IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Машки имиња за новороденчиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машки имиња за новороденчиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 29>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 21:27
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

...koj,be, film?,.....i na shto te asocira?


Оф топик - Сигурно ти е гледан, го имаат давано многу пати по ТВ, уште додека имаше Југословенска ноќна програма... Оригиналниот наслов е The Omen, ама на Мк сум скоро сигурна дека си беше преведен како "Демиан." Така се викаше главната личност во филмот, едно 5 годишно детенце што на крај  излезе дека е Антихрист. Имаше римејк  минатата година ( http://www.theomenmovie.com)


    the omen,...da,.so gregori pek i li remik........samo shto tuka se davashe kako pretskazuvanje,..mnogu dobar film za opsednatosta so gavolot,.....zatoa i go zemav toa ime,......

demian!,.....
duri i popot neshto prigovarashe,...LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 21:35
мене Демиан ме потсеќа на истоимената книга на Хесе

убаво име во секој случај.

а и филмот за кој зборите е култ филмSmile 
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 23:35
Moja prilatelka ima sin sto se vika Markijan

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 00:42
IVOR - SAMO EDNO MOMCE VO CELA MAKEDONIJA GO NOSI OVA PREKRASNO IME

Изменето од moira - 01.Јули.2007 во 00:43
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 22:18
Едно и единствео име што го обожавам најмногу на свет и така планирам да си го крстам детето ако ми е машко Big%20smile
ЛУКА Wink
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 23:47
laki luka? (talichni tom)
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 00:11
давор илија и виданTongue
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 00:02
Originally posted by brza brza напиша:

laki luka? (talichni tom)


аа не, се Таличен Том се чита Лук LOL
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Alisa 31 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alisa 31 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 16:10
Marko
 
Martin
 
Demijan mi asocira na gavol, na satana
 
a Luka gledam go vodat kako makedonsko pravoslavno, ama poveke mislam deka go prisvoivme od kaj Hrvatite
Alisa
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 16:38
Originally posted by Alisa 31 Alisa 31 напиша:

Marko
 
Martin
 
Demijan mi asocira na gavol, na satana
 
a Luka gledam go vodat kako makedonsko pravoslavno, ama poveke mislam deka go prisvoivme od kaj Hrvatite
    bash taka,...samo bez J !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 03:06
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Alisa 31 Alisa 31 напиша:

Marko
 
Martin
 
Demijan mi asocira na gavol, na satana
 
    bash taka,...samo bez J !


Аха.. а на пример Марија и Maria различно е? Значењето и асоцијацијата на името доаѓаат од коренот, а не од транскрипцијата на различни азбуки и јазици.

Не се карам, само си спорам културно Wink. Убаво ти е името Демијан - твој вкус, твое право.
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 03:21
Горјан , Горазд , Мартин, Гаврил , Петар Big%20smile највеќе ги сакам овие леле ако имам син че го крстам едно од овие имињаTongue
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 03:24
Кристијан
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 09:22

Viktor

атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.