IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - PhotoShop for Photographers
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PhotoShop for Photographers

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: PhotoShop for Photographers
    Испратена: 04.Јули.2007 во 15:35
Денес при пребарувањето по Google, попознат како оној што знае се, налетав на еден доста интересен сајт кој стриктно е наменет за фотошоп и фотографијата.
Не е лошо да се погледне и прочита напишаното. Добро е за секој почетник, а не е лошо и за напредните во шопирањето.
Човекот кој тоа го напишал, навистина е добро поткован за можностите на фотошопот и одличен познавач е на фотографијата.
Би требало да побараме авторски права и да направиме македонска верзија на истото

http://www.epaperpress.com/psphoto/index.html


P.S. Не заборавете да кликнете во горниот десен агол каде што пишува "Related Documents" и таму има што да се види
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 16:34
AJ SEA KE VIDAM, SAMO PAZI NEMA LADNA KOKAKOLA ZA TEBE AKO SI NAPRAVIL UTKABig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
DODUSA LADNA MOZE AMA BEZ LIMON I KIKIRIKI
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 16:36
AAAAAAAAA, JA ZNAM STRANAVA.
KE PIES TI LADNA KOKA KOLA I SO LIMON JAS TI VETUVAM, DURI I KIKIRIKI KE TI POBARAMClapClapClapClapClap
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 16:45
Се слагам за кикириките
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 16:45
Super da se potsredi toa znaenjeto na tie sto veke go imaat sovladano ovoj del...a za pocetnicite e fenomenalno ,zasto na gotovo gi dobivaat 'fintite' ;)

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 16:49
I jas ja znam ovaa, ama porano imashe i PS akcii na nea... sega ne mozham da gi najdam na ovoj link...

Mislam deka se uste mi se nekade na HD, pa ako nekoj go interesiraat neka mi se javi, vednas ke mu gi pratam.
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 16:55
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

I jas ja znam ovaa, ama porano imashe i PS akcii na nea... sega ne mozham da gi najdam na ovoj link...

Mislam deka se uste mi se nekade na HD, pa ako nekoj go interesiraat neka mi se javi, vednas ke mu gi pratam.


Акции има во Frames за правење на рамки, други не сретнав    
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 17:06
Bobi, imashe eden kup akcii. Osven ramki imashe i crno-beli akcii, razni filtri, boenje so svetlo, purple fringe, tonovi, efekti… ne se sekavam na site, ama gi imashe podosta od niv.

Kako sto veke rekov, ako ima nekoj sto go interesiraat neka mi se javi. Nos problemos amigos.
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 18:47
uste ima akcii...
Zacitajte po tekstovite....
dadeni se linkovi...
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:57
e ajde de. site na akcija i so pesna na usta...
mi gradimo photoshop, photoshop gradi nas!!!!!!!!!
samo neznam kolku ke se prepoznaat vo pesnive?
CryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCry
placam po mladostaLOLLOLLOLLOLLOL
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
NINA_SK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NINA_SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 14:05
Jane se slozuvam so tebe . Otvarame nov front? 
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 14:08
nina i ti da ne si odela po rabotni akcii?
ClapClapClapClapClap
Clap
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
NINA_SK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NINA_SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 14:14
mlada sum ne go fativ toa vreme i ne zalam zaradi toa . Tipicen primer za perenje na mozok . Posledicite gi osekame i denes . Mozebi nasite deca ke se izlecat od kolektivizmot .
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 14:17
ne veruvam... zatoa sto na roditelska kaj decata zapnale da sobiraat kolektivno pari za stetata sto ja storile trojca dobro poznati. i decata i roditelite ne ja svakaat stetata od kolektivizmot.
zatoa jas si slikam i slikam, a mozev da vezam (da znaev)LOL
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.