IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 112113114115116 137>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 10:55

Го има на неговиот блог Таблеткесреќа

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2009 во 20:06
... дека си мојот храм и си единствената моја религија. Никогаш ништо не беше поважно од тебе и не може да биде. Се сомневаш во својата возвишеност, никој не те учеше така, те учам поинаку, те потсетувам на твоето ангелско потекло за кое знаеше јасно пред да го осознаеш светот со очите на обичните луѓе.
Не се виновни што помислија дека си како нив затоа што растеше со нив обидувајќи се да размислуваш како нив иако имаше тешкотии за кои се обвинуваше. Исконски женствена суптилност и длабински поглед кон постењата на нештата од кој се обидуваше да избегаш прекривајќи го со наноси од заборав заменет со дречливи рекламни бои и реченични химни кои како столбови го потпираат нивното празно секојдневие. Сите нивни верувања заедно не можеа да ја пополнат празнината во тебе, повторно грешката ја бараше во себе, беше несреќна, го криеше тоа, сакаше да бидеш како нив, но не ти прилегаше плиткоста.
Запеав осамен стоејќи на ридот понастрана од другите чекајќи да дојде она што е мое, со песната која те потсети на длабочините, почувствува налет на млак ветер од забранета среќа. Песната се повеќе почна да те привлекува, пречекорувајќи ги се полесно нанижаните забрани и опомени, темелот на колебањата кои те правеа да бидеш тоа што беше. Не можеше да бегаш повеќе од тоа што навистина си, се повеќе се приближуваше до ридот на кој стоев, песната непрекинато излегуваше од мене. Низ пепелот од згаснатите соништа се појави цветот на желбата и надежта, ме препозна иако не ме познаваше, беше сигурна за прв пат. Се искачи на ридот не погледнувајќи повеќе назад, застана до мене, ја стави раката на моето раме, заедно ја продолживме песната до нејзиниот крај, а потоа исчезнавме од сечиј видик и сваќање...
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2009 во 21:08
BRAVO

Изменето од sanja-a - 25.Април.2009 во 21:08
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 15:51
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

... дека си мојот храм и си единствената моја религија. Никогаш ништо не беше поважно од тебе и не може да биде. Се сомневаш во својата возвишеност, никој не те учеше така, те учам поинаку, те потсетувам на твоето ангелско потекло за кое знаеше јасно пред да го осознаеш светот со очите на обичните луѓе.
Не се виновни што помислија дека си како нив затоа што растеше со нив обидувајќи се да размислуваш како нив иако имаше тешкотии за кои се обвинуваше. Исконски женствена суптилност и длабински поглед кон постењата на нештата од кој се обидуваше да избегаш прекривајќи го со наноси од заборав заменет со дречливи рекламни бои и реченични химни кои како столбови го потпираат нивното празно секојдневие. Сите нивни верувања заедно не можеа да ја пополнат празнината во тебе, повторно грешката ја бараше во себе, беше несреќна, го криеше тоа, сакаше да бидеш како нив, но не ти прилегаше плиткоста.
Запеав осамен стоејќи на ридот понастрана од другите чекајќи да дојде она што е мое, со песната која те потсети на длабочините, почувствува налет на млак ветер од забранета среќа. Песната се повеќе почна да те привлекува, пречекорувајќи ги се полесно нанижаните забрани и опомени, темелот на колебањата кои те правеа да бидеш тоа што беше. Не можеше да бегаш повеќе од тоа што навистина си, се повеќе се приближуваше до ридот на кој стоев, песната непрекинато излегуваше од мене. Низ пепелот од згаснатите соништа се појави цветот на желбата и надежта, ме препозна иако не ме познаваше, беше сигурна за прв пат. Се искачи на ридот не погледнувајќи повеќе назад, застана до мене, ја стави раката на моето раме, заедно ја продолживме песната до нејзиниот крај, а потоа исчезнавме од сечиј видик и сваќање...

Мил на мајка, каков талентмечтаење
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 15:54
Оти си ми мама, на тебе се метнав големо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 16:08
 големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 16:20
 големо%20гушкање  za vojvotkata
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 16:21
za zelenkovski големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 15:48
тага........плачење
 
тагаnov bunar kopaj, ama vo stariot ne plukaj тага
apce
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 02:50
... нешто го изговара твоето име, стојам и чекам неодлучен да се обидам да прелетам илјадници нешта кои го менуваат својот облик во поволен ветер кои ме усмеруваат во правецот на твоите постоења. Некогаш си птица, некогаш лавица, ветер, сонце.
Цел свет потребен за изморен од талкање низ непотребни нешта осветелни со дречливи реклами од лажливи сеништа и празни ветувања за да стекнам крила и пролетам низ тебе восхитувајќи се на боите на пердувите кои ми ми ги даваш издигнувајќи се до врвот на сите висини.
Ти си розевиот свет од бајките со кој заспивав како витез кој те брани од змејови и те враќа во твоето кралевство знаејќи дека ќе ми бидеш награда која ќе ги краси моите долги ноќи шепкајќи ми тивко како мило ветерче кое ги распламтува жарчињата во мене до пламен кога се е видливо до најситен детал.
Секоја мисла се разголува при видикот воздишки што буди кога твоето подарено срце трепери на моите дланки и чека да ја прими светлината која ќе го покаже во спектарот на страсните бои кои со самото време само добиваат неисцрпна силина. Делувам како заслепен, но во овој свет дознав дека сонцето го има твојот облик на кое ми е дозволено да се доближам со сета можна разголеност и отвореност, дознав дека можам да живеам во тебе иако си сонце...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 02:56
аплаузголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 10:49






Изменето од fragola - 01.Мај.2009 во 10:50
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 11:57
LONG LIVE THE KING!!!!
не%20вреден
не%20вреден  не%20вреден не%20вреден не%20вреден

не%20вреден
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 14:36
MAESTRO.......аплаузаплаузаплаузголемо%20гушкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 112113114115116 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.