IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5556575859 137>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:55
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

...gusni me dusice, za nikoj ne mi e gajle...pokrij mi go liceto so tvojata kosa, ne sakam nikogo drug da vidam...nekoj zvoni, ne otvaram, ne mi e gajle za nicii alcni interesi. Ti si celiot moj svet od koj ne sakam nikogas da izlezam i ne mi e gajle sto veli prirodata...samo ti...nema nisto povazno od tebe...i od sonceto si povazna, zosto mi e ubavo koga sum vo tvojata senka, ne treba nisto poveke, tolku sum skromen sto ja preminuvam sekoja sebicnost gladna za tebe...disi namesto mene i davaj mi go zivotot so sekoj zdiv...neka tvoeto srce cuka namesto moeto i ocite ke gi otvaram samo koga si pred mene zosto ne sakam nisto drugo da vidam...i nikogo...Mojot pogled ne znaci za nikogo nisto, no za tebe znaci bogatstvo makar i za moment dodeka ne se setis na ostatokot na svetot za koj poleka zaboravam deka postoi. Velis deka sum Apolon i Herkul istovremeno i deka svetot mozam da go zgazam uste so prviot cekor, no mene dusice svetot ne mi e potreben iako moze romanticno zvuci ako ti go podaram, no dusice, samo ke se sopnuvame od nego i nikogas nema da ja pocuvstvuvame sirinata na slobodniot zdiv.
Pokrij me so tvoeto telo i ne mi dozvoluvaj nisto drugo da dopram, toa ke bide dovolno, ne dozvoluvaj nisto drugo da me dopre zosto ostatokot od svetot e zelno da zagadi, zastiti me dusice dodeka so krupni oci te gledam kako dete izgubeno...
 
Боже мили...
Сентимент и интелект во едно...
И нежност и моќ истовремено-обвиткани со силата на љубовта.
Па каде го има тоа, ако не само кај тебе?големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:25
...svetla traga vo tmurnoto sivilo na sekojdnevieto... среќа...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:27
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...svetla traga vo tmurnoto sivilo na sekojdnevieto... среќа...
 
Кажи мамамд, бар ти си по наука и просвета...
Нели е така? Да чекаш да видиш што следно ќе напише.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:30
ili momenti na zanes vo potraga po vecen orgazam dobien od zanata koja e nedostizna vo daden moment od vecnosta......
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:36
Па Фикс, во суштина на природата на секој човек е да трага по некое вечно задоволство, задоволство кое ќе нема крај.
Е тука се разликуваме, во начинот на кој секој од нас трага по предметот на својот копнеж. И најубавите песни се токму љубовните песни, а интересно, најубавите љубовни песни/прозни дела-се тажни...Има нешто недостижно по кој секој од нас копнее. Зависи како го прави тоа.
Ако е суптилна и добра душа, како Збунет, секако, тоа ќе го изрази на уметнички начин, па како и да се дефинира уметноста.
 
Некој зликовец на пример, место копнежот да го преточи во уметност и слична племенита работа, ќе биде фрустриран па ќе го изрази тоа со агресија, тортура и слично...
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:37
Некој зликовец на пример, место копнежот да го преточи во уметност и слична племенита работа, ќе биде фрустриран па ќе го изрази тоа со агресија, тортура и слично...

Тој сум јас.
 
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:42
Напротив, мислам дека ти тоа го правиш со добар хумор, а тоа е исто така благородно.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:47
АЈЈЈЈ...Благороден сум бил...браво цар сум
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:47
... sakam umereni prepukuvanja... ama me odmaraat fragmenti... koj gi spojuvam vo celina... i iako nekoi velat deka negde ima plagijatorstvo... jas ne gledam taka... citam...zatoa shto sakam... големо%20гушкање... i za rodenden na nashiot zbunet...ke mu kupam moliv... i ostrilka....намигнување...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:55
i hartija mamicke kupi mu..oti ke pocne ushte malku po szidovi da pishuva.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 21:59
...pishuva on "vo kutija"... shto bi rekol nostradamus... molivot milo za na uvce... da se znae...
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 13:42
ајде, чекање ....доста%20е поспаност
apce
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 15:45
...ne zaboravi...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 18:24
...neshto nema inspiracija...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5556575859 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.