IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 137>
Автор
Порака
ТатаБрада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТатаБрада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 10:14
еве сум се вратив од шумата.... ама го заборајв кебето... дали некој го виде моето кебе??? абре ..... ја покрив шумата со него... за да е темно и топло и суво... заборајф....збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
iris Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 10:33
ako si masko treba da znaes deka sumata treba da bide temna topla i vlazna   
Кон врв
iris Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 10:36
inace kebeto go sretnav vo avtokomanda kupuvase cigari
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 11:55
Utro nad Forumsko selo...sonce nema...samo oblaci tmurni. Piev kafe ne tremot potpren so rakata...opcuv...nekoj zalepil mrsul...taze e...soljata mi padna...opcuv povtorno...rgav znak.
Se slusna nesto kako grmenje...poglednav kon neboto...nemase svetkavici, samo gulabi dzitkaa po nekoe gomce koe ke zasuskase megu lisjata. Zbuneti i uplaseni lica se rastrcaa niz ulicata...marsiranje...vojnici...naoruzani. Naednas ladno mi stana, pocnav da se tresam kako na onaa spravata od Top Shop so traka sto trese.
Zastanav do ogradata kako nekoja strina za podobro da gi vidam. Uniformi pepelasti so oznaki - Mod. Sovrsen stroj i ostri naredbi. Eden dojde do mene...pogleda vo spisokot...: - Zbunet ? Klimnav so glavata usran od strav sto pomisliv deka ke mi padne kosata. : - Pred mene !
Imase uste mnogu drugi vo krugot...ne okovuvaa vo lanci...samo moite ne bea rgosani...se slusnaa pukotnici...lelekanje. Nesto mi  bese cudno, puskite ne im pukaa voobicaeno : - Bam, bam..! Tuku : - Ban, ban...ban !
Ne odvedoa do plantazata so banani...ne rasporedija vo redovi i ni napomnaa da ne izleguvame od redovite zosto ke bideme tretirani "off kopuk" i bideme  brisnati  t.e.ke ni soblekuvaat po del od oblekata...pocna da vrne...razbravme.
Se liznav na banana i uletav u drug red...mi gi soblekoa cevlite. Bananite bea se poteski vo vrekite kako gi sobiravme i poveketo stenkavme glasno disejki...se slusase fijukanje na kamsik i Off ! ...Lele !...imaj milost fille ! ...znaci nekoi gi poznavame
Okolu nas so grdi oruzja i pretpazlivi pogledi stoea nasite cuvari...mitralesko gnezdo...Mona !...edvaj ja poznav pod slemot i so pogled nalik na metal, cucese zad mitralezot cekajki pogresen poteg od bilo koj od nas.
Nindza napravi samo mal poteg i lancite mu padnaa...za mig oruzjata na Mod.- ovite bea vpereni kon nego...frli surikeni koi fijuknaa niz vozduhot i trojca mod.-ovi padnaa kako rasfrlani kukli...letna  dimna  dzamlija  i mitraleskoto gnezdo bese onesposobeno...kaslanje...
Harageito ne go opomena na vreme i zad nego se slusna : Ban, ban...ban...baaan !
Se zaklati kako kukla so konci...ja izvadi katanata koja blesna kako molnja zaedno so negoviot posleden skok...daleku bese za da vidam podobro...nekoj zagina...ocajni urlici...
Nindza lezese pridrzuvan od Crnorizec Hrabar dodeka mu gi kazuvase poslednite zborovi...osveti me druze !...i kratko izdisa...
Liceto na Crnorizecot se pretvori vo ogan na omrazata, zaradi negoviot drugar zaradi koj se nizea sliki od nivnite zaednicki druzenja, a sega veke toa go nema...
Mavtase so lancite grozno urlajki drzejki nesto vo rakata...mislevme deka e bomba...mnogu banovi...ne se sopirase dodeka modovite pagaa kako pokoseni od nepokoleblivite udari od lancite...mitraleskoto gnezdo progovori : Banbanbanbanbanbanban !
Padna prvo na kolena mumlajki ...majkata ! ...od rakata mu ispadna mobilen telefon...a nie mislevme deka e kasikara. Ja pruzi rakata kako kandza kon mitralezecot iako bese daleku, baska jezivo izgledase oti oddamna ne gi bil seceno noktite. Lou go sopre padot so negoviot skut...i ovoj mu kazuvase nerazbirlivi posledni mumlanja. Lou ja izvadi gitarata da mu otsviri za posleden pat i po prvite noti vo skriena pregrada vo gitarata ukluci pojacuvac na zvuci sto ne moze normalno uvo da gi podnese... kleknati modovi se drzea  za usi i vreskaa...no nekoj vo toa prpelkanje pukna so ban- puskata i na koznata jakna na Lou se pojavija mnogu dupcinja...majkata !... i padna do svojot prijatel...mumlajki posledni zborovi iako nemase nikoj do nego...zbori si ti, ako nemas popametna rabota...si velese on...
Modovite mnogu se nalutija i nastana masakar :- Ban, ban, ban...baaan...baniranjata kako da im nemase kraj...
Tisina...baniran dim naokolu, so noz da go seces...se sopnuvav od trupovi dur idev kon dom...stasav kako vo poluson...na masata imase banicka...ne bev gladen...
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 12:03
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
ТатаБрада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТатаБрада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 12:44
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Utro nad Forumsko selo...sonce nema...samo oblaci tmurni. Piev kafe ne tremot potpren so rakata...opcuv...nekoj zalepil mrsul...taze e...soljata mi padna...opcuv povtorno...rgav znak.
Se slusna nesto kako grmenje...poglednav kon neboto...nemase svetkavici, samo gulabi dzitkaa po nekoe gomce koe ke zasuskase megu lisjata. Zbuneti i uplaseni lica se rastrcaa niz ulicata...marsiranje...vojnici...naoruzani. Naednas ladno mi stana, pocnav da se tresam kako na onaa spravata od Top Shop so traka sto trese.
Zastanav do ogradata kako nekoja strina za podobro da gi vidam. Uniformi pepelasti so oznaki - Mod. Sovrsen stroj i ostri naredbi. Eden dojde do mene...pogleda vo spisokot...: - Zbunet ? Klimnav so glavata usran od strav sto pomisliv deka ke mi padne kosata. : - Pred mene !
Imase uste mnogu drugi vo krugot...ne okovuvaa vo lanci...samo moite ne bea rgosani...se slusnaa pukotnici...lelekanje. Nesto mi  bese cudno, puskite ne im pukaa voobicaeno : - Bam, bam..! Tuku : - Ban, ban...ban !
Ne odvedoa do plantazata so banani...ne rasporedija vo redovi i ni napomnaa da ne izleguvame od redovite zosto ke bideme tretirani "off kopuk" i bideme  brisnati  t.e.ke ni soblekuvaat po del od oblekata...pocna da vrne...razbravme.
Se liznav na banana i uletav u drug red...mi gi soblekoa cevlite. Bananite bea se poteski vo vrekite kako gi sobiravme i poveketo stenkavme glasno disejki...se slusase fijukanje na kamsik i Off ! ...Lele !...imaj milost fille ! ...znaci nekoi gi poznavame
Okolu nas so grdi oruzja i pretpazlivi pogledi stoea nasite cuvari...mitralesko gnezdo...Mona !...edvaj ja poznav pod slemot i so pogled nalik na metal, cucese zad mitralezot cekajki pogresen poteg od bilo koj od nas.
Nindza napravi samo mal poteg i lancite mu padnaa...za mig oruzjata na Mod.- ovite bea vpereni kon nego...frli surikeni koi fijuknaa niz vozduhot i trojca mod.-ovi padnaa kako rasfrlani kukli...letna  dimna  dzamlija  i mitraleskoto gnezdo bese onesposobeno...kaslanje...
Harageito ne go opomena na vreme i zad nego se slusna : Ban, ban...ban...baaan !
Se zaklati kako kukla so konci...ja izvadi katanata koja blesna kako molnja zaedno so negoviot posleden skok...daleku bese za da vidam podobro...nekoj zagina...ocajni urlici...
Nindza lezese pridrzuvan od Crnorizec Hrabar dodeka mu gi kazuvase poslednite zborovi...osveti me druze !...i kratko izdisa...
Liceto na Crnorizecot se pretvori vo ogan na omrazata, zaradi negoviot drugar zaradi koj se nizea sliki od nivnite zaednicki druzenja, a sega veke toa go nema...
Mavtase so lancite grozno urlajki drzejki nesto vo rakata...mislevme deka e bomba...mnogu banovi...ne se sopirase dodeka modovite pagaa kako pokoseni od nepokoleblivite udari od lancite...mitraleskoto gnezdo progovori : Banbanbanbanbanbanban !
Padna prvo na kolena mumlajki ...majkata ! ...od rakata mu ispadna mobilen telefon...a nie mislevme deka e kasikara. Ja pruzi rakata kako kandza kon mitralezecot iako bese daleku, baska jezivo izgledase oti oddamna ne gi bil seceno noktite. Lou go sopre padot so negoviot skut...i ovoj mu kazuvase nerazbirlivi posledni mumlanja. Lou ja izvadi gitarata da mu otsviri za posleden pat i po prvite noti vo skriena pregrada vo gitarata ukluci pojacuvac na zvuci sto ne moze normalno uvo da gi podnese... kleknati modovi se drzea  za usi i vreskaa...no nekoj vo toa prpelkanje pukna so ban- puskata i na koznata jakna na Lou se pojavija mnogu dupcinja...majkata !... i padna do svojot prijatel...mumlajki posledni zborovi iako nemase nikoj do nego...zbori si ti, ako nemas popametna rabota...si velese on...
Modovite mnogu se nalutija i nastana masakar :- Ban, ban, ban...baaan...baniranjata kako da im nemase kraj...
Tisina...baniran dim naokolu, so noz da go seces...se sopnuvav od trupovi dur idev kon dom...stasav kako vo poluson...na masata imase banicka...ne bev gladen...
 
 
 
 
аааауууууу   ме истаде од шасије збунет ... алал да ти е ман....
 
ПОСТ НА ГОДИНАТА!!!!!
ЗБУНЕТ за председник!!!!!!
 
 
 
 
БРАААВВВВОООООООО!!!!!!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 12:48
lele zbunetгазење%20од%20смеење
kaj mi dade kamsikгазење%20од%20смеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 12:55
аплаузSekoja cest...
Bravo zbunet,odavna ne sum citala vakov realen prikaz na Forumskite zbidnuvanja...ha,haaaaaaaaaaaa,koja smisla za humor,koja percepcija na nestata poinakva od onaa na ostanatite,,
BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO


Изменето од Valerija - 12.Септември.2007 во 12:57
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 13:07
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеаплауз
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 13:10
.....,,Дубок наклон,, Збунет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
аплауз
аплауз
аплауз
аплауз
аплаузгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Изменето од Lilija7 - 12.Септември.2007 во 13:12
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 13:28
а баш се мислев, кој ли ќе ги пишува „мемоарите на еден форум„?
ќе најдеме средства, ако можеме за Алекта да купиме BMW, намигнување, можеме и за ова, ќе го викнеме Милчо и ете филм.

Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 13:12
ke se bunam...temava jas ja otvorivлутиналутиналутина
i toa so ke go podaram, mi go kradatтагатагатага

a sega, malku zbunetost....

kolku e: 1+1=?
odgovorete na prasanjeto stavajki se vo koza ili od gledna
tocka
(ako poveke ljubite da recete taka) na:
1' Ferus Mustafov
2' Branko Crvenkovski
3' Zbunet
4'
Bruce Willis i
5' Mona Liza
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 13:16
1+1=?
1' jas sum cigan, neznam matematika, ama sviram kao lud!
2' normalno, edna+uste edna crta se dve crti
3' 2 zarazeni od zbunetova bolest
4' 2 spaseni
5' 20 banirani
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 13:32
 газење%20од%20смеење   газење%20од%20смеење   газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.