора од портокал и каранфилче со топла овошна арома, анис(комплексен зачин) и ѓумбир за смирување. Тоа е вистински меѓународен производ со состојки од Кина, Јамајка, Египет и Индија, како и цветови од Алое од нашите плантажи. Ниско калоричен, освежителен пијалок, кој ако се конзумира редовно секој ден го поттиснува апетитот на природен начин и добро се комбинира со секојдневен режим на исхрана.   Овој Чај многу помага кај различните состојби на организмот кај здравствените проблеми како: грип, желудник, стомачни болки, прочистување на камен и песок во бубрези, простата и други различни болести. Исто така се пие и за здрави и витални луѓе како чај без кофеин и други штетни состојки кои го нарушуваат нашето здравје.      

Начин на употреба: еден филтер е доволен да се подготвува на 1.5 лит. Топла вода – добивате неверојатни 15 чаши Чај од 100 дл од Алое Bера.                          
        ЧУВСТУВАЈТЕ ЈА СИЛАТА НА              
        ПРИРОДАТА - АЛОЕ ВЕРА!!!            
Можете да нарачате на тел: 076 844 222


http://www.aloevera-mk.tk Forever Living Products

Изменето од Salveoi - 01.Декември.2007 во 11:02
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 12:51


Forever Living Products ...
ima fenomenalni proizvodi ...

mesto za cigari ...
podobro e covek da upotrebuva proizvodi
od rastenieto Aloe vera ..

dobro e sto i telefon ste stavile ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:36


     Meso           0     A     B     AB
1 Jagne{ko         +     -     +     +
2 Ov~ko             +     -     +     +
3 June{ko           +     -     0     -
4 Pile{ko           0     0     -     -
5 Svinsko           -     -     -     -
6 Meso od fazan     0     -     0     0
7 Meso od {atka     0     -     -     -
8 Meso od guska     -     -     -     -
9 Xiger             +     -     0     0
10Govedsko         +     -     0     -
11Meso od zajak     0     -     +     +
12Meso od misirka   0     0     0     +
13Slanina           -     -     -     -
14Dive~             +     -     +     -


+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralnaИзменето од marco_antony - 26.Декември.2007 во 13:38
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:40


     Vodni `ivotni     0     A     B     AB
1     Jagula     0     -     -     -
2     @aba     0     -     -     -
3     Pol`av     0     +     -     +
4     [tuka     +     0     +     +
5     Bela riba     +     +     0     0
6     Re~en rak     0     -     -     -
7     Garnela rak     0     -     -     -
8     Haringa     +     -     0     0
9     Jastog     0     -     -     -
10     [kolki     0     -     -     -
11     Sabjarka     +     0     0     0
12     Kavijar     -     -     -     0
13     Losos     0     0     0     0
14     Makrela     +     +     +     +
15     Ostrigi     0     -     -     -
16     Pastrmka     +     -     -     -
17     Oktopod     -     -     -     -
18     Krap     0     +     0     0
19     Grge~     +     -     -     -
20     Sardina     +     +     +     +
21     Ligwi     0     -     0     0
22     Bakalar     +     +     +     +
23     Mlad som     -          0     0

+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:40


     Mle~ni proizvodi i jajca     0     A     B     AB
1     Sirewe Camampert     -     -     0     -
2     Sirewe Cheddar     -     -     0     0
3     Sirewe Ejdamer     -     -     0     0
4     Sirewe Ementaler     -     -     0     -
5     Sirewe Feta     0     0     +     +
6     Sirewe Gouda     -     -     0     0
7     Urda     -     -     0     -
8     Leden krem     -     -     -     -
9     Kazein     -     -     0     0
10     Kozjo sirewe     0     0     +     +
11     Kozjo mleko     -     0     +     +
12     Kefir     -     0     +     +
13     Krem sirewe     -     -     0     0
14     Obrano 2%-no bezm.ml.     -     -     +     0
15     Sekakov vid na jogurt     -     0     +     +
16     Mozarela     0     0     +     +
17     Parmezan sirewe     -     -     0     -
18     [orbet sirewe     -     -     0     -
19     Sirewe od soja     0     +     0     0
20     Mleko od soja     0     +     0     0
21     Pavlaka     -     -     -     +
22     Urda     -     -     +     +
23     Puter     0     -     0     -

+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:42


     Masla i masti     0     A     B     AB
1     Maslo od kikiriki     -     -     -     0
2     Maslo od p~enka     -     -     -     -
3     Maslo od leneno seme     +     +     0     0
4     Maslo od son~ogled     -     -     -     -
5     Maslo od maslinki     +     +     +     +
6     Maslo od susam     0     -     -     -
7     Maslo od bakal. xiger     0     0     0     0

+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:47


     Jatki i semki     0     A     B     AB
1     Orevi     +     0     0     +
2     Kikiriki     -     +     -     +
3     Kosteni     0     0     0     0
4     Orevi ka{u     -     -     -     0
5     Afion     -     0     -     -
6     Bademi     0     0     0     0
7     Le{nici     0     0     -     -
8     Puter od le{nici     -     +     -     +
9     Semki od son~ogled     0     0     -     -
10     Fstaci     -     -     -     0
11     Susamovo seme     0     0     -     -
12     Semki od tikva     +     +     -     -

+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:48


     Zelen~uk     0     A     B     AB
1     Arti~oka     +     +     -     -
2     Avokado     -     0     -     -
3     Nikulci od bambus     0     0     0     0
4     Brokoli     +     +     +     +
5     Cikorija     +     +     0     0
6     Bela zelka     -     -     +     0
7     Bela p~enka     -     0     -     -
8     Bela repka     +     +     0     0
9     Crna maslinka     -     -     -     -
10     Luk     +     +     0     +
11     Kosteni     0     0     0     -
12     [itake pe~urki     -     -     +     -
13     Odgleduvani pe~urki     -     -     0     0
14     Gr~ki maslinki     -     -     -     0
15     \umbir     0     -     0     0
16     Kopar      0     -     0     -
17     Kelebara     +     +     0     0
18     Karfiol      -     0     +     +
19     Pupki od keq     -     0     +     0
20     Zelka keq     +     +     +     +
21     Koreander     0     0     -     0
22     Senf      -     0     +     +
23     Modar patlixan     -     -     +     +
24     Domati     0     -     -     0
25     Magdonos     +     +     +     +
26     Crveni piperki     +     -     +     -
27     Praz     +     +     0     0
28     Razni vidovi na repki     0     +     +     +
29     Rotkvici     0     0     -     -
30     Selena salata     +     +     -     0
31     Ledena salata     0     0     0     0
32     @olta p~enka     -     0     -     -
33     @olti piperki     0     -     +     -
34     Morkovi     0     +     +     0
35     [pargla      0     0     0     0
36     Spana}     +     +     0     0
37     Tofu     0     +     -     -
38     Ren     +     +     0     0
39     Tikva     +     +     0     0
40     Krastavi~ki     0     0     0     +
41     Crveni kompiri     -     -     0     0
42     Crven kromid     +     +     0     0
43     Crvena zelka     -     -     +     0
44     Celer     0     0     0     +
45     Zeleni maslinki     0     0     -     0
46     Zelen kromid     0     0     0     0
47     Zeleni piperki     0     -     +     -

+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:49


     Ovo{je     0     A     B     AB
1     Kapini     0     +     0     0
2     Jabolka     0     0     0     0
3     Ananas     0     +     +     +
4     Suvi modri slivi     +     +     0     0
5     Banani     0     -     +     -
6     Limoni      0     +     0     +
7     Cre{i     0     +     0     +
8     Urmi     0     0     0     0
9     Jagodi     -     0     0     -
10     Crn boz     0     0     0     0
11     Crni ribizli     0     0     0     0
12     Kapini     -     +     0     +
13     Sve`i smokvi     +     +     0     +
14     Lubenica     0     0     0     0
15     Kalinka     0     0     -     -
16     Grejpfrut     0     +     0     +
17     Kivi     0     0     0     +
18     Kokos     -     -     -     -
19     Kru{i     0     0     0     0
20     Malini     0     0     0     0
21     Mandarini     -     -     0     0
22     Mango     0     -     0     -
23     Portokali     -     -     0     -
24     Praski     0     0     0     0
25     Papaja     0     -     +     0
26     Crveni ribizli     0     0     0     0
27     Crveno grozje     0     -     +     +
28     Rebarbara     -     -     -     -
29     Kajsii     -     +     0     0
30     Diwi     -     -     0     0
31     Suvi smokvi     +     +     0     +
32     Crveni slivi     +     +     +     +
33     Zelen limon (lime)     0     0     0     0
34     Zeleni slivi     +     -     +     +
35     Zeleno grozje     0     0     +     +


+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:50


     Pijaloci     0     A     B     AB
1     Dietalni pijaloci     -     -     -     -
2     Drugi pijaloci     -     -     -     -
3     Belo vino     0     0     0     0
4     Crn ~aj     -     -     0     -
5     Crn ~aj bez kofein     -     -     0     -
6     Kafe bez kofein     -     +     0     +
7     Kola     -     -     -     -
8     Ekspreso kafe     -     +     0     +
9     Pivo     0     -     0     0
10     Kisela voda (soda voda)     +     -     -     0
11     @estoki pijaloci     -     -     -     -
12     Crveno vino     0     +     0     0
13     Zelen ~aj     0     +     +     +

+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:51


     Mahunarki i drug vid grav     0     A     B     AB
1     Bel grav     0     0     0     0
2     Doma{na le}a     -     +     -     0
3     Dolgnavesta boranija     0     0     0     0
4     Gra{ok vo mahunki     0     0     0     0
5     Suv bel grav     -     -     +     +
6     [aren grav     -     -     -     +
7     Crven grav     0     -     0     +
8     Crvena le}a     -     +     -     0
9     Crven soja-grav     0     +     +     +
10     Boranija     0     +     0     0
11     Gra{ok      0     0     0     0


+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 13:53


     @itarici     0     A     B     AB
1     Ja~men     0     0     -     0
2     Trici od ja~men     -     -     -     0
3     Bra{no od ja~men     -     -     -     0
4     Heqda     0     +     -     -
5     Kompirov skrob     -     -     -     0
6     Nababreno proso     0     0     +     +
7     Bra{no od p~enka     -     0     -     -
8     Snegulki od p~enka     -     0     -     -
9     Nababren oriz     0     0     +     +
10     Trici od oriz     0     0     +     +
11     Snegulki od soja     -     -     -     0
12     Granuli od soja     -     -     -     0
13     Trici od oves     -     0     +     +
14     Bra{no od oves     -     0     +     +

+ hrana kako lek
- hrana kako otrov
0 hrana za da se napolni stomakot ... neutralna

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.