IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали љубовта е поврзана со времето?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали љубовта е поврзана со времето?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали љубовта е поврзана со времето?
    Испратена: 28.Јуни.2007 во 02:01
поточно со годините на човекот.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 09:36
Биди малце поопширен во поставувањето на прашањето WinkWink
Доколку се работи само за тоа дали човекот ја губи својата љубов со текот на времето, во тој случај не се согласувам. Да беше така никој немаше да дочека сребрена или златна свадба WinkWinkWink


Изменето од Ghost - 28.Јуни.2007 во 09:37
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:07
kako ne , ima golema razlika , so tek na vremeto covekot se menuva
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:08
ne si sakal isto koga si imal 16 godini i koga imas 25 , se menjaat rabotite
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:13

Vreme....a sto bese toa???

Postoi li vremenska ramka na ona sto znaci ljubov?
Ima li nacin i mesto seto toa da se stavi vo edna ramka taka bedna i nikakva sto ja izmislil nikoj drug a covekot?
Ljubovta e vecnost!
Ljubovta e nesto so ne moze da se opise so nieden termin so niedna fraza!
Ona cuvstvo na kompletnost,na dusa polna so radost i sreka sto ne pravi taka edinstveni i taka ubavi pred Boga!!
Samo edna sila moze da stavi vreme vo LJUBOVTA.....a toa e Gospod!
Koga toj ke kaze vecnost.....i ke bide vecnost!
Da ja osetis bozjata milost na tvojata glava kako te gali.....toa e vremeto sto Bog ti go odredil!!


Изменето од Joshua_Tree - 28.Јуни.2007 во 14:15
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:20

josua , malku pojke filozofija be brat, ama tesko deka nudis konkreten odgovor.   poz

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:23
Hektor zarem ima konkreten odgovor koga stanuva zbor za ljubovta i nejziniot pocetok i kraj.. Za vremeto pomegju pocetokot i krajot i nadezta taa ljubov da trae vecno. Ako mislime na vremeto ke go izgubime znacenjeto na ljubovta.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:26
mishel , za se ima konkretni odgovori , spored mene
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:29
hektor!
druze ima nekoi raboti vo zivotot so ne se vrzani so vremenski ramki..........a znaes kako vikaat...nisto od ona sto e izmisleno od lugeto ne e idealno....kako i vremeto!Ljubovta ne sme ja izlislile nie pa da stavame vremenski ranki!!!POZDRAV
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:43
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

hektor!
druze ima nekoi raboti vo zivotot so ne se vrzani so vremenski ramki- sve e vrzano so vremeto ..........a znaes kako vikaat...nisto od ona sto e izmisleno od lugeto ne e idealno....kako i vremeto-ne mozes da kazis taka od ednostavna pricina , ne mozes da davas otsenka za vremeto !Ljubovta ne sme ja izlislile nie pa da stavame vremenski ranki- kako ne sme ja izmislise nie , sekoj covek na novo ja izmisluva ljubovta , a za vremenski ramki da stavame nie , e za toa ne mozime !!!POZDRAV - pozdrav i od mene
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:57
се е поврзано со времето, па и љубовта.

со тек на времето љубовта или гасне или си гори или пак се распламтува од време на време.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 15:02
Originally posted by hektor hektor напиша:

ne si sakal isto koga si imal 16 godini i koga imas 25 , se menjaat rabotite
tocno ne moze da bide isto veke psihata se menuva onie rabori sto si gi gledal vo nekogo kako privlecni poveke, koga si pozrel porealno gledas na rabotite a mislam i emociite ne se tolku jaki kako so staree covekot
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 15:38
КОлку години имаш Goddes of Chaos?

Емотивноста се менува точно, ама не значи дека колку старее толку понеемотивен е.

Мислиш дека твоите родители се емотивно тупи?


Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 15:48

Ne zboruvame sega za  mene ili moite roditeli,

ne e toa temata vlecka, sakam da kazam deka
kako sto staree covek veke ja gubi sposobnosta
da idealizira, fantazijata kaj decata e najrazviena
kaj vozrasnite ne e .. spored toa ne moze da bide
isto cuvstvo da se zaljubis vo tinejdzerskite god.
so cuvstvoto za poimot ljubov na da receme 50+god.
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,468 секунди.