IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сите станавме сељаци?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сите станавме сељаци?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали сите станавме сељаци?
    Испратена: 19.Август.2007 во 02:54
Умрев од смеење вечерва, па затоа ке ви сервирам уште една статија што ја најдов на интернет голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка хахахха

Автор: Turboman :)

Edna statija i od mene. nekako vo posledno vreme kade i da izlezam postojano slusam ista muzika i gledam isti luge koi jako se palat na taa muzika. Sto stana so makedonskive kafici sekoja vecer e Mak & Yu Party a sto e najstrasno ne mozam da recam deka e loso. Ispadni preku vikend do 11 saat se pustaat nekoi komercijalni stranski hitcinja cat pat toa se mesa so nekoja Rap i R`N`B varijanta ama so gledas poln kafic igla nema kade da se frli a site ili sedat ili dremam i mrdaat so glavata i uspat si pravat muaber.Okolu 11.30 pocnuva da se menuva slikata se vrti rabotava na Vrcak Karolina i sega epten aktuelno najnovive pesni na Tose lugevo se razmrduvaat tie so sedela stanuvaat a drugive i krevaat raka vo vis ( demek lele ama e top muzikava) e pomine li 12 saat sto da vidis Hajde da luduemo ove noci se Roka Lepi grome moj i na site pocnuva da im se manta. Da bide uste postrasna rabotata do pred nekoja godina takva rabota bese isklucivo karakteristicna za seljacite i lugeto bez vkus a vidi sega duri i jas gi znam najgolem broj od turbo hitcinjata CECA ja imam cela na repertoar a koga ke ja pustat Ode Laki za Ameriku uste na stol da se kacam. Sekoj sto ke rece deka ne uziva na vakvi zabavi laze. Se toa ubavo ama do koga vaka veke gi spustivme site standardi za DOBRO kicot ni e strasno IN a dobrata muzika veke ne ni znaeme so e. Brat site stanavme seljaci. Ima li spas za nas ?????
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 02:55
браво за дечкото што ја напишал статијата

а јас па си викам еве на форумот повеќето пишале дека се против турбо фолкот, ама  сега почнав и да се сомневам во тоа  голема%20насмевка
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 08:51

a be koj dade definicija za seljak , po slusanjeto na muzika definiras luge,  demek tie sto slusaat klaberska muzika se urbani i gradski deca a tie sto slusaat turbo folk se seljaci a ?  mars be tamu , goveda  i seljaci se tie sto gi delat lugeto po muzikata , toa ti e neemancipiranost i neurbanost .

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 08:54
bravo heki taka e se sl*gam so tebeголема%20насмевка
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 08:56
ako mesat 10 devojki si na nekoja masa, nerazmisleno ke go podrzuvam turbofolkot голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 10:33
ja uste se drzam...ne stanav seljakголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаiskreno ja mrzam taa muzika...turbo folkot ic ne mi se svigja...
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
cigare-migare taktika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 245
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cigare-migare taktika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 11:44
jas imam edno malce poinakvo gledishte kon problemov:
Koga ne sme bile seljaci??? Pa nie sme lugje balkanci, nie po definicija sme se seljaci... abre aman imame sindrom na samounishtuvanje, skoro da sme nepismeni, najsiromashen i najzatupen narod, od sekogash bez maniri , gentlmenstvo i samosvest, vechni ofchari i predavnici... dali ova ne ne prajt dovolno seljaci???? A turbo folkov e samo miks na kulturi a ne indikator na seljandurija....  seljaci sme zs se trudime da go dokazime obratnoto i ne sme voopshto opushteni.... Seljci sme zs imame ime goce i sekula, zs na odmor ojme so holandezi patligjani i vreshtinja piperki, seljaci sme zs imame vakni zeni ... Znam deka mnozinstvoto ke se iznajdet vo opisot... ama sho da vi pram...
 
PS ne mozete da sakate angliska muzika koga ne go razbirate jazikot-- e zatoa ste seljaci.... Jas ne sakam germanska , zs ne ja razbiram.... zatoa sejte si do turbo-folkot i zeljka salata i chokanchinja so rakija ....
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 04:21
Можеби во Скопје на прсти се бројат местат кај што има свирки и се пушта рок музика, ама тие ќе ги преферирам. На турбото не можам да се опуштам.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 21:19
Originally posted by ЦрноризецХрабар ЦрноризецХрабар напиша:

jas imam edno malce poinakvo gledishte kon problemov:
Koga ne sme bile seljaci??? Pa nie sme lugje balkanci, nie po definicija sme se seljaci... abre aman imame sindrom na samounishtuvanje, skoro da sme nepismeni, najsiromashen i najzatupen narod, od sekogash bez maniri , gentlmenstvo i samosvest, vechni ofchari i predavnici... dali ova ne ne prajt dovolno seljaci???? A turbo folkov e samo miks na kulturi a ne indikator na seljandurija....  seljaci sme zs se trudime da go dokazime obratnoto i ne sme voopshto opushteni.... Seljci sme zs imame ime goce i sekula, zs na odmor ojme so holandezi patligjani i vreshtinja piperki, seljaci sme zs imame vakni zeni ... Znam deka mnozinstvoto ke se iznajdet vo opisot... ama sho da vi pram...
 
PS ne mozete da sakate angliska muzika koga ne go razbirate jazikot-- e zatoa ste seljaci.... Jas ne sakam germanska , zs ne ja razbiram.... zatoa sejte si do turbo-folkot i zeljka salata i chokanchinja so rakija ....
eeejj koj rece deka ne znaeme angliski i plus makedonski slusame i plus nema samo srpski turbofolk tuku i srpski rok i metal i plus moze da znam angliski a ne srpski, ili da znam srpski ama ne znam pesnite da gi analiziram a i plus postojat starogradski makedonski pesni koi denes samo malce luge gi slusaat, ja ne gi slusam ama gi pocituvam a turbofolkot e novokomponirana utka vo muzikata
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 21:21
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Можеби во Скопје на прсти се бројат местат кај што има свирки и се пушта рок музика, ама тие ќе ги преферирам. На турбото не можам да се опуштам.
eve covek koj znae kako se pominuva vecerta
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
macas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 730
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 23:47
sejlaci sme bile i takvi ke ostanime
zivej denes zosto vcera nema da se vrati,a utre moze i da ne dojdi
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 03:25
Дали поради мислење на еден човек ние сите треба да кажеме дека сме турбофолкери? Се разбира дека не, тоа е едноставно негов став. Можеби дечкото во душа бил турбофолкерсмеење па сега бара начин да се извади што цел живот глумел дека е нешто друго, ај остај тоа па ние демек треба да ја прифатиме неговата ретардирана теорија дека сите сељаци...пуф како да небла%20бла.

Јас воопшто не можам да се опуштам на утрбофолк, сум се обидел неколку пати навистина ама ете нити срцето нити душата ме влечат натаму едноставно не можам. Токму поради ова не ја прифаќам оваа ретардирана теорија, знам дека тука има еден куп луѓе што мислат како мене.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 11:17
Nie super sme,... tek da vidite Srbite na sto licat.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 11:48
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Дали поради мислење на еден човек ние сите треба да кажеме дека сме турбофолкери? Се разбира дека не, тоа е едноставно негов став. Можеби дечкото во душа бил турбофолкерсмеење па сега бара начин да се извади што цел живот глумел дека е нешто друго, ај остај тоа па ние демек треба да ја прифатиме неговата ретардирана теорија дека сите сељаци...пуф како да небла%20бла.

Јас воопшто не можам да се опуштам на утрбофолк, сум се обидел неколку пати навистина ама ете нити срцето нити душата ме влечат натаму едноставно не можам. Токму поради ова не ја прифаќам оваа ретардирана теорија, знам дека тука има еден куп луѓе што мислат како мене.
 
 
Прво модерен провинцијалецу не е теорија туку мислење... од проста причина шо теорија за сељак не постои.. тоа е променлива ( на нашиве простори-за жал) костанта!!!
Второ не ме имаш сватено... дека докажувањето на спротивното те прави сељак!!
Трето ние олдтајмериве се опуштавме со ганџа, алкохол девојка...Јас не излегувам на место за да се опуштам со музиката!!!
Четврто, сакам да кажам дека и рокенролот на почетокот бил типичен пандан на америчкиот фолк!!! ко шо турбото е седен вид на класичниот фолк... не знам шо толку фама ако не ви се бендисвит не ојте....
Петто дали не е помалку шунд 60 % од рокот!!!
Шесто : од кога луѓето се сељаци според музиката шо ја слушаат... Па самото то на нас Балканците шо постојме е прерогатив дека сме сељаци!! ко ке некој од овде ми изводит Џони Деп ми се гадит!! Демек „искачал„ у незнам Кастро, Маракана и пар други јазбини----да се дружиме со  овега не е сељак...
А ако сака да се напие 2 ракии со зељка салата на Цеца и да си остани верен на традицијата по дифолт сељачка е со него не се дружиме...
Епа до сите мејнстримери , клабери , рокери и метросексуалци со урбан призвук....колку книги имате прочитано...дали имате упште завршено некое повисочко образование.... какви општи познавања имате... па и во музиката какви познавања имате??? Колку сте прошетале од оваа сељачка Македонија??? Колку јазици зборувате... колку приајтели имате од други бои, вери , националности... е овие параметри се репер за сељак....  Анализирај те  сами и ке најдете колку сте сељаци...Зш сељачко е некого да го класифицираш ко сељак поради музиката некого!!!
 
Размислите!!!
 
ПС . не слушам турбофолк ни го поддржувам .. ама ко концепт ова ме нервираше!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.