IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Колекционери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колекционери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:14
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

збирам единици.... досега  3 имамплазење

аплаузМашала, машала...Али секогаш може повеќеголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:19
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

збирам единици.... досега  3 имамплазење

аплаузМашала, машала...Али секогаш може повеќеголема%20насмевка
еееее....што е право - право енамигнување
Ама доста ми сетрепкање
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 21:10
собирам моливи
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 21:52
Собирав едно време салфетиглупчо
Сега...плетени алкиголема%20насмевка
Ги имам над 100задоволство
трепкање

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 12:50
акомулатори....плазење
до сега имам едно 4-5 прегорени во двор... + 2 здравиплазење


Изменето од volkswagen - 10.Јануари.2010 во 12:50
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:27
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


акомулатори....плазењедо сега имам едно 4-5 прегорени во двор... + 2 здравиплазење

лол :)))
Кон врв
Solun_2001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Solun_2001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 05:20
Хммм интересно што се се собиралооооооо. Јас почнав да купувам книги со намера да ги читам. Ама изгледа ги собирам.....
Кон врв
MySelfme Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MySelfme Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 20:26
Sobiram posteri od poznati licnosti, a isto i mudri
poraki i izreki od najrazlicni misliteli
NOTHING NEVER ENDS...

Kakov paradoks!!!Sovrsenata ljubov e onaa sto ne pravi nesrecni.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 12:24
.... i mudri poraki i izreki ..
 
 
ZAGOR E ZIV,SE DRUGO E LAGA...
 
 
мафтањеголемо%20гушкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 01:27
marki :D
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 07:24

Зошто луѓето собираат парички?

Постојат огромен број причини поради кои некој би започнал да прави сопствената колекција од монети. Една личност може да стане колектор, собирајќи ги само оние парички кои се ретки, оние кои би можеле еден ден да му помогнат во формирањето на неговиот пензионерски фонд. Исто така може да започне со собирање доколку некој пријател или близок роднина ви ја подари својата колекција која долго време ја собирал. Или пак, едноставно, од љубов кон парите. Без оглед на причините, собирањето монети е одличен начин да се потроши слободното време.

За разлика од повеќето хоби, кои станаа премногу скапи со купување на потребната опрема, собирањето на монети е релативно евтина, а во некои случаи, бесплатна. За некои, собирањето на монети може да се претвори во нешто повеќе отколку само хоби. Тоа може да стане еден мал, профитабилен бизнис, преку уклучувајќи се на аукција или продавајќи ја колекцијата на дилерите на монети.

Уметноста на собирање монети е речиси изумрена кај новата генерација, но еден млад човек во потрага по хоби може да го промени тоа со подигање на оваа вонвременска традиција.

Па, доколку немате на ум нешто позабавно и не знаете како да го потрошите слободното време, ви предлагаме да започнете со собирањето на монети. Па, можеби еден ден ќе станете еден од најпознатите колекционери. Среќно!

Кон врв
ChrissAngel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ChrissAngel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 13:56
jas sum kolekcioner na magii
Кон врв
halfelfpaladin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај halfelfpaladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 00:47
Orginalni igri za PC kako i Tradeign Card games, iam dobra kolekcija na MAgic:The Gathering karti, a isto taka i board games i miniature games, solidna kolekcija na Dugeons and Dragons minijaturi i World of Warcraft minijaturi, kako i sobiranje na World of Warcraft action figures, za sega iam 12 figuri od koi 3 se deluxe edition.
Кон врв
smilegirl Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smilegirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2011 во 01:38
Порано собирав шарени салфетки, детска пошта и уште ги чувам.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.