IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - За пушачите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За пушачите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Прашање: Зошто пушете ?
Одговор Гласови Статистика
2 [5,71%]
20 [57,14%]
1 [2,86%]
1 [2,86%]
6 [17,14%]
0 [0,00%]
5 [14,29%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 17:34
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

zabegan ти да не ги браниш пушачите,... голема%20насмевка

абе ајде се труете болен
не бе не, само многу нервози треба да изедеш дур се откажеш па најубаво да не почнуваш
мене не ми е за здравјето, туку сите трошат пола од заработувачката на канцерогени стапчиња, а тоа е најштетно според мене голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 23:36
3 кутии денот стандард...од чиста навика ....понекогаш за "бркање"досада на работа.....но не помислувам за откажување по било која цена....искрено сликите што ги има поставено ACELERA немаат никакво влијание врз мене....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 00:41
Neka me ubedi nekoj deka ima nesto poubavo > posle dobar sex edna dobra cigara so laden burbon < odma ostaam i cigari i alkohol
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 00:49
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

Neka me ubedi nekoj deka ima nesto poubavo > posle dobar sex edna dobra cigara so laden burbon < odma ostaam i cigari i alkohol

нема
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mimoza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimoza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 09:27
Originally posted by maruska maruska напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

pusam i po 2 kutii na den, a nekad i treta otvaram. sto da pravam, znam deka e losa navika ama iskreno ne sakam da se otkazam.збунетост


dete, ostavi toa cigarite.....e, sega ne sakas? zasto? ili ne mozes?
Кон врв
mimoza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimoza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 09:30
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

жена со рак на бели дробови


Веќе 10 дена не пушам цигари а од кога ги видов фотографиите НЕМА ДА ПУШАМ ЦЕЛ ЖИВОТ!

Изменето од mimoza - 11.Април.2008 во 09:32
Кон врв
mimoza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimoza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 09:31
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

БЕЛИ ДРОБОВИ НА ПУШАЧ


Неможам да поверувам дека ова се нечии бели дробови... па ова е Хорор од бели дробови!!!!
За колку години се регенерираат белите дробови?


Изменето од mimoza - 11.Април.2008 во 09:48
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 20:33
е добро де, само се малку зацрнети..............................ништо страшно......ваљда
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 18:37
Site sme svesni za posledicite od pushenjeto ama...ahh losha navika
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:21
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

Neka me ubedi nekoj deka ima nesto poubavo > posle dobar sex edna dobra cigara so laden burbon < odma ostaam i cigari i alkohol





За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 22:00
јас затоа не пушам не%20зборувам


нека му ја мисли konan и  другите кои пушат голема%20насмевка
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 22:03
so sea pak,konan konan
bar nema truden da ostanam za razlika od nepusacite

Изменето од konan - 30.Март.2009 во 22:04
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 22:10
хахахаххахаах  konan

ама кажи си сега искрено , по колку кутии цигари на ден  трошиш ?голема%20насмевка


многу си во трошок мило бакнеж
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 01:01

Знаете ли колку смрди еден пушач??????? Му смрди облеката, здивот, рацете.......уф..........па да бакнам пушач е исто како со пепелник да се бакнувам......... [:-&]
МИР со сите
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.