IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Marketing, marketing, ama ova odi preku...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Marketing, marketing, ama ova odi preku...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Marketing, marketing, ama ova odi preku...
    Испратена: 25.Јули.2007 во 03:50
Razbiram deka proizvodite i brendovite treba da se marketiraat, ama ova odi preku sekoja mera. Da se prisiluvaat SITE oficijalni fotografi da nosat vidlivi loga na Canon za reklama na ovaa kompanija, bez obzir dali slikaat so takvi kameri ili ne i bez obzir dali sakaat da lepat na sebe etiketi kako da se raklamni panoa na dve noze, e toa navistina me ostava bez zborovi. Da go napravshe ova Nikon, javno ke se otkazhev od nego!
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 03:56
kade toa? ovde kaj nas samite si baraat po nekoe elece ili maica so logo na canon
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 04:10
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 06:20
a ZOSTO DA NE AKO cANON MI JA SERVISIRA OPREMATA EDNAS GODISNO I DOBIVAM DO 30% POPUST ZA SEKOJ PRODUKT KUPEN OD CANON ZAR IMA NESTO LOSO VO TOA,E SEGA NIKON AKO JA NEMA TAA SILA DA NUDI POPUSTI I DAVA BESPLATEN SERVIS TOA E NIVEN PROBLEM,A NASLUSNAV DEKA BILE VO TESKA FINASISKA SOSTOJBA PA DA NE ISPADNES CANON DA GO KUPI NIKON I STO PRAJME POSLE,KAJ KE SE KRIEME I STO SE PRIKAZNI KE SE IZNASLUSAMEWink
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Изменето од zatko - 25.Јули.2007 во 06:36
www.blissvp.com
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 10:39
Ovie raboti odamna se GNASNI. Rabotam so reklami, marketing i znam kako se razmisluva. Veke oset se nema. Gi nadminaa site granici. Koj ima poveke pari da plesne na reklama, toj ke dobie.
Uste edna pricina koga ke kupuvam dSLR da ne kupam Canon. Isto kako sto kaj mene doma e zabranet NIKE (zaradi koristenje na deca vo fabriki za ic pari, a prodavanje po najskapi mozni ceni)
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 10:48
Stvarno neznam sto ve cudi?!?!?
Kako apple stavil svetlecko logo na laptopov, pa kaj i da idam go reklamiram? Ke recete, ne e isto, nivni proizvod e. Nivni e, ama jas si go plativ... Reklamnata industrija ne vodi kon reklamno opstestvo. Vi preporacuvam, koj ima vreme, da ja procita "Reklamokratija". Koj saka, ja prakam na mail, ostavete LP
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 10:58
Iiii, ne pocnuvaj so apple. Tie uspejaa da go stavat iPhone na site udarni vesti po svetov, a telefonot go NEMA.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 11:10
Dalton nemoj molimte demagogija da prodavas,dali ti sto rabotis ili proizveduvas sakas toa da se reklamira?Насмевка














http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 11:38
I jas sum protiv reklamiranje preku neshto sto sum kupil, no ako go davaat produktot gratis ,a jas pritoa go sakam toj produkt , togash nema problem da go reklamiram.....

Ne mi se veruva deka postoi i na4in i da ne kupish prodikt a sepak da se brendirash....


Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 12:05
Abe luge vo prirodata na sekoj covek e da go reklamira ili da go fali ona toj sto go kupil,i zosto se zalazuvameWink














http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 12:09
Originally posted by zatko zatko напиша:

Dalton nemoj molimte demagogija da prodavas,dali ti sto rabotis ili proizveduvas sakas toa da se reklamira?Насмевка


Tuka me fati u tesno Насмевка. Site sakame da se reklamirame, da se pokazeme, da ne pofalat itn. itn. Samo veke celata marketing masinerija vo svetov pravi lugjeto da trcaat po najnoviot proizvod koj se reklamira deka toa ke im go smeni zivotot na podobro. Okolu mojata izjava za Canon, zaboraviv da stavam Smiley (se zafrkavav), a za NIKE si stoi. Zabranet e kaj mene doma. Celata marketing industrija pravi da ne razmisluvas na sustinata. Ti prodavaat raboti koi ednostavno ne ti trebaat.
Aj ke doijam nova kritika deka pak prodavam demagogija Tongue. Inaku Canon e super, samo potegov im malku poveke hmm...... a od druga strana nas vo MK ne ne zasega mnogu ovoj niven poteg.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 12:12
Originally posted by moz pos moz pos напиша:

I jas sum protiv reklamiranje preku neshto sto sum kupil, no ako go davaat produktot gratis ,a jas pritoa go sakam toj produkt , togash nema problem da go reklamiram.....

Ne mi se veruva deka postoi i na4in i da ne kupish prodikt a sepak da se brendirash....


I jas da dobijam gratis elece na koe ima logo od firma, a mi se naogja, prakticno mi e za nosenje, mi topli kichma ke si go nosam.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
vlatko_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatko_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 13:28
Originally posted by jane971 jane971 напиша:

kade toa? ovde kaj nas samite si baraat po nekoe elece ili maica so logo na canon



POSEBNO JASLOLLOLLOL

Duri sea razmisluvam sam da si isprintam edna maicka.Veke go iam smisleno dizajnot.Ke bide crna so edna crvena linija okolu rakavot,ke pisuva EOS so crveni bukvi,na prednata strana ke ima 70-200L IS f/2.8 vo wireframe izgled,a pozadi na grbot site L serija objektivi.


Изменето од vlatko_sk - 25.Јули.2007 во 13:33
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 14:02
printaj i za mene i za zoran k
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.