IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Спомени од вашата свадба...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спомени од вашата свадба...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 20:18
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

На колку свадби сум била, во овие 14 години, толку влакна на главата немам...
Која од која поглупарамнодушност
60% од луѓето не се ни познаваат со другите, а богами и со младенците...

Во контекс на ова како потврда дека е жива вистинаголема%20насмевка
Отидовме на свадба, подарокот и цвекето ги дадовме уште дома и од матично, па црква во хотел. Ечи музика, ние на оро тераме еден сплет ора кога ај да седниме никој познат. Барај, барај кога загледав младенците ’’не оние нашине’’. Тоа во две сали, две свадби.изненадување
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 20:19
што знам... ретко свадби досега....
абе криза фатило за свадби...
сите сега повозрасните женети/мажени, или рано му е за женачка/мажачка. Ништо....
Последно кога бев на свадба бев поприлично мал, па и ми дадоа улогазадоволство
Леле колку бев возбуден.... небаре јас ќе се женамсмеење
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 20:28
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

што знам... ретко свадби досега....
абе криза фатило за свадби...
сите сега повозрасните женети/мажени, или рано му е за женачка/мажачка. Ништо....
Последно кога бев на свадба бев поприлично мал, па и ми дадоа улогазадоволство
Леле колку бев возбуден.... небаре јас ќе се женамсмеење

Која улога жити се?плазење


Изменето од tiggy_sparrow - 05.Јануари.2010 во 20:28
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 13:37
Сакам свадбииии оти имаааа сваќиии, и алкохол без пааариии!газење%20од%20смеење
 
 
Се прашувам...?
 
Мора ли кога ќе ми дојде ред за женење, да и речам, на таков начин како по филмовите?збунетост
 
Или...загриженост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 13:56
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Сакам свадбииии оти имаааа сваќиии, и алкохол без пааариии!газење%20од%20смеење
 
 
Се прашувам...?
 
Мора ли кога ќе ми дојде ред за женење, да и речам, на таков начин како по филмовите?збунетост
 
Или...загриженост

Мислиш оноа клишето со клекнување пред неа!?плазење
Може и она да клекне пред тебеголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 14:26
Ех, јас сум непоправлив романтичар во душа....
Сакам голема свадба, со многу луѓе ( макар и да не ги знам ), малечки дечиња, музика, голема торта украсена со рози...
мечтаење
Отсекогаш сум сонувала за венчавка на отворено, во лето, некаде близу езеро, со многу цвеќиња, украси....мечтаење
Фино би било да се возам во пајтон со младоженецот голема%20насмевка
А и прославата сакам да е на отворено, а не во некоја ресторан каде нема да ми ги собере сите гости, каде ќе се препотуваат сите...плазење%20злонамерно
И нормално, после свадбата меден месец - на некое егзотично место...мечтаење

...ах Холивуд што ми стори....вртење%20со%20очи


You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 14:34
а jас никогаш не jа имах мечтата за сиjаjна свадба...и немав таква...
просто---кога тие што се те родиле ги нема да поделат со тебе срекjата ти...не ти требат панагури.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 17:17
Jas ic ne sum po svadbi ( do sega dali na 3 svadbi imam ideno , a moive i sestra mi sekoj 4 mesec idat na svdba збунетост )

Bas pred nedela dena mi se javi edna drugarka   moja generacija me prasa da sum i bila kuma  i vikam " Kaj me najde mene , ne sum jas po svadbi , seriozen covek sum jas кул "

Ne znam , stvarno ne  mozam da gi gledam kako mi se ligavat nekoi vo tekot na igranjeto i krshenjeto kaceni na masa


Koga ke dojde vreme za svadba , ako mu se pravi na maz mi neka slavi sam u resorant so gostite , jas samo vo crkvata ke idam i tolku

Tolku mnogu sum sramezliva so ne mozam vo oci da gi gledam drugite i da gi trpam od sto se prepotentni  , uhhhh ne mozam , nema sansi
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 22:36

Svadbaзбунетостpodobro bi lezel vo samnica edna noc nego da bidam na sopstvenata svadba i da gledam ligavenje,glumenje i cinizam.Ko sto veli CST crkva i so najtesni prijateli proslava,a posle bezanija 10 dena sto podaleku.голема%20насмевка

Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 23:43
Ќе го цитирам само Балашевиќ

Svadba ko svadba
i sta da se prica
parada pijanstva i kica............
Кон врв
ajdamalija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ajdamalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 18:18
E dobro be luge,kako e mozno svadba da ne vise dopaga,ednas e svadba,pa patuvanje posle sekako odi.
A so najbliskite ke se vidis i koga sakas,a so onie podalecnite bar ke ti stanat pobliski.
Jas sum za SVADBA i toa prava makednoska svadba so mnoguuuu luge...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2010 во 14:43
И додека пијам кафе и листам низ форумов заечи ја сирените од накитени автомобили и оп сватови...голема%20насмевка
Колку и да не ни се допѓаат адетите и сите оние перипетии околу свадбите пак се убави. само што ја запееја онаа познатата Врана коња јавам јас, одам по невестата јас се затекнав себеси кај што си подрипувам со нозете  и тивко подсвирнувам со она познатотот ооооопаааа.....црвенеење

Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 14:47
Дали знаете зошто вереничкиот прстен се носи на четвртиот прст (до малото прсте)? Кинеската легенда тоа го објаснува мошне едноставно и уверливо.
Нема да ви се верува крајот.Палците ги претставуваат родителите.
Показалците се браќата и сестрите.
Средниот прст си ти.
Четвртиот прст е твојот пар (партнер).
Малиот прст се децата.
Сега склопи ги дланките и средните прсти постави ги како што е прикажано на сликата.

1. Обиди се да ги раздвоиш палците (родителите), се раздвојуваат затоа што не треба да живеат со тебе вечно. Повторно спои ги.

2. Обиди се да ги раздвоиш показалците (браќата, сестрите и пријателите), се отвораат затоа што сите имаат свои животни патишта и заминуваат.

3. Обиди се да ги раздвоиш малите прсти (твоите деца) – се отвораат затоа што децата растат и си заминуваат. Повторно спои ги.

4. Конечно, обиди се да ги раздвоиш прстите наменети за вереничкиот прстен и ќе се изненадиш. Тоа е невозможно. Судбински сте поврзани и затоа венчалниот прстен е носи токму на овој прст.


Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 15:55
Osven obetki na usite, nikakov drug nakit ne mozam da nosam bidejki pocnuvam da se cesam, saklet me faka, me glogja , se osekjam glupo ko da mi se vo zatvor racete ili vratot ako treba da se nosi gerdan , narakvica ili prsten.


Zatoa ne nosam nakit ama bas nisto , a koga za rodenden mi poklonuvaat nesto od nakit , odma go davam na sestra mi i na moite doma pa sto sakaat neka pravat bidejki jas ne sum naviknata i ednostavno mi smeta da imam lanci trakatanci i prsteni ko Dorinda od vremeto na Kasandra газење%20од%20смеење


Hhahahahaha kako li ke se mazam koga ke dojde vreme za u crkva za prstenite , lelelee , ke ja dadam burmata za polkon na onoj sto ke bide pozadi mene газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.