IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 215216217
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2014 во 00:46

газење од смеење

Кај ти текна во сред пости да ставиш Индивидуа Секс.хи, хи...


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2014 во 00:47
Зш мор,шо врска има тоа,па си пишиме ние само,грев е да крадеш,да малтретираш луѓе,да убиваш.

Грев не е да насмееш некогосреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2014 во 21:50
Продолжение на Индивидуа 8-ми Март
Ради 8-миот Март де...Бетменка ја спасува забавата за глупердосување
Со строев чекор..На-пред..а градите високо нагоре,ако треба и земјотрес нека фати.

Сите насмеани ко за 8-ми Март...Македонската дегенса тиња никогаш нема да се исуши
Уште зет и невеста требало да си дојдат,свадбиче без пари ќе си направеле
Ех Убер Македонише


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2014 во 23:48
Индивидуа Форум(ИДИВИДИ-ДЕНЕС РОДЕНДЕН МУ Е среќа)

Оваа индивидуа со име Форум т.е. интернетски форум постои наназад можи две децении или тро појќе,не е ни битно во случајов.
Иначе форум е сајт ко овај нашиов Идивидиов кај што човеците дискутираат за некои теми реални или не реални т.е. виртуелни замислени теми и шлапаат постови за било што.
Има специјализирани форуми пример за област одредена некоја или ко ова Идивидито за скоро све,немаме подфорум уште за масовни убијци и силувачи,али ко што тргнала работава оти има се појќе психопатологија тука на форумов сигурен сум дека со тек на време  фиљан и фиљан чоек ќе го предложи тоа.

На форум нормални имаш ник или акаунт и си се логираш-вклучуваш и после тераш магаренцето.
Форумот мора да има Администратори,Модератори и обични членови,т.е. разни кориснички групации кои секогаш можи да се напраат јово на ново или пак да се изменат.
Секој форум има подфоруми со имиња различни и тралала сама си го барала и така натамо што би се рекло сите форуми имаат иста структура или стебло.

Како член секој корисник треба да се води според некои правила на форумот кај што пиши иначе тоа функционерите ќе му го суспендираат акаунтот или попопуларно банираат
Обично тие банираните никогаш не признаваат дека напрајле заебанција некоја со чесни исклучоци.
На форум имаш разни типови,од тотални чудаци до тотални лудаци и до мирни човеци кои сакаат малку да си се релаксираат и да си попраат муабет или игрици да си вртат.

Обично најчесто се банираат машки членови,додека женшените многу почесто,но секако понекогаш ќе се најде и тамо некоја немирна.

Што се однесува за нашиов форум Идивидиго постои точно 9 години(со букви ДЕВЕТ ГОДИНИ) и денес т.е. вчера али не е толку битно му е годишнина според првиот регистиран член еве овај bokic 

Инаку пред да постои форум Иидивидиго прајвме муабет на статиите во порталот и тамо пишевме и се контравме и сетне некој рече имало нешто форум ова она и тамо ќе одел wowwwwwwwwwwwwww 

Што е то ФОРУМ лебати и ај да опулиме и така дојдов тука во Идивидиго и се регистрирав и еве сум тука сеуште и ако некој не знае ќе останам додека струја тече низ форум Идивидиго.

На почеток тука бај да веј беше тотален хаос,немаше ни администратор ни модератор ни ред и поредок ни бутур ни ништо,ова беше ко ливада некоја неискосена со еден тон капини и трње......абе Анархија беше за тие што не знаат
Имаше наплив на членови од источните ни соседи кои органзирано тераа некаква интернетска смешна како и секогаш кампања за преименување наше некакво,али и они се откажаа одкако видоа дека нема ефект тоа

Инаку имаше тогаш во старите времиња на Идивидиго многу пцуење по теми,имаше такви сочни пцовки кои ни Француски Кочијаш не може да ги смисли,со еден збор фантастично беше,секој секого сексаше по темите и сигурно многу свршувале,али то само ментално....Менталната Ејакулација е посебна приказна,то е дел од Психопатологија,е за неа треба цел еден специјализиран форум.

 СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ИДИВИДИ,ДА СИ ВЕЧЕН И ГОДИНИ МНОГУ ДА ТРАЕШзабава

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18915
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 00:00
auuuu bravo fiks да....ne znaev bas za datumot....да
vivi
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2014 во 00:00
Индивидуа Путин
 


Оваа индивидуа е моментално президенте на Русија, која предходно беше СССР, а предходно Царство а предходно не знам што била точка. Пред едно 15-16 години со Русија сите маде си играа, или поточно тој президентот нејзин Борис Јелцин беше катастрофа најголема, пијаница маалска рамна не му била...ради информација неколку пати при посети на разни белосветски хохштаплери поради обилно користење на Рускиот Национален Пијалок со име ВОДКА - не ВОТКА аеропланот негов се има враќано назад во Москва само џукелата Јелцин да се отрезни, па сетне ќе кинисале по втор пат, па ајде коли - беси тамо шефојте објаснувај дека имало Циклонска, Антициклонска, Тајфунска или Антитајфунска алтивност околу Орел, Смоланск или пред Минск кај Белата Русија ли нејсе.

Денес Русија ко што гледам е се појака со поголеми мускули и мадиња до колена а може и до глуждови кој знае. Обично се вели колку големи мадиња има Президентето толку има и државата, сега рака на срце не знајме колкај му се мадлаците на Путин али веројатно се големи, али најмеродавна е бифшата му госпожа името како и беше не ми текнуе а и малу сум Црно Горец во моменталносва па нејќум да го прашуем Чичко Гугл, али нејсе ми текна.... Људмила и е името......а можи и Алина Кабајева ќе ни кажи некогаш плазење при правење шпага ....бај да веј двете женшени се доста лични, сега Алина е млада и ќе ја фаворизираме појќе, али да се вратиме кај Путинов ко Индивидуа.

Путинов го замени Јелцинот, а предходно да ми ти бил шпион на КГБ-то и бил во Немачка кај нацистите и тамо ја оправал работата.
За животот Путинов нешто слабо се знае, или се знае онолку колку што дозволил тој, поточно ништо.
Иначе Путинов во моментов е разведен, то ест е ерген одев мајко ерген одев и сите женшени слободни се потенцијални неести, али тој најверојатно Алина ја љуби и секако се што оди со то голема насмевка и то...иначе Путинов има две дечиња момички за кои никој не знае ни кај се ни што се ни кои се ни како изгледаат ко НЛО да се.

Путинов затвори многу хохштаплери низ Русијата од ко стана Президенте, ја ојача Русијата и сега според мене сите можат за мандалото да му се подфатат и УЗБУНА да викаат колку гласот што ги држи.

Денеска Путинов беше на посета кај Србијанците и гледав на телевизорната како се шеташе низ Белград, па постави венец кај Црвеноармејците шо погинаа кога заедно со  Партизаните го ослободуваа за време втора светска 44- та, па вамо па тамо, разговори и дрвења разни а србијанските ајдуци Президентот и Премиерот сигурно се подмочаа ко го видоа.

На крај беше на парада, па дефилираа еден куп војници дотерани и строев маваа
( се подсетив и ја ко бев аскер и ко мавав строев во Ѓорче ко имаа гуштери заклетва знамето ко го носевме со знаменски вод, абе ептен јако бешемечтаење ) па оклопни возила, па амфибии па тенкој и слично, авиони и вртољоти све имаше, едни мафтаа со пушките ептен убо и интрестинг беше, имало и име тоа со пушките али не разбрав како се викало тоа ѓурултија, плус врнеше и пола ајдуци србијански се праја манги не земаа КИШОБРАН и наврнаа ко глувци окапаниТАКО (Џ или Ѓ) Е имаше Женшени Војници, ептен сехи беаљубов

Да нема замерки Путинов беше и премиер а президент Медведот, после се сменија ама то е едно те исто.
Според мое скромно мислење Путинов ќе биди Президенте уште години потераници и се појак и појак ќе биди, ако го понервираат јенките уште малку сигурен сум дека цела Европа ќе има најладна зима до сега ко ќе ги затегне Русија вентилите од  ГАСОТ - НЕ ГАЗОТ...гас и газ се два различни поими, али како за кого или РИСТО И ИСТО НЕ Е ИСТО...Толку

Фала Пријатно точка.


Изменето од fiks - 17.Октомври.2014 во 00:05
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2015 во 22:23
INDIVIDUI - MRTVI SERISKI TV ZVEZDI

- maratonskite tv show serii se strashno interesni zaebi na gledacite i se radi toa spektakularni
toa poteknuva od prost fakt deka nikogas ne sme sigurni koga scenaristite kje go ubijat tova glavniot lik ili nekoj od glavnite likovi ( citaj tie na koga kje im se zdosadi da glumi posle 5 ta 6 ta sezona i si nasol nekoja druga tezga) 

za da vi dokazam deka toa se slucuva vo tive serii a ne vo nekoja kniga , oti izmisleniov lik nema svoi prava za otkazuvanje na arazmanot vo tova knigata kje vi navedam nekoi od niv

na top prvite se doktorite od tova voved ( pojma nemam zs e voved koga ne voveduvaat vekje 11 godini) vo anatomija


vo serijata THE 100


 i drugi koi teshko kje gi voskresnat oti ne se nekoi ludi sci fi so kloniranje


mozebi kje go voskresnat najsimpaticnoto tipce


a ovoj pa se somnevam deka kje go voskresnat

 oti mu go vadea dzigero

ama imame i voskresnati i toa ednas ovaa


a ednaska ovoja duri tri pati shampionov za isus voskres

AMA NE SE NAJDE SCENARISTA SO SLONOVSKI MUDA KOJA BI GO UTEPAL PA OVOJ MARATONECSO E RAZBIRLIVO oti  de niro moze ga gine 16 pati ili Brus Vilis 14 pati a ovoj nikako kje mu se rasipe reputacija taka da ovoj lik e tuka SPAMER i nepripagja vo ovie 

SLAVNI TV SERISKI LIKOVI


.
moj sovet e gledajte TV serii uuuuu puno sezoni i sekogas likovite gledajte gi kako da nim e posleden del oti navistina nikogas ne se znae koga kje im skurci


pozdrav

Изменето од anakin - 06.Април.2015 во 22:26
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2015 во 19:07
Индивидуа Рамбо  1 и 2

Индивидуа Рамбо или Џон Рамбо е една ептен јака фаца од филмчињата, нормално измислен, кој цел свој живот се бори против лошитијата и за човечки правдини. Иначе Рамбо е Јенки од Проклет да е Америка и злато што сјааааа..аааа..ааааааа..аааа и роден е тамо. Рамбо е ветеран од Виетнамска војна кај жутите тамо во југоисточна Азија и се борел против комуњарите низ џунглите на Виетнам, бај да веј за тие шо не знаат Виетнам е 80 % шуми и прашуми со многу страшни створој како змии, гуштери, бубачки некои и еден куп пајаци, тешко на човеци како живуркаат тамо свака им част точка.

Иначе Рамбо има снимено до сега 4 ( со букви четири ) филмчиња а у најава е и РАМБО 5, ако поживее Сталоне Силвестер ( Тој го глуми Рамбота за тие шо не знаат или шо се млади или шо станале сенилни да се подсетат ) уште некоја деценија многу сум сигурен дека барем до Рамбо 7 ќе дојдат кај што се бори Рамбо против или Марсовци или Сатурновци а зошто не и против Нептуновци, нејсе.

Во првиот филм Рамбо – Првата крв, Џон си оди дома од Виетнам без денар преебан и со еден нож во него сам и на пат до хоум свит хоум ќе го најди еден Шериф лош и ќе го мартретира и ќе го затвори и ќе го мачи и Рамбо ќе им избега на крај, ќе се скрие во еден рудник, ќе потепа цел батаљон на војска и на полиција, ќе му ја скрши кичмата на тој Шерифот лош и на крај ко ништо да не било ќе му дојди главниот му командант Полконикот Траутман, ќе го земи под рака како шо жена држи маж ко ќе одат на слава и на свадба и ќе го однесе некаде, не знајме каде и завршува првиот филм.

Во вториот дел Рамбо – Првата крв 2, ќе го најми Главниот Чауш Рамбота да оди пак во Виетнам и да ги најди Јенките шо се заробеници војни тамо и да ги донесе во Проклет да е, Америка и злато што сјаааа...аааа.ааааа..ааа...аааа. И Рамбо од  авион со Парашут ќе скокни, ќе се поврзи тамо со една бунтовничка Ко Бао ( ептен лична азијаткиња ) и ќе ги најди заробениците и ќе киниса еден да го спасуе. Арно ама чаушот шо го прати тамо ќе му откажи Вртоољотот у задни моменат и Рамбо ќе го стават во апсаана. Тамо во апсааната еден Русин ќе го мачи Рамбота, ама Рамбо е како Дончо Штипјанчето, ништо на проклетите комуњари не ќе им каже и ќе им избега. После Рамбота ќе го бркаат, ама тој ќе ги делка сите ко оревово дрвце за свирче и на сите кичмата ќе им искрши. У меѓувреме се заљубуе страшно во Ко Бао и сака да ја носи во Проклет да е, Америка и злато што сјаааа...аааа.ааааа..ааа...аааа  ама во бегањето ќе му ја утепаат и нему срцето како конзерва од отворена  сардина ќе му биди, ама Рамбо е јак и нема време за трте – мрте, љубов ово – оно, ги утепуе сите и на крај вози Вртољот, ги зема заробениците и се бори против Ми – 24 од тој главниот Русин, го утепуе и него и ги носи заробениците во базата Америчка кај Главниот Чауш Амерички и него го подпосеруе од страв и завршуе филмчето. Иако филмот му го прогласија за катастрофа и доби еден куп Златни Малини, филмот во свтот заработил од 400 – 500 милиончиња...Долари де, Евреи не постоја тогаш.


to be continued среќа Рамбо 3 и 4 
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 11:12
ИНДИВИДУА - Блокиран МеилНе би рекол дека сум зависен од " форуми " од причина што пишувам само тука, на нашиот форум, мал, ама каков таков арен си е.

Сум бил член и на други, и уште сум, под разни акаунти, ама не можам да се логирам никаде, од проста причина што или сум ги заборавил пасвордите или како што е случај некаде, блокирани акаунти, зошто така не знам, може при некои апдејти треба повторно да се логираш за да си активен, или преку меилот регистрационен де.

Арно ама, првиот ми меил во животов, ми е блокиран од hotmail.com, со образложение дека " некој друг го користел меилот"  голема насмевка, а тој " некој друг " сум јас, ама од друг компјутер и друга Ip адреса...смешки....е ајде сега поврати си го Фикс меилот и докажи дека Фикс си, ама не можеш. 
Ти им пишуваш дека херој од детство ти е Загор, а тие ти велат малку информции, е на толку се сеќавам бре чичко Гејтс и компани.

Искрено, ич не ми чуе за акаунтите по форуми, мислам дека беа 3, еден наш, Македонски и два странтцки, од странцките држави, туку мака ми е за 4 контакти во листата на Фиксниот, три момиња, дејчиња Македонски и еден суртук од Босна...штета за сите тага

Некој ќе рече
- Па оти на сурат книгата не си ги турил
А ја ќе му одговорам
- Па тогаш сурат книга немаше бе 
А тој/таа само
-Аааааааааааааааа 

Тазан де Тарзан

Судбина што ќе прајш
А чичко Гејтс и компани па ми велат во мејловите сега, а и наназад неколку години
-Pleace do not reply to this message. Replies to this message are routed to an unmonitored mailbox
А на кого да реиплаам бе, на комшивката ми

И уште ми велат
- Ич гајле да немаш, ние ќе го дозаблокираме меилот, да дури ни Клингонци не можи да го отворат
Е фала ви многу на грижата и идете у 3пм

Е ова ви е Индивидуа Блокиран Меил и не ја посакувам никому...и затоа, внимавајте, да не се зезнете ко мене, памтете се при регистрација, а дури и телефонче остајте си
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2017 во 05:09
ALBERT EINSTEINљубов 

Image result for albert einstein quotes


Image result for the difference between genius and stupidityКон врв
вован1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2017
Локација: Ташкент
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај вован1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2017 во 16:58
о, това е страхотно
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2019 во 10:03
individua JAS
nekogas bev
sega nesum     INDIVIDUA

ima dva filma JAS LEGENDA
za posleden covek na zemjata i pun stap zombia
ednas bese charlston heston a vtor pat will smith
 denes od mojata gledna tocka vie ste legendi ( tuka na forumot ) a JAS zombi

da ne zboram mnogu za zombia oti toa ne e individua nego ................
pozdrav do svite i mozebi pak nekogas

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 215216217
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.