IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 208209210211212 217>
Автор
Порака
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 18:26
Originally posted by Mindy Mindy напиша:


Ednostavno , spored mene , toa se 5 zenski likovi so edna zaednicka osobina : borbenost koja ne sum ja zabelezala , ili ne bila tolku izrazena kaj drugite forumdziki vo pisuvanjeto postovi среќа


Mindy срцко...можеби е така..затоа што тие имаа што да кажат ...затоа и биле борбени...иако не ги разбираа секогаш...иако не беа секогаш омилени...

Инаку морам да се сложам со тебе за Маја и мариа магдалена...правилен избор со направила..како и секогаш

ахх..како ми фали мариа магдалена

Изменето од ФорумскаБаба - 15.Август.2010 во 18:28
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 20:15
ubo so vi falat
za toa si imate tema
MI FALI MI NEDOSTIGA голема%20насмевка tamu raspegmezite se do mile voljeплазењеплазење


Изменето од anakin - 15.Август.2010 во 20:16
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 20:20
Originally posted by fiks fiks напиша:

Малцу муабет нема да смета на темава.среќа
 
А во што се состои борбеноста на одредена индивидуа на форумов?


jas bi ti rekol vo shto se sostoi
no resiv da bidam denes kulturen да
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 23:30
Azis bugarinot rece
abe jas si go smeniv imeto pa so mi fali
abe niso ne ti fali nego imas vishok u shupceto
pa da, toa go sakame nie da si go smenite imeto i niso da na vi fali
duri kje bidete potpolno ispolneti
.
pa za site sho sakaat vo idnina da bidat ispolneti, menjajte go imeto pod itno
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 12:49
кул

може и слика???


Изменето од pagane - 17.Август.2010 во 14:58
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 13:19



еве едно блгарско мислене за Азисзабава
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 14:55
chek da ne se razbereme pogresno
azis bese tuka spomnat vo druga konotacija
nemav namera da vovlekuvam bugari kako narod vo nasiot problem koj sami si go pravime vo golema mera
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 14:58
уффф...сори... ми светна...
само ме збуниха тоа
под "ние"- се подразбира македонците, а под "вие"-бугарите..па и оттаму глешката.
сори.
но карикатурата не е офтопик, нели?глупчо

Патем...очекуваjте еден пост и од мене...за блгарките намигнување


Изменето од pagane - 17.Август.2010 во 15:06
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2010 во 15:33


2300 годишна историја у една долга испрекината реченица

… пред 2300 години Атињаните отворија јавни куќи а Филип 2 му текнало да ги посети да си направи секс ферија… Александар3 бил убенен дека тате нема баш добар вкус за женски и дека на далечниот исток има поубави цуци па решил да ги проба… негова правнука Клеопатра од Птоломеите не шетала никаде туки швалериштата како Јулие и Марко Антоние и доаѓале 5000 киломери на сеанци и масажи, на крај се уверила дека не се исплаќа во сексуалните игри да вклучува змија.. потоа безгрешно се родил Исус кој проповедал некои социјални револуции и сексуално примерно поведење, за кое не се слагаа Римјаните, кои ги измислија оргиите и го заковаа на крст..во тоа време во Рим во мода беа плавушите за римјаните тргнаа на север дури до Англија , каде откриле црвени пегасти жени, кои многу не мрчаат… откако се‘ поминале и уздуж и попреко Нерон го запалил Рим, со кретенска сексуална парола По мене потоп,..на другата страна на светот меѓувмене Џингис Кан им се намерачил на тие жутите кинескињи и кинезите да си ги заштитат своите жени изградиле кинески ѕид , но ги изненадил Марко Поло кој им дојде од страна и кој во Индија го научил това Кама Сутра и сфатил нека не е вазжно со која него како….се тоа им било пренесено на Европејците кои биле уморени од 1000 војни со цел кој кому да го смести…во Англија Ричард сакал да дознае какви се тие нусиња што муслиманите ги кријат завиткани од глава до петици, па тргнал со тие онадувачи со крст на чело да им ги одвитка жените и да го разбие митот дека жените таму доле се другачии доле….Шпанскиот двор дознавајќи дека Ричард го разбил митот го испаќа Кристофор Колумбо да открие нови жени – црвени по телото…Колумбо имал некои проблеми со јајцата, па не направил ништо, па го пратиле контвистадор Пизаро да ги пронајде новите убави црвени цуци а тој открил дека сите убави се жртвувани кај олтарите на пирамидите и тој се вратил во шпански двор со празни раце цуци но полн со злато…Така решиле европејците дека ќе го населуваат новиот континент со црнени цуци но овој пат на север, цуците си ги викале скво а тие индијанците поготово Бик кои седи си ги бранеа со сите сили и ги криеле во резерватите.. генерал Кастер, кастро бил само според името не физички, со тој извидник Бриџер и со седма кавалерија решиле дека сепак ќе им се наебат но не се омрсиле ниту тие кај Литл Биг Хорн .. Така цуците недопрени си останаа во резерватите и одлучија дека ќе носат црни цуци од Африка… И така 100 години организираа излети за црните жени од африка полу пансион, остаток требало да си го одработат шо физички шо во натура, се додека на Северњаците им падна криво шо генерал Ли не сака да дели со нив па пукна Американска сексулана војна и равноправност на делење на црните жени, поштено една мене една тебе…а во Франција се појавил мал техничар Наполеон кој верувал дека со мал ама со техниката можат да се освојат сите жени и тргнал во Русија да ји испроба теоријата, ама Кутузов претходно ги запалил сите јавни куќи во Москва и немале француите каде да си ги згреат и им смрзнале дибидус , потоа во русија Ленин ја измисли љубовта да можат комунистите да им се пикаат под сукњи за беспари и го нападнаа кралскиот зимски дворец оти тој Петар бил против слободната љубов..,Во германија се раѓа садистичка сексуална револуција и во мода било онадување на сила со парола што е ваше тоа е мое а шо е мое тоа е мое, не пипај, со тоа не се сложи останатиот дел од светот, па се пукало 5 години на големо…потоа настанало заладување на одностите и запад и исток си се затворија во блокови секој да си ги чува своите жени под клуч, па повремено праќаа шпиуни тек на една тек на друга страна да се уверат дали нивните цуци сеуште чинат…како шо можело да се очекува према познатото НИ КОД БАБЕ НЕМА ЏАБЕ, се распаднал источниот блог каде била измислена таа гага љубов и дојде до глобализација каде ебе секој секого, поготово тој, кој има капитал



Изменето од Andjelina - 10.Ноември.2010 во 11:51
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2010 во 15:20
фајф постулати од одмор

1. во мирно море, без бранови, поубаво, полесно и поефикасно може да се моча

2. ебеш ти плажи каде сопругата ти е најубава жена

3. топлес е превазиѓена ствар

4. цените паѓаат обратно пропорционално от тврдоглавоста на грците

5. кога дува ветер кој ги ебе уве зраците, утредента ќе нема кисело млеко у супермаркетите

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 14:45
Д У П К А ....
...тоа е збор во македонскиот литературен јазик што по нашки значи отвор,празнина во нешто...
мене ми е интересно тоа што поимот кој го споменав се сретнува секаде и во сите научни дисциплини како и во разно-разни "општења" помеѓу две личности или две групи.

Кај нас има дупки насекаде и си ги чуваме како национално и семејно наследство..и секој еден кој ќе се обиде да ги заташка,затвори.. ќе биде казнет по член тој и тој од локалниот законик...бидејќи без дупка во нешто не можеме да функционираме..тоа е и закон на природата....затоа кај нас постојат и си ги негуваме,а постојат следниве под-типови
-дупки во законот,уставот...
-дупки по патиштата,каде што "авто страда"..
-дупки по телото и мозокот...
-дупки во образованието..
-дупки во здравството..
-дупки во буџетот...
---дупка до дупка..дупка...пропаст..KRAJ.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 14:48
дупка како полно

ДУПКЕ ПУН.. (срб.) газење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 21:45
10 znaci deka ste debelo zaglavile u lift

elevatorTechTalk

1. лифтот одеднаш прекинал да се движи и до вас стои пензионерка од трети а не секси комшивката од шести

2. лежите пијани на подот без тепих во 3 а.м. не ви се врти како пред 5 секунди и не можете да најдете ниту врата ни прозор да го отворите за да повратите надвор

3. лифтот застанал и ваш комшија пандур чепка по дугмињата, демек ќе го опрај

4. приметувате дека во раката ви остана скршената рачка од прекидачот СТОП, со кој стално дебилски си играте во фифтот

5. кога лифтот застанал се сетивте дека пред 20 секунди, врз поштенските снадачиња пак ја приметивте последната опомена од ЕVN од пред 3 месеци

6. лифтот одеднаш застана и со вас во лифтот не е една  студентка него три студентки

7. лифтот не се движи – е сега вашата последна мисла, а претпоследната мисла беше – Само дома да не е зафатено WC – то

8. ако застане лифтот после вашата молба до Господа – само Господе да нема мензис кога е тој нејзин на службен пат

9. ако заглавите со комшијата педер од четврти кој постојано ве мерка

10. ако заглавите со тип кој ќе ви се обрати на бугарски – ние сме сшти хора




Изменето од Andjelina - 10.Ноември.2010 во 11:49
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 21:50
номер 10...ми падна на срце.голема%20насмевкасмеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 208209210211212 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.