IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сите станавме сељаци?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сите станавме сељаци?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 14:25
Од кога тоа музиката што ја слушаш, те картеризира како сељак?
Сум сретнал диригенти у оркестри тешки сељачишта, наводно како уметници се понашале, `ркаат на улица, пцујат ко кочијаши, прдат без срам и перде и свиркаат по млади девојчиња на улица... Што е тоа префинет господин? Сум сретнал и еден куп хип-хопери, клошарана шо седат пред зграда у маало и се дерат ко аустралопитекуси.
Нема врска што слушаш со тоа дали си или не си сељак.
Кон врв
medena-ledena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај medena-ledena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 11:48
КАДЕ ТИ ТОА ИСКАЧАШ? Ако „испаѓаш“ по селски места, очекувај си и селска атмосфера
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 12:03
Абе нема врска кај искачаш, што слушаш или гледаш на тв, тоа не те дефинира како сељак. Сељак е однесување. Како се однесуваш те дефинира како сељак... Тоа сакав да кажам...
А имам и уште едно прашање... Пред едно 2 недели, искочив на место каде наводно се собирале "култивирани, начитани, образовани и уметнички не-кич елоквентни индивидуи". Седи еден тип на маса и чита книга. Доага девојкава што работи во кафулево и го прашува " Повелете, што ќе се напиете?", со насмевка на лицето... Типов, онака со подкрената глава ја погледнува под веѓа и не одговара ништо и продолжува да чита... Девојчево пак, овој пак се врти, ја спушта книгата, ги трга наочарите и низ заби со тежок арогантен тон, "Ај донеси ми нес и кисела вода и молим те кога ќе ги носиш биди потивка, ме деконцентрираш" ... Во кафулето иначе иде класична музика и џез од Henry Threadgill & Zooid. Што е типов, нешто култивиран? Треба да го молиме за пијачка? Па тивки да бидеме? СЕЉАЧИШТЕ!!! Девојката работи таму бе ашљак, ако ти се чита читај дома, комплексите лечои си ги на психолог!!! СЕЉАЧИШТЕ!!!

Изменето од pHp - 22.Септември.2011 во 12:11
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 12:10
Тачно... јас многу убаво те сфатив што сакаш да кажеш И се согласувам... се останато е стереотипи.   

Aхахахахахах, иначе да... има вакви со лопата да ги ринеш... или од типот, ај донеси ми нес ама да мириса на нес Музиката не те прави, душата те прави, а сега како ти си се проектираш на музиката тоа е друга работа. Не се проектираме сите исто на еден правец на музика.

Изменето од ekszi88 - 22.Септември.2011 во 12:15
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 12:16
Културен г-дин би нарачал нес и кисела вода уште на првото прашање и кога девојката ќе му донесе ќе рече "Благодарам". Тоа што во моментот чита Гете на музика од Zooid не го прави култивиран и елоквентен.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 12:19
Ама не те прави подобар бе ако си начитан. Да, нешто плус носат книгите, ама кој знае да ги соџвака. А ако си у филм дека си којзнае што затоа што читаш книги уживај си во филмот, ама не мора твоите глупости да ми ги сервираш....
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 12:34
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Ама не те прави подобар бе ако си начитан. Да, нешто плус носат книгите, ама кој знае да ги соџвака. А ако си у филм дека си којзнае што затоа што читаш книги уживај си во филмот, ама не мора твоите глупости да ми ги сервираш....




Не бе он е посебен Абе треба да го молиш да ти каже што ќе пие.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 13:54
Ама не мора да ме моли за да му го треснам ајнцерот од глава...
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 13:57
Така може и бакшиш ќе добиеш
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 14:02
Лисици, лисици... кој ти ги дава гратис
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.