IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Наши работи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Наши работи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
kosta_kav Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosta_kav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2010 во 11:00
http://www.youtube.com/watch?v=Unq6WpVL74E

eve i od mene
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 08:39

Muzichko video na koe bev DP:

SiGi - Premnogu (ft. Skeet Skeetara) official video 2010


Rezhiser: Ice Viranov
Montazha: Zharko "Chiko" Maslarkovski od PUKA Kozmetika.
Svetlo: ProLight - Gaffer Igor.
Dolly: od (?...среќа) - Dolly master Goksi.

Lokacija: Teatar/Kino sala vo MKC. Dec 2009.

Snimeno so Panasonic HVX200 radi SloMo
directno na HDD, Focus FS-4 mislam beshe.Imashe lugje so fotocameri, ama sega za sega samo ovie photosi gi imam:


Pozdrav

Igor


Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 08:54
Originally posted by kosta_kav kosta_kav напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=Unq6WpVL74E

eve i od mene
 
Ме расположи видеово сабајлечки. намигнување
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 09:01
Игор, а баш сакав да коментирам дека многу малку фотки си закачил. голема%20насмевка
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 11:06
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 12:26

На првото фали титл. голема%20насмевка

Документарчиња а?
намигнување
 
Добро изгледаат.


Изменето од Александар_А - 28.Јули.2010 во 10:47
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 23:13
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

На првото фалаи титл. голема%20насмевка


Документарчиња а?

намигнување

 

Добро изгледаат.


Prvoto bese internacionalno, nameneto za prikaz po Evropa. Zatoa nema titl:))
A vtoroto bese nameneto za reprezentacija, po povod 490 godini od postoenje na Kumanovo
Кон врв
avramoskislave Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај avramoskislave Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 12:23
Здраво еве нешто и од мене амтерско. Камера монтажа режија светло се сам one men show

Музиката е малку тешка за слушање за некого.


http://www.youtube.com/watch?v=Qd-eaaHad9s

Изменето од Александар_А - 15.Март.2010 во 09:17
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 10:09

За љубителите на класиката. намигнувањесреќа

 
Од употребена опрема: камера Canon XH A1S, steadycam, трипод и светло, и после тоа бајаги арбајтес за синхронизација на исполнувањата бидејќи не одеа на плејбек туку се во живо. (тонот што оди исто е во живо)
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 09:43
Еве нешто ново. трепкање
Рап музичко видео http://www.youtube.com/watch?v=QnWk8bbDsf8
 


Изменето од Александар_А - 28.Јули.2010 во 10:47
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 10:54

Уште едно музичко видео http://www.youtube.com/watch?v=urZz8U5_dJE

Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 16:04

Kaj mene videoto ne e sinhrono so peenjeto.

Koga sum kompresiral kaj mene vo h264, ne pametam vo koj software,
mi se ima isto sluchuvano

Proveri si da ne ti prai codecot problemi...


Pozdrav

IgorКон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2010 во 12:53

Пред свадбено видео. http://www.youtube.com/watch?v=8oe2Rfq5EfY  штета што немаше мааалце повеќе време за снимање.

Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 14:22

Свадбено спотче.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.