IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 213214215216217>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 23:51
coek
jas sum napisal 1058 pesni
no ova sto go pisuvam e satira
nesto vistina, nesto zabava, nesto laga, i po nesto glupo
taka da citaj go taka... kako satira
големо гушкање 
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 23:55
Me,Myself and I...neli?намигнување
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2012 во 00:18
арно рекле бабите-господ да те чува од женска беља хи, хи...
фииииина сатира ,забавна ...оти овде(мислам на форумот) веќе ретко има шо да се прочита додека нирванишеш уз кафе

п.с
И запамти, – оди поштено секој ден на работа, носи пари дома и не и‘ се дери, тоа е љубовта која секоја жена сака  :D

не  плаши ја младинатазадоволство
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2012 во 00:42
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

арно рекле бабите-господ да те чува од женска беља хи, хи...
фииииина сатира ,забавна ...оти овде(мислам на форумот) веќе ретко има шо да се прочита додека нирванишеш уз кафе

п.с
И запамти, – оди поштено секој ден на работа, носи пари дома и не и‘ се дери, тоа е љубовта која секоја жена сака  :D

не  плаши ја младинатазадоволство


NE MI E TOA NAMERA
.
poentata e edna, covek za da bide covek treba za razmisluva, oti kako bi bil inaku HOMO SAPIENS ( prevod najdete si go sami)

satira sluzi ne samo za zabava, nego za razmisluvanje, a razmisluvanjeto moze da odi sprotivno od samiot text na satirata..... prosto koj kakva percepcija ima

dobro ve najdov tuka, duri i tebe angjo

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2012 во 01:08
дури и мене...благодарам шо беше попустлив кон мојата маленкост овој пат
намерата а и поентата  сфатени...само глумиме лудило од досадаголема насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2012 во 08:37
Namerata i poentata e
Pazi, ujeda! голема насмевка
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2012 во 11:49
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Namerata i poentata e
Pazi, ujeda! голема насмевка


opet zgreshka
cudno bi bilo pa da ne eголема насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2012 во 11:51
zapravo imam soopstenjeда
KOJ SE PREPOZNAVA ILI SE POCUVSTVUVA NAVREDEN OD SATIRATA, DA CITA TUKA, NO DA SE PRAJ DEKA NE CITA, hauGw НОХАРДФИЛИНГголемо гушкање


Изменето од anakin - 22.Јуни.2012 во 11:52
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2012 во 15:13
човекот е уникууууумголема насмевка
.

http://i115.photobucket.com/albums/n286/Vatishi/Poison_Apple_by_LoveTheVoid.jpg

….. човекот е уникум. Сака да знае тоа што не му треба, но никогаш нема тоа да го признае. Искреноста не е само перцепирана форма, но и субјективен флуид, кој секој го поседува. Човекот е уникум. Верувам дека е единствено суштество во космосот кое измислува приказни. А сигирно е единсвен во универзумот кој употребува термин ВЕРУВАЈ. Човекот е уникум ,кој исто тешко но и исто лесно се снаоѓа во реалноста и имагинацијата. И реалноста и имагинацијата некои ги ствараат но  другите а и првите ги живеат. Човекот е уникум и знае имагинацијата да ја направи реална а сите да поверуваат, дури и тој самиот. Неслучајно кај него верата умира последна и ………………..


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2012 во 15:41
zaljuben maz
.

Ако на мушко му се доволни само две исти цицки у рука, тогаш дефинитно е заљубен.

.

На така заљубен тип, се‘ му е вишок, и ние за него имаме изрека Ќор ко куршум.

.

Дури, замислете и неговата избраничка прави подобри ручкои од неговата мама и сето од мрчењето на поискусните женети мажи му делува како заговор против него.

.

Бог знае зошто се чувствува како прав маж, додека и‘ вари кафе, дури додека и‘ вари второто кафе, оти првото било преслатко за нејзиниот вкус.

.

Дури не приметува дека, што позаљубен е, то интензитетот на сексуалните активности опаѓа во зависност колку е прозирен и прочитан од неговата избраничка

.

Заљубен маж не е глуп, но како да е.


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2012 во 12:49

nasiot univerzum zapocna so start – new level – video game, ama za beginersi izgleda
ono neka bi svetlina, e izgleda slobodno tolkuvanje na likovite vo taa video igra , oti player – igracot rekol
aj da vidime sto GAME simnav od nekoj piratski sajt i prisna START
.
izgleda bila nekoja strategija, za kreiranje na objekti i likovi
.

PLAYERo , toj sho denes go narekuvame STVORITEL , sho i ne e greshno, izgleda ne bil mnogu vichen vo tova negovata deskriptivna geometrija i taka objektite sto gi rotiral okolu eden pogolem objekt gi opnal po nekoi elipsi i duri zakoseni prema ramninata po koga se dvizat
taka da denes vo 3 tiot objekt imame godishni vreminja, koi ne terat da se potime denes na plus 45C
a za 6 meseci kje trosime posledni kubici drvo koi se se poskapi i poskapi sekoja sezona
.
bi se navratil pak nekogas na PLAYERo sho vsusnost toj se’ zaebal na pocetokot na igrata, pa duri i vo sredinata na samata igra… nekogas,… no sega me ebe toa 45 nives celziusovi
p***ka mu materina.



Изменето од anakin - 12.Јули.2012 во 12:52
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2013 во 00:12
Originally posted by anakin anakin напиша:

zaljuben maz
.

Ако на мушко му се доволни само две исти цицки у рука, тогаш дефинитно е заљубен.

.

На така заљубен тип, се‘ му е вишок, и ние за него имаме изрека Ќор ко куршум.

.

Дури, замислете и неговата избраничка прави подобри ручкои од неговата мама и сето од мрчењето на поискусните женети мажи му делува како заговор против него.

.

Бог знае зошто се чувствува како прав маж, додека и‘ вари кафе, дури додека и‘ вари второто кафе, оти првото било преслатко за нејзиниот вкус.

.

Дури не приметува дека, што позаљубен е, то интензитетот на сексуалните активности опаѓа во зависност колку е прозирен и прочитан од неговата избраничка

.

Заљубен маж не е глуп, но како да е.





бакнеж
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2013 во 23:03

...ovoj Rubens,interesen coek bil,pred se odlicen slikar.

Zosto samo mi se vrtese vo glava deka bil makedonec...neznam.збунетост


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2013 во 23:10
македонец е, не го мисли повеке
од баба
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 213214215216217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.