IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Попова Кула
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Попова Кула

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:39
Originally posted by LAV LAV напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

ne znam koja e popova kula i koja bila ,..ama znam deka od skoro se pojaveni,..sekoj singo fali svoeto,...treba nekoj neutralen,..pa da ocenuva,...."vinar"ima osvoeno nekolku srebreni zlatni medali na saemot pred nekolku godini,...samo bidejki se novo ime ,..tedhko se probivaat kaj sekojdnevniot chovek,...toj samo saka nekoe chueno ime,...a,ne vodi smetka dali e i tolku kvalitetno vinoto,...


Brza, stom ti ne mi odgovri na prasanjeto sto ti go postaviv eve jas ke ti odgovoram:
Aleksandar Karajorjevic  baral povolna klima...odnosno pogodna klima kade najdobro ke uspeva "vinovata loza", negovite strucnjaci.. ispituvale poveke regioni vo Makdeonija...dosle do zaklucok deka zemjodelskata povrsina so koja raspolaga Demir Kapija e najpogodna za odgleduvanje na "vinova loza".

Jas ne si go falam moeto...eve zemi primer kaj se situirani najpoznatite vinarski vizbi... koi se? zemi vo predvid dali site raspolagaat so sovremeni labaratori za isituvanje na vinoto.
Dali "vinar" ima svoja sovremena labartorija za ispituvanje na vinoto?
Александар Караѓорѓевиќ е убиен во Марсеј на 09. 10 1934 година од Величко Георгиев (Владо Черноземски )-член на ВМРО.
Значи кралот српски е минато.
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:44
Pa toj ja fondiral vinarskata vizba vo Demir Kapija
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:52
Originally posted by LAV LAV напиша:

Pa toj ja fondiral vinarskata vizba vo Demir Kapija
 
Јас го знам тоа и со тоа не треба да се гордееш туку да се срамиш,
единствено ако не си Србин (тогаш можеш да се гордееш).
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:54
ЛАВ  злато,  гушка и до тебе Hug

ајде сега , кој ке части по едно вино LOLLOLLOL
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:56
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

ЛАВ  злато,  гушка и до тебе Hug

ајде сега , кој ке части по едно вино LOLLOLLOL
 
Брза ќе части, оти се ближи Велигден.
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:57
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by LAV LAV напиша:

Pa toj ja fondiral vinarskata vizba vo Demir Kapija
 
Јас го знам тоа и со тоа не треба да се гордееш туку да се срамиш,
единствено ако не си Србин (тогаш можеш да се гордееш).

======================================================
Jas nema potreba da se sramam...nema prcina da se sramam, jas sum Makedonec koj poteknuva od Juzna Makedonija potocno od D Kapija.
Jas ne gledam tuka nekoja si logika "SRAM"!!! cudnoooErmm


Изменето од LAV - 08.Јули.2007 во 13:57
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:58
Originally posted by brza brza напиша:

hahahah,..princeso,...ne ti lezi loshotijata,...ostavi im ja tie shto im leziLOLHeart


брза  сакам да ме частеш вино Heart

ајде сега, гледам вие машките се фативте за виното LOLLOLLOL

шуми, не ја тупеме ние, ја на пример не пијам алкохол, така да не можам да кажам кое вино какво е.

Изгледа луѓево гледат многу француски филмови, па сега за вино ми муабетат LOLLOLLOL

Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:59
Nema problem, jas ke bidam toj stoke casti...eve i brza ke donese od vinoto na "vinar", posto mnogu go isfali!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:59
Originally posted by LAV LAV напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by LAV LAV напиша:

Pa toj ja fondiral vinarskata vizba vo Demir Kapija
 
Јас го знам тоа и со тоа не треба да се гордееш туку да се срамиш,
единствено ако не си Србин (тогаш можеш да се гордееш).

======================================================
Jas nema potreba da se sramam...nema prcina da se sramam, jas sum Makedonec koj poteknuva od Juzna Makedonija potocno od D Kapija.
Jas ne gledam tuka nekoja si logika "SRAM"!!! cudnoooErmm
 
Не гледаш оти не знаеш.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:00
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

hahahah,..princeso,...ne ti lezi loshotijata,...ostavi im ja tie shto im leziLOLHeart


брза  сакам да ме частеш вино Heart

ајде сега, гледам вие машките се фативте за виното LOLLOLLOL

шуми, не ја тупеме ние, ја на пример не пијам алкохол, така да не можам да кажам кое вино какво е.

Изгледа луѓево гледат многу француски филмови, па сега за вино ми муабетат LOLLOLLOL

 
По француските филмови е la fille.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:09
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

hahahah,..princeso,...ne ti lezi loshotijata,...ostavi im ja tie shto im leziLOLHeart


брза  сакам да ме частеш вино Heart

ајде сега, гледам вие машките се фативте за виното LOLLOLLOL

шуми, не ја тупеме ние, ја на пример не пијам алкохол, така да не можам да кажам кое вино какво е.

Изгледа луѓево гледат многу француски филмови, па сега за вино ми муабетат LOLLOLLOL

    ne se sekiraj ,kuklichke,...ke mi te nauchime,...samo pazi,...nema nie da bideme krivi za posledicite,..posle desetina godini,...ne prevzemame nikakva odgovornost,...ama,mene "replikatorov mi e mnogu baven,...znachi,...lavov neka chasti od negovoto,...Big%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:10
Originally posted by sumi sumi напиша:

Шо го тупите бре... Се знае се што е од Тиквеш е најдобро.



DA DA SVE E KUPAZALOLLOLLOL... NISTO NE SE ZNAELOLLOLLOL
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:12
I JAS NE PIJAM MNOGU....TUKU GOLEM LJUBITEL SUM POSEBNO NA CRVENI VINATongue, PO MALCE SI PIJAMWink
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:17
ako,ako,...samo strplivo,...ke bide po poveke,....aj ,udri si vo drvo,...LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.