IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - FLASHBACK
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

FLASHBACK

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: FLASHBACK
    Испратена: 27.Август.2007 во 19:38
Vi se slucuva li cesto da vidite nekoja slika ili slucka koja mislite deka ja imate videno i porano a ustvari prvpat ja gledate?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 11:47
Да. Тој феномен се вика „дежа ву“ (од француски „dèja vu" што значи веќе видено). Flashback е нешто друго (тоа е кога ти се враќаат слики од нешто што навистина си го доживеал, убаво или неубаво).
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 12:10
moja greska
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 13:11
Da,chesto mi se sluchuva...i ednoto i drugoto....shto i da e...
Interesno ke bide ako nekoj tuka moze da objasni......zoshto...????

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 16:00
jas porano sonuvav nekoi mesta , sto mi bea mnogu poznati, a nikogas ne sum bila tamu
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 01:43
де жаву мислиш?


Секако дека ми се десило како и скоро на секој
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 01:49
Mene mi se slucuva cesto vo realniot zivot da vidam nesto so ke me potseti na son koj sum go sonuval a za koj ne sum svesen t.e. sum zaboravil deka voopsto sum sonil takvo nesto . Samiot redosled na nastanite mi go otvaraat sonot .

Изменето од zenmaster - 03.Септември.2007 во 01:50
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 12:04
Originally posted by mamma mamma напиша:

Da,chesto mi se sluchuva...i ednoto i drugoto....shto i da e...
Interesno ke bide ako nekoj tuka moze da objasni......zoshto...????


Znae li nekoj prvo da gi razgranichi poimite????Shto e shto???

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 22:44
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Da,chesto mi se sluchuva...i ednoto i drugoto....shto i da e...
Interesno ke bide ako nekoj tuka moze da objasni......zoshto...????


Znae li nekoj prvo da gi razgranichi poimite????Shto e shto???
abe imam ja greska
flashback e koga se sekavas na nesto nabrzina ama ne ti e cisto, a dezavu
e koga ke vidis nesto sto mislus deka go imas videno ama ne znaes od kaj
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
JASTREB Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASTREB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 09:57
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Vi se slucuva li cesto da vidite nekoja slika ili slucka koja mislite deka ja imate videno i porano a ustvari prvpat ja gledate?



Pogreshno ve nauchile. Flashback, e gledanje- dozivuvanje na neshto ;ekje videno ili doziveano.
,,VENE VIDI VICI,,
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 11:16
Gledam jas deka seushte poimite se brkaat......
Nikoj,........?da kaze shto e shto???-bez pretpostavki??

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 17:33
1.Flashback e psiholoski fenomen vo koj licnosta se priseka na prethodnite iskustva. Pretstavuva mentalna senzacija na nenadejno povtoruvanje na prethodno iskustvo ili percepcija. Cestopati Flashback-ovite se rezultat na poremetuvanja kako sto e posttraumatsko stresno poremenuvanje na pr. flashback na nekoj nastan ili scena od vojna, ova se slucuva kaj voenite veterani, kaj seksualnite traumi ili pak pri zloupotreba na psihodelicki supstanci, LSD, PCP itd.

2.Deja vu, pretstavuva koga imame silen vpecatok deka veke ste go videle ili doziveale ona sto prv pat go gledate ili dozivuvate. Deja vu, vsusnost e dozivuvanje ili slika na nesto poznato, veke videno ili doziveano. Spored Frojd ovaa sostojba pretstavuva paraamnezija koja se javuva poradi toa sto novioi vpecatok ne potseka na nesto damneseno, zaboraveno, vsusnost pottisnato dozivuvanje ili fantazma.

Изменето од moira - 19.Септември.2007 во 17:45
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 17:38
Flashback, e:
Post Traumatsko Stresno Rastrojstvo
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 20:26
Originally posted by JASTREB JASTREB напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Vi se slucuva li cesto da vidite nekoja slika ili slucka koja mislite deka ja imate videno i porano a ustvari prvpat ja gledate?



Pogreshno ve nauchile. Flashback, e gledanje- dozivuvanje na neshto ;ekje videno ili doziveano.
peese pati vi kazav deka imam zgreseno
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 3,438 секунди.