IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9293949596 217>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 13:19



SKUNK ANANSIE

Една од моите омилени рок групи.
Англиски бенд, формиран 1994год а за жал се растури 2001. тага
Но најиндивидуа од целата група ми е SKIN или Deborah Ann Dyer(1967), црнкиња која
има изглед на демон но глас на ангел. Мора да признаете дека има биг персоналити.
Дискографија: STOOSH, POST ORGASMIC CHILL, PARANOID AND SUNBURNT, I CAN DREAM
WEAK, SELLING JESUS,ALL I WANT CHARLIE BIG POTATO CHARITY


што да ви кажам друго, еве ви линк да преслушате нешто за добро расположение....

http://youtube.com/watch?v=lnv47orMiUs

знам дека ќе ви се допадне....интересно е сто во стиховите на Hedonism

Just because you feel good (јас овде пеам just because YOU'RE RIGHT DOESN'T MAKE YOU BETTER!!!!!!)
Doesn't make you right (oh no)
Just because you feel good
Still want you here tonight

ВИ ПОСАКУВАМ УБАВ ДЕЕЕЕН!!!




Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 13:10
SHARBAT GULA



Или Авганистанстската жена, уште попозната како НАЈПОЗНАТИОТ ФОТОГРАФИРАН ЖЕНСКИ ПОРТРЕТ еверсреќа

Фотографијата е направена 1985 година за National Geographic magazine од страна на STEVE MAcCURRY.

Гула наводно била ученичка во некојси камп за бегалци во Авганистан, и Стиви случајно ја фотнал без да знае дека оваа фотографија еден ден ќе го прослави.Уствари, незнам дали тој се прослави повеќе или самата Гулазбунетост.
Откако се прославил со овој портрет, Стиви отишол пак да ја побара женава после неколку години....и ја нашол, со повеќе брчки на лицето и со неколку деца повеќесреќа.
Погодувате како ја нашол? Се разбира по очите...голема%20насмевка
(ја гледав документарната емисија на ХТВ лани, проверено)









Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 13:26
...da se sekavam ,gledav na HTV..kolku bese potresno..kade ziveese sega...vo planinskite dupki u Avganistan...na pocetokot ne smeese da se pojavi pred objektivot..no potoa nekako go ubedija mazot...bese stara izmorena za nikade...ali go imase istiot neverojaten pogled i istite prekrasni oci !!
Originally posted by connected connected напиша:

SHARBAT GULA



Или Авганистанстската жена, уште попозната како НАЈПОЗНАТИОТ ФОТОГРАФИРАН ЖЕНСКИ ПОРТРЕТ еверсреќа

Фотографијата е направена 1985 година за National Geographic magazine од страна на STEVE MAcCURRY.

Гула наводно била ученичка во некојси камп за бегалци во Авганистан, и Стиви случајно ја фотнал без да знае дека оваа фотографија еден ден ќе го прослави.Уствари, незнам дали тој се прослави повеќе или самата Гулазбунетост.
Откако се прославил со овој портрет, Стиви отишол пак да ја побара женава после неколку години....и ја нашол, со повеќе брчки на лицето и со неколку деца повеќесреќа.
Погодувате како ја нашол? Се разбира по очите...голема%20насмевка
(ја гледав документарната емисија на ХТВ лани, проверено)









Кон врв
gordon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gordon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 23:28
Imam eden drugar, fantasticen matematicar! Na pazar koga nekoja od tetkicite ke mu rece daj mi 10 da ti vratam 50, i gi dava site pari i vika, zemi si sama, nisto ne razbiram!!! Kao mal vikase, abe me utepa majka mi od kjutek, pa kec matematika. E jebiga sinko, nekad i toa ne pomaga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 23:47
Vo nedostatok na inspiracija za individua koja bi sakala
da ja prezentiram tuka pravam mala pauza.....mnogu be
napishav do sega.
No poentata na moevo postiranje e slednava:
connected,ti blagodaram za ovoj prekrasen,....prekrasen post za

SHARBAT GULA.Me ostavi bez zbor i ostanav dolgo gledajki ja fotografijata.
Sum ja videla nekogash odamna sega se potsetiv...i posle ova
ke pauziram ushte malku....


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 23:48
Originally posted by mamma mamma напиша:

Vo nedostatok na inspiracija za individua koja bi sakala
da ja prezentiram tuka pravam mala pauza.....mnogu be
napishav do sega.
No poentata na moevo postiranje e slednava:
connected,ti blagodaram za ovoj prekrasen,....prekrasen post za

SHARBAT GULA.Me ostavi bez zbor i ostanav dolgo gledajki ja fotografijata.
Sum ja videla nekogash odamna sega se potsetiv...i posle ova
ke pauziram ushte malku....

mammo....ke ni falis so postovite......ama znam deka ke se vratis, nema otkazuvanje od ovaa tema голема%20насмевканамигнување
kuliraj
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 23:50
Nneeeeeeeee...ne odam nikade....
samo neznam za kogo da pishuvam...
Utre igurno ke mi tekne...vetuvamнамигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 23:56
pa,nema vekje ,se potrosija individuite,
a tuka samo kreaturi ima!
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 23:57

eve mene mi tekna.....JOHN CUSACK! Go ljubam tipov, gi imam site filmovi so nego izgledano i mnogu mi e interesen i simpaticen! Ne e nekoja tipicna Holivudska lepota, ama ima nesto posebno vo nego sto go pravi mnogu poubav od drugite....i plus, ima neverojaten talent za gluma....

kuliraj
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 00:01
Originally posted by sikter sikter напиша:

pa,nema vekje ,se potrosija individuite,
a tuka samo kreaturi ima!

Individui ima...i sekogash ke ima nekoj da se spomene.
I tebe ti predlagam da napishesh nekogash neshto,
mozebi ke ne nauchish neshto shto dosega ne sme go znaele

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 00:34
Ace Rusevski boksac
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 01:03
Originally posted by mamma mamma напиша:

Vo nedostatok na inspiracija za individua koja bi sakala
da ja prezentiram tuka pravam mala pauza.....mnogu be
napishav do sega.
No poentata na moevo postiranje e slednava:
connected,ti blagodaram za ovoj prekrasen,....prekrasen post za

SHARBAT GULA.Me ostavi bez zbor i ostanav dolgo gledajki ja fotografijata.
Sum ja videla nekogash odamna sega se potsetiv...i posle ova
ke pauziram ushte malku....



мило ми е што ти се допаднасреќа
само да не се изненадиш ако ми истекне да ставам некој тампон или маска за лице во темаваголема%20насмевка(сакам малку да ги шминкам работите од време на време)
...и враќај се поскоро
големо%20гушкање
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 05:25
Lesley Hornby

среќа



Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 00:42
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 08:52
Pinochet_y_Videla
Veni Vidi Vici
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9293949596 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.