IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Коментари и забелешки за игрите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Коментари и забелешки за игрите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
Автор
Порака
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 16:50
Azbuka na forumi...poimite samo ke se povtoruvaat...

Vistina ili predizvik...objasni kako bi se igrala...
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 17:18
pa site znaat kako se igra vistina ili predizvik site sme ja igrale kako pomladiнамигнување Znaci ja prasuvam vistina ili predizvik, ili V ili P za pokratko...i ti izbiras vistina ili predizvik i jas kaj vistina nesto ke te prasam ama moras vistina da odgovoris a kaj predizvik ke ti recam nesto da napises vo potpis na primer...onaka forumskiнамигнувањеi? ke bide li mojava igra?големо%20гушкање
Кон врв
NeVeRMiND6 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NeVeRMiND6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 20:58
интересни се баш за некој кој нема што да си праве
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2009 во 14:57
Имам забелешка за игрите некои членови ги расипуваат и неможе да се игра на пример блуе само се смее по игритеизненадување Конкретен пример...во Играта оцени го аватарот на членот над тебе
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 20:37
imam zabeleska za igrite... preteski seтага
pa nemozime site da gi igraime, moze li nesto polesno?голема%20насмевкагазење%20од%20смеење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 09:54
Vazna
 
Moze barem niz igrive da ne provociras
okolu ona"Dali gi sakas Moderatorite i Administratorite na idividi
ne sfakajs deka preteruvas....
 
Daj opusti se malku,
ako umees da se druzis bez provokacii
prodolzi,ako ne najdobro da ne voznemiruvas so
slicni prasanje vo ovoj podforum.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 09:55
Bijonse
 
Tocno deka igrata Vistina ili predizvik
mi se cinese kako kompleksna
i vo toa ne se izlazavсреќа
sledejki go tekot na istata\gledam deka
clenovite i ne ja sfatile
pa site 6 str,se so greshki..
 
Kje Ve ostavam da ja naucite среќа
 
i koregirajte go tekot
 
da ne Ve brisam..


Изменето од Valerija - 08.Ноември.2009 во 17:54
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 22:22
не ми е јасно само едно, има ли некој барем малку храброст за да игра на вистина или предизвик?збунетост
Кон врв
EKCTPA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EKCTPA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 12:51
nema ocigledno, aj shto se malku i tie shto igraat tuku i neznaat kako i jas konkretno poradi toa i ne ja igram zs se e kasha popara
Немој да правиш мали планови, во нив нема магија...
Прави големи планови, цели високо во надежта и работата.
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 13:19
Немаат храброст јас дадов предизвик и никој несакаше да  го изврши...
А јас бев храбра и мојот предизвик си го извршив


Изменето од ВАЖНА - 15.Ноември.2009 во 13:20
Кон врв
EKCTPA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EKCTPA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:29
Немој да правиш мали планови, во нив нема магија...
Прави големи планови, цели високо во надежта и работата.
Кон врв
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 03:26
igrive ne se mnogu jasni i se mnogu teski
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2009 во 20:06
Абе, онаа нована игра, нешто ми нема смисла. Подраг форумџија, да избереш од двајца...тешка работа. Не можам да бирам, сите ми се драги на свој начин, освен оние кои не ми се.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 21:03
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Абе, онаа нована игра, нешто ми нема смисла. Подраг форумџија, да избереш од двајца...тешка работа. Не можам да бирам, сите ми се драги на свој начин, освен оние кои не ми се.
i  jas ja imam taa zabeleshka no sepak so nekoj od tie pise ti odi razgovorot...среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.