IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Омилени уметнички дела
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилени уметнички дела

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 38>
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 22:15
рембрант
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 22:22
анри тулуз лотрек
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 22:28
Originally posted by mamma mamma напиша:

AHA...POCHNAVME OZBILNO....OKнамигнувањеDA,ZEZ...TOA E MONOHROMNO...NA NEKOJ NACHINZAGOR,SLIKARSTVOTO E SEPAK NESHTO POVEKE ODIGRANJE SO CHETKA,A OKOLU VKUSOVITE-NEMA RASPRAVA


... mamma ДЕНЕС КАКО И СЕКОЈ ДЕЛ ОД УМЕТНОСТА,ТАКА И СЛИКАРСТВОТО ПОЧИВА НА "PRAVILO NA DjUNGLATA"....СО СЕКОЈА ПОЧИТ СПРЕМА НЕКОИ АВТОРИ!!!ЕДНАШ ОВДЕ НАПИШАВ ДЕКА "ЕДНО ДЕЛО НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕ УМЕТНИЧКО ДЕЛО АКО НЕ ЈА ВИДИ ДНЕВНАТА СВЕТЛИНА.."..ШТО ЗНАЧИ ТРЕБА ДА БИДЕ ИЗЛОЖЕНО ПРОМОВИРАНО И ПРИКАЖАНО НА ВИСТИНСКИТЕ КОНЗУМАТОРИ ОД ТАА УМЕТНОСТ!!!ЛИЧНО ПОЗНАВАМ И ИМАМ КОЛЕГИ ОД ФАКУЛТЕТ КОЈ СЕ МНОГУ ПОДОБРИ ОД НЕКОИ КОЈ НИЕ И ЈАВНОСТА ГИ ПОЗНАВАМЕ,НО ПОРАДИ МАТЕРИЈАЛНИТЕ СРЕДСТВА НЕ СЕ ВО МОЖНОСТ ДА ОРГАНИЗИРААТ САМОСТОЈНИ ИЛИ ГРУПНИ ИЗЛОЖБИ,А ЗА ДА ИЗЛЕЗАТ НАДВОР ДА НЕ ПРАВИМЕ МУАБЕТ!!!ДА НЕ ЗБОРУВАМЕ И ЗА ВРСКИТЕ КОЈ ТРЕБА ДА ГИ ИМА ЗА ДА ВЛЕТА ВО НЕКОЈА ГРУПА ЗА ИЗЛОЖБИ НАДВОР...!ТАКА ДА ..ИМА МНОГУ НЕШТА КОЈ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА БИДЕ ТОА ШТО ТРЕБА ДА БИДЕ!...ЗАТОА ВЕЛАМ..НЕКОИ СИ ИГРААТ СО ЧЕТКИТЕ...!!!ВИСТИНСКИТЕ АВТОРИ НАВИСТИНА СИ ИГРАЛЕ СО НИВ,МЕЃУТОА СОЗДАВАЛЕ ДЕЛА КОЈ НЕ ГИ ЈАДЕ ВРЕМЕТО!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 22:32
SEVO OVA MNOGU DOBRO GO ZNAM,I TOA OD LICHNO ISKUSTVO..
I ZA ZAL VO PRAVO SI..тага
ZATOA...AJ DA LEPIME SLIKI I DA NE FILOSOFIRAME MNOGU...
TEMAVA ZAPRAVO SAMO TOA I BARA...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 22:38
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 01:45

4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 20:27


June Dudley
"Sunkissed"
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 20:29


"Just Peachy"
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 20:32


Hollyhock Lane" by Linda Paul
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 20:36


Syllavethy
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
maloto76 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maloto76 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 22:10
Originally posted by mamma mamma напиша:


OK...da recheme deka mozebi i si vo pravo(osven toa okolu izborot na deloto,seushte tvrdam deka e toa e lichna opredelba-mi se dopadja ,a neznam zoshto,ednostavno e taka)no,dosega ne vidov nitu eden TVOJ komentar a za slika da ne zboruvam.Ne ke e losho da ne poduchish kako trebaтрепкањетрепкање



http://maloto76.blogspot.com/
moeto portfolio seuste ne e dovrseno no .........
Кон врв
tatjana5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tatjana5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 22:21
Moj omilen Umetnik e August Macke. Mnogu od negovite sliki jas samata gi nacrtav. Naravno deka do moeto ime stoi deka origanalot e od Macke. No jas imam i sopstveni dela. Crtanjeto e moj zivot. Moite sliki se vo Aquarell, a nekolku imam i so Acryl. Na site koi se interesiraat za umetnost im pozeluvam mnogu uspeh. Prijatna vecer i mnogu pozdravi do site makedonci.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 01:45


ЧИТАТЕЛКАТА   
          ЖАН ОНОРЕ ФРАГОНАРД (JEAN HONORE FRAGONARD 1732-1806)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 17:05
i mene mn mi se dopagja salvador dali,zakon e....imam napraveno proekt po dizajn za nego
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,223 секунди.