IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Спомени од вашата свадба...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спомени од вашата свадба...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Спомени од вашата свадба...
    Испратена: 28.Јули.2007 во 02:18
Сте си мечтаеле ли отсекогаш за вашата свадба? Каква имавте? Кои спомени ви се најубави?

Јас изгледа не сум многу романтична, па да не се искажувам, зашто уште од старт ќе ја убијам темата LOL

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 10:50
На свадбата беа, покрај нас двајца , татко му, мајка му и сестра му, татко ми, мајка ми и сестра ми. Бевме на еден ручек, после си се прибравме секој дома, а следниот ден заминавме на меден месец и стварно останавме еден месец.

Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 18:08
znaci najbliskite si bevte.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 19:28
Си бевме

Рака на срце, од толку свадби на кои сум била ми се чини дека мојата беше најубава Немаше гужви, немаше прегласна музика (имавме жива музика кратко време од ресторанот), фино си разговаравме... Поубаво, здравје...   
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 20:31
Kako be na koja trznam, mazena bila, eeee pa vise !
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 20:35
a ha,konecno da se najdi dobar forum
ami pa jas pravev svadba so 400 gosti
i da ti kazam pravo maka mi e so vikav tolku
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 21:14
Originally posted by Julija Julija напиша:

На свадбата беа, покрај нас двајца , татко му, мајка му и сестра му, татко ми, мајка ми и сестра ми. Бевме на еден ручек, после си се прибравме секој дома, а следниот ден заминавме на меден месец и стварно останавме еден месец.To, cenim. A ne ke gi napies, ke gi naranis i posle ke te ogovaraat
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 21:16

e takov e narodov

Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2007 во 05:39
Originally posted by Julija Julija напиша:

На свадбата беа, покрај нас двајца , татко му, мајка му и сестра му, татко ми, мајка ми и сестра ми. Бевме на еден ручек, после си се прибравме секој дома, а следниот ден заминавме на меден месец и стварно останавме еден месец.Звучи убаво - особено делот со медениот месец од цел месец Clap
Изменето од Miriam - 29.Јули.2007 во 06:23
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2007 во 23:12
Originally posted by Miriam Miriam напиша:Originally posted by Julija Julija напиша:

На свадбата беа, покрај нас двајца , татко му, мајка му и сестра му, татко ми, мајка ми и сестра ми. Бевме на еден ручек, после си се прибравме секој дома, а следниот ден заминавме на меден месец и стварно останавме еден месец.

Звучи убаво - особено делот со медениот месец од цел месец Clap


Бевме на море... На Хвар...   
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 18:40
Bez nikakvi ceremonii,pompi,crkvi i dr.propratni
cirkusi koi gi pravat denesnive mladi.
Ednostavno obelezuvanje na cinot kolku da nie medjusobno
svatime deka od togas ne e isto kako sto bilo.
Takva bese mojata proslava(svadba).

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 19:38
i mojata .... samo najbliskite, onie koi navistina mi znacat i koi ne bea tamu samo brojka
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 00:11
ma,kakva svadba,...mislam,...za mene,...inache sakam svadbi,....samo ne igram,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 17:31
Uste nema cela godina od mojata svadba.
Imav vencavka vo Katedralata so najbliskite od strana na mojot sopug
i za zal od MKD samo mojata familija i moite najbliski drugari vo Italija
Svadba kako i sekoja katolicka kade sto najgolemo vnimanie se dade na vencavanjeto vo katedrala.Po ova sledese mala zakuska i posle toa zaminavme na meden mesec, znaci istiot den vo Spanija na Ibiza.љубовљубовљубов

атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.