IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - F.I.S.T.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

F.I.S.T.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: F.I.S.T.
    Испратена: 02.Август.2007 во 13:58
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 15:37
аплауз
Кон врв
Demonce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Demonce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 01:37
ги гледав на МТВ прва на некој концерт (пееа нешто Ченто) и звучеа интересно....
ама снимката беше со чкартен звук.... така да на боље снимка можда и би сменил мислењеплазење


Изменето од Demonce - 03.Август.2007 во 01:45
Донт хејт ми хејт д мани ај си
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 20:41
interesting, very interesting...
osobeno otkoga svirat so bend, mi fakjaat moj vkus. a najvekje mi lezi na srce mentalno robstvo....голема%20насмевкатрепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 20:44
Originally posted by Demonce Demonce напиша:

ги гледав на МТВ прва на некој концерт (пееа нешто Ченто) и звучеа интересно....
ама снимката беше со чкартен звук.... така да на боље снимка можда и би сменил мислењеплазење

Na linkot pogore staven ima pesni-na myspace...

igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Demonce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Demonce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 03:42
На МТВ биле бољегубитник... ОК се ама сеа не ми се свиѓаат башплазење
Донт хејт ми хејт д мани ај си
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 13:11
mene mnogu mi sesvigjaat novite pesni so bendot....definitivno cool. se naeziv na lokomotiva...аплауз
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 13:00
F.I.S.T. NA SKOLKA VO PARK ZA BELATA NOK-29.9.2007
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 13:13
idam auuuuuuuuuuuuuuu ne beeeee ne sum tuka!!!!i nie svireme na 28.....sh*tтагатагатагатагатагатагатагатагатага
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 13:32
JEBIGAголема%20насмевка
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 20:57
Originally posted by Tonchie Tonchie напиша:

ОМГ Ф.И.С.Т.
Другар ми Гоце беше член таму.
Ги гледаф на Позитивни Вибрации 2 во МКЦ пред Нова Година 2007. Иии колку беа пресреќни што ќе настапуваат у МКЦ и тоа како предгрупа на Bad Copy.
Ај ваљда за бела ноќ ќе бидам у парк пред да идам на плоштад, па ќе ги чујам сеа какви се, тогаш ми беа смешни.
 
газење%20од%20смеењеpresrekjni???
Drugar ti Goce ne bil clen, ako bil, bi go imalo vo barem edna pesna.
Bad Copy ne pravea koncert pa FIST da im bidat predgrupa, tuku toa bese festival, na koj imase artisti od strana, i imase makedonski izveduvaci.
MKC e mesto so najlosa akustika, nevidena na niedno drugo mesto.
Ako ti bile smesni FIST, togas vo park dojdi straight i ako se raduvale nekogas, toa bilo koga pobedija na loserfest.
 
 
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 21:01
Originally posted by Tonchie Tonchie напиша:

ОМГ Ф.И.С.Т.
Другар ми Гоце беше член таму.
Ги гледаф на Позитивни Вибрации 2 во МКЦ пред Нова Година 2007. Иии колку беа пресреќни што ќе настапуваат у МКЦ и тоа како предгрупа на Bad Copy.
Ај ваљда за бела ноќ ќе бидам у парк пред да идам на плоштад, па ќе ги чујам сеа какви се, тогаш ми беа смешни.
не дека се разбирам бог знае колку во рецитирање и слично на тоа.....али чим рокери и металци мрдаа кога учествуваа на лосер фест и кога гласаа за нив и кога победија во комбинација на + 7 групи од кои само една свиреше ска панк, а другите тежок метал....види ти сега...мислам дека ги бива...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 21:04
Originally posted by str8up str8up напиша:

http://www.myspace.com/fisterija

Fazla za adresata!
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 00:56
Хахаха, ритам секцијата кујзнае коа завршиле средно :)
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.