IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 137>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 17:44
Ne idit...mi paga mnogu, edvaj napisav tri recenici na forumov, nekit da mrdnit...da se ne mrdnit...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 20:40
Sedam nad provalija maftajki so nozete i vosh*tuvajki se na pogledot, si pomisliv...kolku li ge paga patikata ako mi se odvrze ?...
Nesto belo so krilja idese kon mene...gulab ?...ne...cavka ?...nema beli cavki...iiii... Angel !...da be Angel !
Zastana pred mene maftajki so kriljata vo mesto gledajki me so ocite koi nemaa boja, tuku samo dlabocina so mnogu zvezdicki...mi se nasmevna...so nozete pocnav pobrzo da maftam, kao kool sum...
Molcese i se smeskase, a i ja pocnav blesavo da se smeskam...i taka blesavo se smeskavme...kako na natprevar za blesavost...
Naednas se najdov vo samrak...ja pokraj reka stojam...crna kapuljaca, dolg mantil i camec...od drugata strana idese kon mene...glb !...e sea go naebav !...zastana so camecot...golema kapuljaca bez lice.
- Nemas so sto da platis za da te prenesam na drugata strana, niti imas nekoja vrednost...ne mi go odzemaj vremeto !...ima drugi sto cekaat !
Glas od koj bas site vlakna i vlaknenca mi se nakostresija...baska so eho...ama ja ne se dadov...oti sum sizik !...
- Ma nemoj ! Ja neam vrednost, sto se zamisluvas be ti ! Ako vozis kajce ne si be seznajko ! Pa i da si od Ohrid !...kao sto vikaat deka site od Skopje se pederi...e ne e taka !...pocnav gluposti da zboram...za prv pat...
- Ne si dostoen !
Grub glas vo sprega so vozdusen udar sto me zanese...ne zabelezav deka voopsto ima vozduh tuka...samo po nekoj dalecen lelek...so eho...
- More nosi se, koj te stai tuka da potcenjavas...ti na mene, ne me bivalo...
Mafna so vesloto...me isprska so nekolku kapki...
Mi ja nemase ednata patika...izgleda sum ja izgubil negde po pat...iii...bela corapa...koj mi ja stai ?...bezobrazluk...prodoziv da maftam so stapalata...crna patika, bela corapa, bela corapa, crna patika...
Ona beloto t.e. Angelot se odalecuvase bez sum mavtajki so glavata...

Vistinit son na mene...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 09:59
zbunet......zbunet...........zbunet.......ej.......zbunet.....razbudi se..........zbunet......razbudi se......zbunet.........razbudi se toa bese samo son......samo son......
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:08
 A !...sto !...kade !... koj !...uffff !...ocet !...koj mi staval corapi so ocet ?...a da, imav temperatura...auuu ! ...kolkavi mi se ocite...ama ke se izbanjam...nema koj grbot da mi go istrla...i ke bidam kako nov...spremen za novi...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:12
ufff....fala bogu se razbudi.....za ponatamu snaogaj se;)(veruvam ke ima dobrovolci koi ke sakaat grbot da ti go istrlaat;)голема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:34
aj ke probam da si go fatam sam...
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 01:46
a be pretsedatele...ne si slusnal za cetka so dolga drska?изненадување em trije em masira grb..taka da ke go fatis..bez brige...samo pustigo na vremeголема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 09:15
Ja cetka za zabi ne upotrebuvam, a kamoli takva so dolga drska ...ke si go fatam sam...sto e sigurno, sigurno e...


Изменето од zbunet - 14.Октомври.2007 во 09:17
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 11:21
                                     ZBUNET   VS  SUDBINA   !
                                    FUL KONTAKT NATPREVAR  !
                                     SUDBINSKI NATPREVAR  !
 
  Mi ja simnuvaat kapuljacata na ring i se vrtam kon bagrata skokajki so dvete race vo bokserski rakavici pokazuvajki kon visinite i moite gakici na koi pisuva " Idi pa vidi " so strelka nadole. A tolpata vreska i pisti gledajki kon mene frlajki iskri od sebe. Zeni so maski preku lice i nikovi na celo ripaat i maftaat dodeka bujnite gradi im se tresat pod maici na koi pisuva " I love you zbunet " ! i  " Will you marry me " ?. A ja se klestam k'o zelen zosto mi godi i me smetaat za opasen...gotovo...pobediv...koj mrsul ke se kaci na ringot...gotov e...e...e...eeee...
Se kaci...ringot se zatrese...naokolu nagol molk...se fativ za jazinjata...ne sakase da mu ja simnat kapuljacata...se naziraa granitni muskuli...kako da nemase lice...go poglednav...pocna da mi se losi...
Sudijata ne sobra...govorese nesto za niski udari, grizenja i stipenja...valjda zabraneto...no zosto ni namignuvase nikoj da ne vidi ?...pod kapuljacata mackini crveni oci gledaa kon mene so priguseno rzenje...kapna liga...kako da sum socen zalak...ili zajak ? ...
Sudijata ne odvoi...lupna gongot...prva runda !
Trgnav mehanicki...dvizenje povtoruvano milioni pati...
Trgna i Mr Sudbina od cii dvizenja ecese salata sto ja nadjacuvase vrevata na tolpata...ne bev uplasen...samo pomiren...
Vrtev krugovi okolu nego...da mu gi doznaam namerite...i slabostite...koi kako da gi nemase...samo priguseno rzenje...
Se zaleta kako bik...se povlekov i so levata noga "mavasi" vo gradi...mislev ke mi pukne cevanicata...a toj zastana zacudeno kezejki se so negovite ocnici kako volk...zadgroben glas " Ova ke bide vkusna hrana..." ...tolku uspeav da razberam...po blokot sto ne uspea da go spreci negoviot " swing" sto go dobiv po slepoocnicata...se setiv na ljuljaskite od koi padnav...blikna krv...sudjata sopre...tatko mi me nosese na race...nisto ne gledav...samo crveno i leplivo...ne me bolese...samo bev zbunet...gong !...doktorkata mi velese " za malku"...trenerot me tapkase so jodot...me tapkase po grbot...gong !...runda vtora...
Sega navaliv jas...direkt...moite skolski drugari sto sekojdnevno me tepaa...krose...maalskite siledzii...aperkat...ucitelkata me terase da ja pejam " Mojata ucitelka najsakana" i istovremeno me tepase..."mae"..."usiro"...ic, ni san, si, go...stanav los...Mr.S. me gledase kako so odobruvanje...kako dostoen...gong !...
Zenite vreskaa...dovikuvaa deka sum najubav...baknezi...ne se ni obidov da se svrtam kon protivnikot komu bev svrten so grb iako go slusav kako naiduva..."usiro" !...se strupoli zad mene...se setkav kako paun niz ringot...mnogu zeni me sakaa...alfa mazjak...sudijata odbrojuvase...sepak stana...mae, mae, mae i uste tolku dodeka se obiduvase da se uravnotezi...ovaa krv slatka bese zosto ne bese moja i ne mi smetase sto e lepliva...stanav nemilosrden...kako tie sto bea so mene...resiv da go dokusuram...gong ! ...
Laden peskir..." Ne preteruvaj"...trenerot...pomisli deka i toj e covek...kade ke ti odi dusata...hihihi...dovolno bese...
Pomisliv na gospod...nova runda !...
Mojot protivnik se klatese pred mene...samo eden udar...no za mene ne bese dovolen eden udar...pomisliv na gospod...i kako bi bilo dobro da mu se prepustam...gi spustiv racete...
Prviot udar bese slab...vtoriot ute posilen...tretiot...padnav...se drzam za jazinjata...lepliva krv...sudijata odbrojuva nad mene...dali da stanam...a gospod ?...tri, cetri, pet...




Изменето од zbunet - 14.Октомври.2007 во 11:24
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 12:08
јас......останав без зборови ......среќа
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 12:26
gospodin pretsedatele
izvonredno...
JOIN THE FAMILY
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 12:27

Stani zbunet , stani . U can do it !

U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 12:30
aplzus
JOIN THE FAMILY
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 16:41
аплауз

Изменето од la fille - 14.Октомври.2007 во 17:42
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.