IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Ви се оствариле ли мечтите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ви се оствариле ли мечтите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ви се оствариле ли мечтите?
    Испратена: 25.Август.2007 во 14:36
Сигурно кога сте биле на 10-14-18години сте имале разни планови за какво ќе ви биде семејството, каде и како ќе живеете, деца, партнер, професионална реализација... Во споредба со тие мечти, каков ви е сега животот? Ви се оствариле ли некои или работите се развивале по сосема различен начин?

Мене "поголемите" планови ми се оствариле, ама има толку многу работи што сум си мислела дека никогаш нема да ги правам или да ми се случат, а баш така испаднало. Живеењето во Америка на пример, мажењето млада, работата што точно сега ја имам... Не се жалам, задоволна сум си со животот - многу нешта на крај излегуваат подобри ако се случат спонтано а не по планови.

Како е кај вас?


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 18:01
mectaev deka ke imam mnogu deca , a ima 2, i toa e mectata za koja zalam sto ne se ispolnilo,,,,
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 19:20
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

mectaev deka ke imam mnogu deca , a ima 2, i toa e mectata za koja zalam sto ne se ispolnilo,,,,



Епа ајде сабота е, слободен ден, почнувајте да работите на остварување на мечтите намигнување
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 22:03
ne sum veke taka mlada, se ima svoe vreme
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2007 во 12:18
daaaaa, duri poveke od toa.
Ako covek si zapise na list sto saka da napravi vo nekoja idnina i go skrie toj list nekade svitkan i go najde po nekoe vreme ke sfati ustvari kolku e tesko, t.e. lesno koga nesto se saka,samo treba vreme
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2007 во 17:00
Dosega vo zivotot mectite mi se ispolnuvale i sekugas sum bil zadovolen na krajot.Iako ne sum imal kojznae kakvi mecti(Jas sum covek koi malite raboti znaat da go napravat sreken i ispolnet) ubavite raboti sami si doagale na mojata vrata spontano bez mnogu trud i na krajot sekogas sum bil zadovolen.Sega vo momentot imam dve golemi mecti mozebi najgolemi do sega vo zivotot i bi sakal da mi se ostvarat ama navistina od se srce.
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2007 во 00:10
Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Sega vo momentot imam dve golemi mecti mozebi najgolemi do sega vo zivotot i bi sakal da mi se ostvarat ama navistina od se srce.


Штом навистина сакаш, сигурна сум дека ќе најдеш начин да си ги оствариш. Со среќа среќа
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
maca5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maca5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2007 во 12:42
среќаpo nekojpat bi mi se ostvarileтрепкање
Кон врв
maca5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maca5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2007 во 12:44
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Sega vo momentot imam dve golemi mecti mozebi najgolemi do sega vo zivotot i bi sakal da mi se ostvarat ama navistina od se srce.


Штом навистина сакаш, сигурна сум дека ќе најдеш начин да си ги оствариш. Со среќа среќа
среќасреќасреќа
Кон врв
VIZANTEL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VIZANTEL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 15:07










                                              Да.
,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,
Кон врв
Bibi sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 96
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bibi sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 10:48
oooooooooo daaaaaaaaaaaaaaa :)
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 11:13


sekako ...
mnogu raboti sto sum sakal da gi napravam gi imam realizirano ...

no moram da priznam ...
i mnogu greski imam napraveno ...

no toa e ...
od 10 neuspesi ... ima 1 uspeh ...

vazno e da se preziveat neuspesite ...

a ne da begame ...
i da ne se soocuvame so niv ...

realiziranjeto na mectite ne e vo svesnoto ...
tuku vo logicnoto ...
vo imaginarnoto ...
vo sestoto culo ...

za zal poveke se sakame toa da ni se realizira
so svesno razmisluvanje ...

moze ... no potesko e ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 23:17
Ponekogash da,ponekogash ne.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:20
da, mi se ostvarile mectite sto sum gi imala,no,ovie novite se nadevam......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.