IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Странците, обожаватели на ск. ноќен живот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Странците, обожаватели на ск. ноќен живот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 12:35
U PRAVO SI 
Кон врв
mario291521 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mario291521 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 00:15

Ne sum nostalgicar i ne se kaam sto otidov nadvor od Makedonija zatoa sto nemase da imam pretstava kako e a i gi dobiv prednostite sto gi imaat lugjeto nadvor od MK. Toa so parkiranjeto e dobrata strana ovde i nemam problem so toa.  Toa sto vladee zakon e dobro, sto ne se guzvam po salteri i vo avtobusi isto taka i red drugi raboti koi sto kaj nas ke gi nema mozda uste dolgo vreme. Inaku fakultetski sum obrazuvan i imam dobra rabota ovde taka da finansiskata strana e dobra ama ako zborime za noken zivot togas pak stojam na stavot deka lugjeto poveke uzivaat kaj nas ako se finansiski poslabi. Inaku znaete sto e najdobroto-doagjam sledniot mesec tamu pa ke mozam ova da go potvrdam ili da vi se izvinam zosto doagjam prv pat posle 4 godini.

 Se gledame

 Cao

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 01:13
na koj,be noken zivot mislish tuka?,...sedenje po,.. kako gi vikaat kafichi do nikoe vreme,...i toa vo sprotivnost so rabotnoto vreme? toj li noken zivot?,..ili "tegnenje "skapi obichni pijaloci po saat-dva,a?,.ili pak ,mozebi,...visenje na klupite od razulavenata mladina, po parkovi?   so bezbroj limenki ,pa i staklenki okolu niv rasfrleniLOLLOL..a,be ajde,...odi ostani si tamu,...i ubavo vidi shto e zabava ,..a,shto ne,....ako gi isfrlime site kafani i kafeanchinja,...nishto nema da ti ostane od "zabavniot" zivot vo tvojava tatkovina,...kolku ubavo zvuchi,a?,...hahahahLOLLOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 22:33
                             ELA VO SR KE TUKA E PODRUG NOKNIOD ZIVOT
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 23:39
shto znaesh be ti monika?,...zarem ne spiesh,...pa te sheta tato?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 10:04
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Se cudam zosto strancite tolku se vosh*tuvaat na nasiot noken zivot,sto imame nie sto nemaat oni?
 
 
Па вероватно нешто им се свигja.Може би разкрепостените жени ,ефтиниот алкохол,сгодната журка.....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 00:40
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Se cudam zosto strancite tolku se vosh*tuvaat na nasiot noken zivot,sto imame nie sto nemaat oni?
 
Ефтино им е во споредба со нивните цени,алкохолот,таксито, може да се пуши кај ќе ти текне и дреме до ниедно време. Луѓето воглавном се пријателски настроени спрема нив и им се свиѓаат женските.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 13:48
Значи прво видете на www.clubevents.info македонија повеќе нема некој настани освен некој да изненади еднаш на три месеци и тоа е тоа.

Друго


Скопје и општо македонија луѓето незнат да се журкат. Излегват за да бидат видени и толку, има многу малку места каде што има исклучоци каде што не одат такви луѓе или пак скоро и да ги нема.
Клаберскито живот замре готово, бидејќи единственото клаберско место каде што имаше клабинг беше колосеум, сега веќе не постои. И тоа е сегде стандард комерцијала музика ,нешто македонска сраше музика со мекич, ЏЏ, слаткаро и слично , или пак балкански турбо фолк и тоа е тоа.

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2014 во 15:04
Со малку пари до пијанчење
и секако со самото тоа што се странци веднаш го будат интересот кај околните девојки
кои едвај чекаат да налетаат на некој странец....
па на странците и те како им годи вниманието од згодните Македонки.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2014 во 13:36
И ја се сметам као странец во Ск ... и ја сум обожавател на нојчниот живот во Ск ... све у једно .. голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2015 во 03:00
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Со малку пари до пијанчење
и секако со самото тоа што се странци веднаш го будат интересот кај околните девојки
кои едвај чекаат да налетаат на некој странец....
па на странците и те како им годи вниманието од згодните Македонки.


Tuka e del od vistinata...drugiot del e deka treba da se prilagodat na mentalitetot za moment i da bidat del od shemata.

Inaku ima pijanduri sho izlagaat sekoj den po kafanite i na zapad i shto mislat deka smislata na zhivotot i zabavata e ispraznuvanje na dnoto na flashata...isto e kako i vo Makedonija i si imaat svoj nachin na zabava...samo shto se raboti za mnogu pogolemi gradovi kade shto se gubat pokraj ostanatite.

Ova gorenavedenovo ne vazhi za petok i sabota navecher koga bukvalno nema nitu parking mesto nitu mesto za sedenje po lokalite...pola od niv mozhe samo da skitaat po ulicite kako na korzo nekoe i doagjaat so metro avtobus ili voz.

Takvo neshto mislam Skopje nema videno.

Изменето од Mazak - 20.Јули.2015 во 03:01
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.