IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Убив птица!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убив птица!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 22:22
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

и сега некако не ми е сеедно, ама беше не сакајќи.
озбилно, не мислев да ја убијам, дури и не знаев дека е птица.
ама еве што се случи:
осетивме дека има нешто во ќошот и после пребарувања заклучив дека има нешто во оџакот. мислев дека е некој глушец или нешто слично.
си реков, ај ќе запалам малку огин и ќе го избркам надолу.
ама ете била поголема птица и изгледа од исцрпеност, заглавена овде, не можеше да се снајде и ...
ете, сега можете да ме осудите и да ме стрелате ако треба.
жал ми е, многу!
се прашував, дали стравот од непознато ме натера на радикален чекор, пред да погледнам стварно што е, или едноставно јас сум таков, суров?



Сепак е одземен живот.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 04:34
Јас да убијам некое животно жива ќе се изедам од мака...еве и на пчели и на оси сум ХРОНИЧНО АЛЕРГИЧНА и пак викам некого да ја избрка или да ја утепа...јас нема шанси. Мене ми се случи со трска да фатам рипче во Будва и ми се расипа одморот до некој степен.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2007 во 22:28
da ne beshe smesno, ke bese tazno голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2007 во 23:14
ја па се возам еднаш со моите у кола...онака навечер се враќаме нешто од велес и по автопат...татко ми онака вози брзо (како и по обичај) и туку едно време преминува куче и застана среде патот...татко ми кочи...и за среќа не го згази кучето...ама како сум си ја пукнал главата од предното седиште...лутина
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2007 во 23:14
LELEL KUTRATA PTICA
Кон врв
#Emili# Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај #Emili# Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 00:10
Ova ke zvuci glupo, i slobodno smeejte se...
Da ubijam zivotno, mi e isto kako da ubijam covek...
Toa sto imaat pomalku intelegencija ne znaci deka imame pravo na kontrola vrz nivnite zivoti... Nie ne sme vrvna sila...Ne sme Gospod...
 
Yesterday is history...tomorow is mystery...Today's day is a present.That's why it's called that way...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 21:50
...ДОБРО ДЕ...ПА ШТО СЕГА...?збунетостизненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 22:03
ako bilo nesakajkji,...sekoj prai greshki,...ama dobro e sho ti si ja sogleduvash tvojata...среќа
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 23:29
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

ako bilo nesakajkji,...sekoj prai greshki,...ama dobro e sho ti si ja sogleduvash tvojata...среќа



ЛЕЛЕ..BISERO ...MOME BISERO....ТИ СЕРИОЗНО...лутина
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 20:16
...denes povtorno cavka ke ubiev...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 21:11
Ke imase edna pomalku do Darkwood... Nesto slabo ti odi so sekirceto vo posledno vreme, a Te-Nej?
DeepBlue
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 14:51
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

Ke imase edna pomalku do Darkwood... Nesto slabo ti odi so sekirceto vo posledno vreme, a Te-Nej?
 
...hahaaa...veke i ne se trudam kako porano.....!sega sami na dlanka sletuvaat....doduse vrapcinja..ama...jbg....!znaes ti...ribi....намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,320 секунди.