IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212213214215216 217>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2012 во 15:31

bananasex банана секс, забрането за помлади од 18 години

вака се размножуваат тиве бананите на плантажите во Хондурас , зато се скупи

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2012 во 15:32

НЕМАЊЕ ПРИЧИНА ЗА РАДОСТ И НАСМЕАНОСТ НЕ Е ПРИЧИНА ДА НЕ БИДЕТЕ РАДОСНИ И НАСМЕАНИ.

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2012 во 22:54
ИДИВИДИ.КОМ.МК
.
БЕШЕ ЕДЕН ПЕРИОД ДОБАР ИНДИВИДУА.
добар интересен пријател, кој се состоел од мнозина пријатели, каде и да беа
денес молчи, не зборува
го питам што си рекол за последни 15 минути.... нишо
за последни 30 минути... тропнав за некој непотизам.. политика.. кога човек ќе изгуби желба за креативноста, се бави со политика
.
пријателот ИЛИ ГО ПОГАЗИ ВРЕМЕТО, ИЛИ ГО ПОГАЗИВМЕ НИЕ, ТРЕТО ЌЕ ДА НЕМА
.
БИ САКАЛ ДА го поздравам, ама би била жива патетика
.
така да кје му кажам една мисла
.
ЧОВЕК КОЈ ЌЕ СТАВИ МАСКА, МОЖЕ СЕ‘ ДА РЕЧЕ


Изменето од anakin - 31.Мај.2012 во 22:55
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2012 во 23:19
ако ти тргне работата можеш да си дозволиш да имаш цело време насмевка на лицето
но ако не ти тргне, не смееш да си дозволиш таа насмевка да ја немаш
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 14:28

НЕ ОДЕТЕ НА ОДМОР

http://sophv.files.wordpress.com/2010/06/400px-zorba-the-greek-011.jpg

НЕ СИ ГО ТРОШЕТЕ ВРЕМЕТО

купете си или изнајмете си ефтино од НАС еден ГРК

ДОДЕКА ВИЕ РАБОТИТЕ, ТОЈ ЌЕ ОДМАРА НАМЕСТО ВАС

.

даваме 20 годишна гаранција дека ќе се одмара НАМЕСТО вас, без да се поквари и почне да работи САМ ОД СЕБЕ

НЕМА алергиско дејство на лешкарењето и секогаш има полни батерии за одмарање, без потреба за полнење

.

КОЛИЧИНА ОГРАНИЧЕНА ( цаа 8 милиона комада)



Изменето од anakin - 13.Јуни.2012 во 14:29
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 17:41
Sretnu se Čak Noris i sok tetrapak....
Tetrapak : Gde si Norisu Čače !!!
Čak : Gde si soče tetrapače!!!...

голема насмевка

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2012 во 23:46
slaven bilic - DEBIL
.

Не мора да си некој фудбалски стратег за да сфатиш дека  хрватскиот селектор е дебил.

Во така поставена корелација кога Италија има 2 гола , еден даден на Хрватска и еден на Шпанија и Шпанија и Хрватска имаат само по еден гол даден на Италија, стратегија е една единствена.

Да вредеше нешто извиканиот хрватскиот стратег тој ќе им поставеше вистинска тактика и тоа— ДОЗВОЛЕТЕ ВО ПРВАТА МИНУТА ДА ВИ ДАДАТ ШПАНЦИТЕ ГОЛ, НАМЕСТЕТЕ ГИ НА ПРВОТО МЕСТО ВО ТАБЕЛАТА. И ТАКА НАМЕСТЕНИ НЕМА ДА СЕ ПРЕТРГНАТ ДА НЕ ПРИМАТ ОД НАС ГОЛ, КОЈ ЌЕ НЕ НОСИ И НАС И НИВ ПОНАКАТА.

.

.

па п**ка му материна и така хрватите требале да дадат гол за да идат понатака

бре и мало дете знае дека полесно ќе го дадеш кога шпанија е сигурна на прво место во табела

него во момент кога шпанија може да испадне со тој еден гол

.


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2012 во 09:32
Една од купот на најголеми глупости, која може машко билокога да направи, е да напише љубовна песна и да ја даде на својата девојка.

Зошто

1. Љубовна песна, за една девојка, не е ништо друго но потврда, до која мерка те има обработено и спакувано….

Еден убав ден, кога девојка ќе си утуви у това главата, дека си совршен, полусовршен или надежен кандидат за роб- а.к.а- сопруг, полека започнува да те обвиткува околу својот прст.

Постепено стартува со побарувања на повеќе и повеќе твое внимание и истовремено те одвлекува од твоите интереси, пријатели и од волшебниот начин на живење, кој до сега го имаше.

Оваа твоја трансформација ја конролира со зачестеноста на интимните односи.

Понекогаш си проверува , колку многу те има обработено и се‘ почесто поставува перфидно прашање- Ме сакаш? или – Колку деца би сакал да имаш? ,и внимателно наслушува каков ќе биде твојот одговор.

Љубовната поезија е всушност твојата доброволна потврда, дека си обработен, испечен, исдесиран или како сакаш наречи си го, до тој степен, што може да си дозволи попуштање во зачестеноста на интимните односи и да започне со поставување услови, кои водат кон твоето целоживотно ропство.

Ако до сега беше тоа де факто, по твојата љубовна поезија станало де јуре.

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 11:01

зошто

2. жена, твојата песна, ќе ја искористи против тебе во време на криза.

.

Жена долгорочно сокрива работи, кои ќе и дојдат под рака, заедно со симпатичната школка од одморот во Грчка, сушено цвеќе од свадбата на нејзината другарка и карта у диско од првиот состанок со нејзината прва љубов, која во никој случај не си ти.

Биди уверен дека таму е сокриено и твоето поетско дело.
И еден убав ден , кога твоето ропство ќе биде во подминатите години, жената ќе ја извади и во некој кафич пред нејзините пријателки ќе ја прочита гласно. И сите слатко ќе се смеат  неверувајќи дека беше толкава будала и колку те имаше обработено, спакувано, издресирано, сеедно, наречи го како сакаш.
Во најдобар случај ќе ти ја чита дома, пред децата, да видат колку си ја сакал и колку си се сменил. Но и тогаш не е сигурно дека нема да ја изрецитира во погоре спомнатиот кафич напамет, икога случајно ќе успееш да и ја одземеш и само физички дезинтегрираш.
.
……….. продолжува

.

:D

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 11:01

зошто

3. жена никогаш нема да разбере што сакаше да кажеш со песната

.

Маж знае што е тоа љубов.

Жената баш ја брига што ќе напишеш или што ќе кажеш , неа цел живот ја интересира како ќе го кажеш. Постојано ја следи интонацијата на твојот глас и по цели саати анализира како тоа всушност звучело.

Во прочитаната песна нема аудио сигнал, за да може да си ја сфати пораката на некој свој женски начин преку аудио анализа и можеби ќе те натера ти да ја прочиташ.

Но се сомневам, оти кај неа е важен фактор време, моментот на изговорената мисла.

Од друга страна љубовта ја сфаќа од аспект дали си способен да се грижиш за неа и нејзините деца и да не и се дереш, а такви пораки не се пишуваат во љубовните песни него во некои хуманитарни феетони од страна на странски невладини организации, кои со нив перат големи пари од донации предвидени за “броење јајца”.

.

Така да не пишуј песни, него оди си убо секој ден на работа и вечер немој да и се дереш.

.

……… продолжува

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 23:18

4. Маж не пишува поезија. Крај да сите дебати.

.

Поезија не е за мажи, освен ако не си некој омега мажјак, и поезија, најмалку љубовна, не те интересира.

Поарно оди си со пријателите на пиво, две,три.

И запамти, – оди поштено секој ден на работа, носи пари дома и не и‘ се дери, тоа е љубовта која секоја жена сака  :D

.

сега е крај на дебатата.

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 23:29
...

imet vistina... imet, imet...

abe kje peram, ama ne pisuem poezija.
Incredible Blue
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 23:30
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

...

imet vistina... imet, imet...

abe kje peram, ama ne pisuem poezija.



koj pa te pita tebeголема насмевка
peri i um beri


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 23:35
Anakin, kolku vreme pisuese poezija dodeka da ti tekne ovaa mudrost?
Incredible Blue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212213214215216 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,719 секунди.