IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Ви се оствариле ли мечтите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ви се оствариле ли мечтите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:47
uuups !


Изменето од zbunet - 12.Октомври.2007 во 23:55
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 23:48
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

nikogas nema da mi dozvolat da se vratam doma...tamu kade sum roden...


А каде е тоа? И кој нема да ти дозволи?

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 16:38
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Сигурно кога сте биле на 10-14-18години сте имале разни планови за какво ќе ви биде семејството, каде и како ќе живеете, деца, партнер, професионална реализација... Во споредба со тие мечти, каков ви е сега животот? Ви се оствариле ли некои или работите се развивале по сосема различен начин?

Мене "поголемите" планови ми се оствариле, ама има толку многу работи што сум си мислела дека никогаш нема да ги правам или да ми се случат, а баш така испаднало. Живеењето во Америка на пример, мажењето млада, работата што точно сега ја имам... Не се жалам, задоволна сум си со животот - многу нешта на крај излегуваат подобри ако се случат спонтано а не по планови.

Како е кај вас?
delumno nekoi planovi mi se ostvarile vo odnos na obrazovanieto koe go imam.ni najmalku ne mectaev da se omazam za covek koj ne e od MKD i koj ne ja znae mojata tradicija i nacinot na koj sum ziveela, a najmalku da ja napustev Makedonija.no se sluci
normalno deka imam(e) planovi , nekako gi kroime zaedno so soprugot.planiram prosiruvanje na semejstvoto, sto e normalno za nekoja godina..ostatokot neka se slucuva spontano..ne sum licnost koja prebaruva , znam i da se zadovolam so sitni raboti, koi premnogu mi znacat i na koi mozam da im se raduvam kako  malo dete .


Изменето од MisIcA, - 16.Октомври.2007 во 16:39
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 17:27
Ај сеа не филмај ,,,, ве знам јас сите вас кучки дека едвај чекате да се омажите некаде богато во странство...
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 14:41
Originally posted by TemplarAssasin TemplarAssasin напиша:

Ај сеа не филмај ,,,, ве знам јас сите вас кучки дека едвај чекате да се омажите некаде богато во странство...


Нема модератори?

Од такви Балкански мачо типови како тебе, што си дозволуваат една жена да ја наречат "кучка", и не е чудно што некој едвај би чекал да се омажи со странец.

Мојот е Македонец, ако те интересира.


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 04:02
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Сигурно кога сте биле на 10-14-18години сте имале разни планови за какво ќе ви биде семејството, каде и како ќе живеете, деца, партнер, професионална реализација... Во споредба со тие мечти, каков ви е сега животот? Ви се оствариле ли некои или работите се развивале по сосема различен начин?




Сум мечтаела...сакав големо семејство...многу деца...маж посветен на мене и на децата...
Мечтаев за убава свадба...свадба од соништата...мојот најважен ден во животот...
И така некогаш ќе се потсетам на онаа песната од Ѓоко Танески...и ми иде да плачам како детеплачење  ....колку убаво вика тој... Градина со цвеќе, среќно мало дете со очи `ко твојте очи, градина со рози, насмевки и солзи сè, сè што сакав јас да имам со тебе.....
..и се потсетувам дека тоа биле само пусти желби...проклето нека е...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2012 во 11:31
Fala na Gospod go dobiv se ona sto sum go posakuvala cel zivot............imam samo uste edna mnogu golema zelbaсреќа
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2012 во 16:10
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by TemplarAssasin TemplarAssasin напиша:

Ај сеа не филмај ,,,, ве знам јас сите вас кучки дека едвај чекате да се омажите некаде богато во странство...


Нема модератори?

Од такви Балкански мачо типови како тебе, што си дозволуваат една жена да ја наречат "кучка", и не е чудно што некој едвај би чекал да се омажи со странец.

Мојот е Македонец, ако те интересира.
  ...a za shto barala muderatori ovaa?збунетост...ne mi e jasno...za kuchki-te li...zenski?изненадување

...ма ајде...смеење !

...a jas,...onaka usput,намигнување...ne mashtam za nishto,...shto ne mozam da si go dozvolam!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,393 секунди.