IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Антиперспирант?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антиперспирант?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Антиперспирант?
    Испратена: 09.Јули.2007 во 00:30
Користите ли воопшто? Каков? Кој е најефикасниот што сте го имале? Верувате ли на теориите дека може да предизвика рак на лимфните јазли или дојката?


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 00:38
Definitivno moze da predizvika komplikacii(zapusuvanje na zlezdite i dr.)
pogotovo kaj mladite devojki vo pubertet.
Go upotrebuvam koga moram,no ne cesto poradi toa sto nemam golema potreba podobro mi e da vlezam pod tus.
Vo posledno vreme Nivea Pearl eptem e nezen.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 11:30
Најубав е мирисот на чисто, па затоа под туш. По туширањето Rexona stick.
Кон врв
Професорот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 921
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Професорот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 11:47
Originally posted by Julija Julija напиша:

Најубав е мирисот на чисто, па затоа под туш. По туширањето Rexona stick.
 
Лејди спик стик-гелот е подобар
Вера
Морал
Родољубие
Одговорност
Кон врв
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 13:11
Рексона и лејди спид стик
Alisa
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 21:20
на рексона ми прават иритации, исто и на лејди спид стик
најдобри ми се Нивеа
а најефикасно е да си ставите ботокс инекција под пазува, нема да се потите (ама па тоа не е здраво)
Кон врв
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 21:24
Gi menuvam dezedoransite, koristam samo na poznati kuki, Nivea, lejdi spid stik-gel,rexona, dezedoransite na avon...
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 21:54
Sekako deka koristam iako mnogu se nerviram bidejki site sodrzhat soedinenija na aluminium vo sebe, koj spored nekoi studii e prichinata za kancerogeni zaboluvanja na dojkata. Porano non stop go chitav sostavot i vo site ima takvi supstancii, taka da vekje ne se zamaram so toa. Posledniot shto go kupiv e Fa so jogurt i ne e losh.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
eutanazia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eutanazia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 22:24
Редовно користам антиперспиранти најзадоволна сум од nivea energy fresh  неостава траги на облеката само треба некоја минута да се исуши всушност тоа важи за сите.А без алуминиум до сега јас што знам е само женски nivea FRESH 24h   
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 09:48
Originally posted by Професорот Професорот напиша:

 
Лејди спик стик-гелот е подобар
 
 
И јас го користам тој (Fruity Splash). Супер е и веќе немам никакви проблеми...
Veni Vidi Vici
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 18:12
onie stikovi na koi pishuva deka sozdrhat aluminium hlorohidrat se opasni za koristenje i voopshto ne treba da se upotrebuvaat.
za zal najgolem broj od proizvodite go sodrzhat i toa onie poskapite i poreklamiranie: dove, fa, od avon, rexona i ushte mnogu drugi...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 19:15
Пред некое време имав проблем изгледа со жлездите под пазувите, поточно имав поткожен оток, прилично голем кој ужасно болеше, кога бев на доктор отокот веќе беше помал и ми кажаа дека е најверојатно е последица од користење антиперспиранти и стикови. Едно време морав да престанам со употреба, но сега користам антиперспирант од Нивеа (со голема претпазливост) и не
можам да се пожалам, така да сум многу задоволна и од ефикасноста и од тоа што се безбедни за користење.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 19:15
nemam potreba od antirespirant...a nekogas(mnogu retko) stavam talk za telo
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:22
REXONATA MI E NA PRVO MESTO,SAMO VO POSLEDNO VREME MI E NEKAKO ZDOSADENA PA SAKAM DA JA SMENAM.BAS SAKAM DA JA PROBAM NOVATA NIVEA,VIKAAT DOBRA E,A I ONAKA NIVEATA MI SE SVIGA.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.