IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Иднината на човештвото е бисексуалноста?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Иднината на човештвото е бисексуалноста?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака Обратен редослед
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:35
ne sum prebirdjija .... na poklonet konj zabi ne mu brojam намигнување 
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:31

poveke istovremeno? ili edna po edna? heheheheheh
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:16
pa koj ne saka збунетост .... смеење ........ e sega , nekoj saka edna a nekoj povekje голема%20насмевка
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:14
... e, ama ona saka zeni плазењесмеење
apce
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:11
od fala ne se zivi .... pamti pa vrati голема%20насмевка
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:10


lele fala za smeshkata!!!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:07
se popismanil смеење ..... mu nasle nekoja koja ne saka zeni голема%20насмевка

Изменето од miroslav_g8 - 11.Декември.2008 во 14:08
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:02
Originally posted by paris25 paris25 напиша:

аплаузаплаузаплауз


Do vcera mi pishuavshe licni poraki deka saka da si najde zena sto ke saka zeni a sea pleska tuka hehehhe
p.s.aj ne se sekiraj nema da napravam copy-paste na tvoite poraki
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 15:42

За „природноста“ на овие „негативни појави“ можете да се уверите и од примерот кај животните. Иено, научно e докажано дека кај одредени животни постои појава на хомосексуалност. Повеќе можете да си прочитате на темата:
Хомо- и бисексуалност кај животнитe

Еве уште некој линк:
Gay animals out of the closet?
Геј фламинга посвоиле пиле

А во неколку наврати имам пишувано и постирано вистинити приказни за истополови бракови и смејства, така што ако некој го интересира како сето тоа фунцкионира и се одвива нека се потруди и нека си побара. Имате и тема на форумов:

Посвојување деца од хомосексуалци во брак




Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 00:12
jas mislam deka ima logika a ocigledno i drugi mislat pa zatoa i gi dozvolile
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 23:33
Ne , nema logika .... zatoa sto site drugi deca ke imaat mama i tato a toa ke ima dve majki ili dvajca tatkovci koi ke go ucat deka toa sto se slucuva pomegju niv e normalno ..... I kako sto rece Glen  se nadevam deka nema da doziveam da go vidam kopletnit raspad na coveshtvoto .....
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 23:24
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Ne e do kulturata da odreduva sto e normalno a sto ne..... prirodata go odredila toa mnogu odamna a nekoi od nas deneska go imaat sindromot "BOG" pa sakaat da stvorat nov poredok na zemjava .... taka toa ne funkcionira ...... nisto ne e slucajno pa ni toa deka za reprodukcija se potrebni Maz i Zena .... Velis vo Kalifornija e dozvoleno sklucuvanje na brak pomegju ist pol , i da posvojuvaat deca .... kazi mi kakvo ke bide toa dete utre? Koja e logikata na toj sklucen brak? Kakvo semejstvo e toa i so koja cel e formirano? ... I bidi sigurna deka ne sum edinstvenatakoja razmisluva taka , mozebi MAKEDONIJA e "zaostanata" zemja vo toj pogled ama mene mi e milo poradi toj fakt i ne bi ja menuvala za nisto .... a vo zivotot  postojat i mnogu drugi interesni nesta koi ke ti go napravat zivotot ubav ...samo treba da se potrudis da gi najdes ....


Jas mislam deka deteto ke bide normalno ako dobie ljubov i vnimanie logikata e ednostavna. Za Mk ne rekov deka e zaostanata u toj pogled, sve e navika...
Mene mi go pravat zivotot polno raboti interesen, edna megu drugite se i devojcinjata. zasto da baram dugi interesni nesta koga sum zadovolna so tie sto gi imam?
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 23:18
Која е тогаш смислата на постоењето на два различни полови:машки и женски?
Се надевам дека мислењата и истражувањата на италијанскиот д-р ќе се покажат неточни во иднина.
Само не можеме навистина да знаеме во што може да измутира човештвото во далечна иднина.
Се надевам и дека нема да бидам жива за да го видам цел тој циркус.
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 22:36
Ne e do kulturata da odreduva sto e normalno a sto ne..... prirodata go odredila toa mnogu odamna a nekoi od nas deneska go imaat sindromot "BOG" pa sakaat da stvorat nov poredok na zemjava .... taka toa ne funkcionira ...... nisto ne e slucajno pa ni toa deka za reprodukcija se potrebni Maz i Zena .... Velis vo Kalifornija e dozvoleno sklucuvanje na brak pomegju ist pol , i da posvojuvaat deca .... kazi mi kakvo ke bide toa dete utre? Koja e logikata na toj sklucen brak? Kakvo semejstvo e toa i so koja cel e formirano? ... I bidi sigurna deka ne sum edinstvenatakoja razmisluva taka , mozebi MAKEDONIJA e "zaostanata" zemja vo toj pogled ama mene mi e milo poradi toj fakt i ne bi ja menuvala za nisto .... a vo zivotot  postojat i mnogu drugi interesni nesta koi ke ti go napravat zivotot ubav ...samo treba da se potrudis da gi najdes ....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.