IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Магија за заљубување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Магија за заљубување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 17>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 13:11
Originally posted by ChrissAngel ChrissAngel напиша:

znam ama ne mi trebа podobro mi e sam
 
Уствари, и тоа шо викаш... подобро е сам. голема%20насмевка
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 13:19
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by ChrissAngel ChrissAngel напиша:

znam ama ne mi trebа podobro mi e sam
 
Уствари, и тоа шо викаш... подобро е сам. голема%20насмевка


изненадување
Овие сакале сами да се.....

Него Крис,дај бе кажи некоја финта да ја испробам на еден,па ќе кажам после дали се   фатила магијата(жртвата).црвенеење......голема%20насмевка



Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 13:26
изненадување Абе дечкото сака сам да се заљуби без магија, јас само го поддржувам... голема%20насмевка
Или јас погрешно сум го разбрал... збунетост

Изменето од LiDivio - 29.Март.2011 во 13:27
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 13:33
Грешка си ти!

Тој прави за други,а за себе не можел(не сакал),подобро му било сам.изненадување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ChrissAngel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ChrissAngel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 11:54
DA JAS ZA MENE NE UPOTREBUVAM NIKAKVA MAGIJA TOA E ZAKON A I EN MI TREBA SAKAM DRUGITE DA SE SREKNI
Кон врв
ChrissAngel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ChrissAngel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 12:01
treba da si NADAREN , sepak ne se smetam za strelec no.... kaj tebe i da ti dadam nema da uspee , navistina , za taa ljubovna mahija treba da si vikan i da imas nekolku god iskustvo na nekoi duri i ne im uspeva , pa mene da , zosto sum toa od pred 5 god.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 13:04
Originally posted by ChrissAngel ChrissAngel напиша:

DA JAS ZA MENE NE UPOTREBUVAM NIKAKVA MAGIJA TOA E ZAKON A I EN MI TREBA SAKAM DRUGITE DA SE SREKNI
 
 
Кога и каде ги правиш овие магии?Кажи каде човек може да те најде?И плаќа ли се нешто за оваа ''услуга'' што ја ''рекламираш'' ?


Изменето од емил - 30.Март.2011 во 13:05
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 14:30

E sigurno, kje si "platish" za "uslugata"-sigurna sum

zatoa napravi si sam "magija".

Taa "magija" shto sam kje si ja napravish nema cena !

There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 15:18

Па го провоцирав дечкото за да видам дали е обичен шарлатанин или само си прави шала во виртуелниот свет.среќа

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 18:22
Уште телефон да ни остави и сите правец кај негосмеење
цел форум ...ете можност сите да се собереме на едно место
а може и попуст ќе добиемехи,%20хи...


Изменето од Schatzii - 30.Март.2011 во 18:25
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
ChrissAngel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ChrissAngel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 19:50
haha ne zimam pari ne se sekirajte , spored nas nie ne smeeme da naplakjame za nasite uslovi , a takada imam pari...
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 00:55
Ajd decki prekidajte paljbu...da ne kazam dosta oftopici, falenje i slicno...истепан
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 02:08
Originally posted by ChrissAngel ChrissAngel напиша:

DA JAS ZA MENE NE UPOTREBUVAM NIKAKVA MAGIJA TOA E ZAKON A I EN MI TREBA SAKAM DRUGITE DA SE SREKNI

леле како се нерворам од вакви глупости


Демек ти тоолку добар и фин дечко правиш се за другите,и доволно ти е тоа за да живееш.Па никој на светов не е толку прос бе.Да бидеш во медот и да не лизнеш,како не бе.
Или знаеш дека магијата е лошо,па или ќе бидеш сам бидејќи си лош,или така ќе ти врати судбината оти ти си уништил многу други.
Свашта
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 02:09
Originally posted by ChrissAngel ChrissAngel напиша:

haha ne zimam pari ne se sekirajte , spored nas nie ne smeeme da naplakjame za nasite uslovi , a takada imam pari...

Дај кажи што са донесам ,што е потребо за една магија
ајде кажи жити господ
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.