IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8384858687 217>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 00:21
KALADONT...nekogash odamna bila nekoja istoimena pasta za zabi,pa od togash toj naziv se upotrebuva kako generichko ime za site pasti za zabi,kako shto site ladilnici za hrana se frizideri(Frigidaire),nozevi za brichenje-zileti(Gilette),a terenskite vozila dzipovi(Jeep)...(golem pozdrav do Naum-Templarot..трепкање)

Изменето од mamma - 07.Ноември.2007 во 00:23

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 00:42
karakteri
 
verojatno nekoj ima pisuvano za niv, ama morav i jas posto epten sum im fan голема%20насмевка
kuliraj
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 00:56
TIJANA RADESKA

ne znam dali imate slusnato za nejze...ta e roden genijalec na 21 vek samo ne sakat mnogu da se eksponirat vo javnost za da ne si nabijat drugite kompleksi...bidejki pokraj prekrasniot um taa e najubavata zenska so nekogas se rodila na planetava...svetot nemat videno takva ubajna .... iako za da ja vidite nejzinata ubavina treba podolgo da se zagledate vo nea...
isto taka taaa e mnogu dobra i humana licnost...megju drugoto

vo nejzniot kratok zivot dosega ima otkrieno formuli so koi gi pobiva dosega poznatite informacii vo oblasta na hemijata, fizikata i matematikata

голема%20насмевкагазење%20од%20смеење
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 00:58
MASSIMO...moj drag star prijatel- SAVIC....
Frazira kako Bowie,kako i negovoto igranje,gitarite i ritamot se kako Talking Heads,sekogash liht koshuli...tesni i zakopchani do grlo kako David Byrne,a ako nosi odela so kravati- style good Brian Ferry. Shiroko imitiran,eden od primerite na togashnata generacija po prashanje na muzika,stil i samoreinvencija.
Koga sega sluchajno na nekoe radio ja slushnam "Sjaj u tami"...iskreno se
raduvam shto stana klasika....prekrasna, prekrasna pesna...
Ulazim, i grad nestaje
Zaboravljam strah, usporavam korake
Gledaj moje ruke, gledaj san,
Primakni svoje tijelo, toplo je
Pogledaj nije jos dan
Padaju zvijezde
Oboji se sve, otvaraj vrata,
i vidi svijet, kraj nas
Gledaj moje ruke, gledaj san
Primakni svoje tijelo, toplo je
Gledaj moje oci, gledaj sjaj
Sjaj u travi
Na mene, dolaze sjene i mirno stoje
Izmedu nas
Gledaj moje ruke, gledaj san,
Primakni svoje tijelo, toplo je
Gledaj moje oci, gledaj sjaj,
Sjaj u tamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.......mrak,mrak...







 

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 01:04
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

TIJANA RADESKA

ne znam dali imate slusnato za nejze...ta e roden genijalec na 21 vek samo ne sakat mnogu da se eksponirat vo javnost za da ne si nabijat drugite kompleksi...bidejki pokraj prekrasniot um taa e najubavata zenska so nekogas se rodila na planetava...svetot nemat videno takva ubajna .... iako za da ja vidite nejzinata ubavina treba podolgo da se zagledate vo nea...
isto taka taaa e mnogu dobra i humana licnost...megju drugoto

vo nejzniot kratok zivot dosega ima otkrieno formuli so koi gi pobiva dosega poznatite informacii vo oblasta na hemijata, fizikata i matematikata

голема%20насмевкагазење%20од%20смеење
 
si ja citala "Pole"? среќа
kuliraj
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 01:04
ne...ama m predlagas da ja procitam? среќа
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 01:06
[QUOTE=Alekta]ne...ama m predlagas da ja procitam? среќа [/QUOTE
definitivno.....nema sansi da ne ti se sviga....голема%20насмевканамигнување
kuliraj
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 01:08
голема%20насмевкаkje ja procitamнамигнувањеголемо%20гушкање
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 12:16



BIDAAI

      ili

RAZDELBA

prviot indiski film prikazan vo nasite kina, koj napravi vistinski bum, se zivo otide da go gleda i da se iznaplace...

jas imav nekoi 9-10 godini i filmot go gledav vo kino BUTEL , ne nosea organizirano od skolo...

posle toa imase edna navalica od indiski filmovi, kako denes od spanski serii, pa interesot za indiski filmovi splasna, no BIDAI sepak ostana film koj site sto go gledaa go pamtat.
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 13:05
titanic
nema da zaboravam kolku bev srekna denta majka mi koga mi kaza deka nasla karti za filmov...bevme vo kino i se sekavam deka bev vo sok...na krajot cela sala placese i aplaudirase...pa dobi 11 oskari i pak se raduvav...pa posle go proglasuvaa za najlos film i mu najdoa milion greski...ama mene toa ne me interesira...seuste mi e eden od omilenite filmovi среќа
kuliraj
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 19:48
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

TIJANA RADESKA

ne znam dali imate slusnato za nejze...ta e roden genijalec na 21 vek samo ne sakat mnogu da se eksponirat vo javnost za da ne si nabijat drugite kompleksi...bidejki pokraj prekrasniot um taa e najubavata zenska so nekogas se rodila na planetava...svetot nemat videno takva ubajna .... iako za da ja vidite nejzinata ubavina treba podolgo da se zagledate vo nea...
isto taka taaa e mnogu dobra i humana licnost...megju drugoto

vo nejzniot kratok zivot dosega ima otkrieno formuli so koi gi pobiva dosega poznatite informacii vo oblasta na hemijata, fizikata i matematikata

голема%20насмевкагазење%20од%20смеење


dali si ti normalna?газење%20од%20смеење
respect my authoritaaa
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 21:55
TIJANA RADESKA.....INDIVIDUA..
Jas ja znam...задоволствозадоволствозадоволство

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 01:11
Originally posted by mamma mamma напиша:

TIJANA RADESKA.....INDIVIDUA..
Jas ja znam...задоволствозадоволствозадоволство


голема%20насмевкаja znajs????
od kade?????голема%20насмевка
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 09:57
Od kade????Tijana Radeska ja poznavam???
Najubavata i najgenijalnata zenska na planetava???
A plus toa i najhumana......abe....ne prashvaj....
Tijana...????...psssssssss....газење%20од%20смеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8384858687 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.