IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Убави на плажа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убави на плажа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
Автор
Порака
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2007 во 10:53
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
rossonerka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rossonerka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 20:11
многу сакам летно време да носам модерно бикини обавезно значи дводелен костим за капење, носам апостолки интересни,очила за сонце, пешкир и торбица и летно фустанче. Е сега не ги сваќам девојките што носат штикли на плажа, што носат гердани, нараквици, што се нашминкани е тоа ептен несакам. Тоа се е направено и инспирирано од модните писти и фотосесиите кога за да се продава костимот за капење е дополнет со акцесорис али и најпознатите стилисти кажуваат дека тоа не треба на плажа да се носи, шминка не е убаво на +40 да се има а од акцесорисот може и да си направиме проблеми на кожата.
али некои не го сваќаат поимот убави на плажа само со екстра бикини,очила и кожа без грам шминка но со одличен тен      
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 20:18
Originally posted by rossonerka rossonerka напиша:

многу сакам летно време да носам модерно бикини обавезно значи дводелен костим за капење, носам апостолки интересни,очила за сонце, пешкир и торбица и летно фустанче. Е сега не ги сваќам девојките што носат штикли на плажа, што носат гердани, нараквици, што се нашминкани е тоа ептен несакам. Тоа се е направено и инспирирано од модните писти и фотосесиите кога за да се продава костимот за капење е дополнет со акцесорис али и најпознатите стилисти кажуваат дека тоа не треба на плажа да се носи, шминка не е убаво на +40 да се има а од акцесорисот може и да си направиме проблеми на кожата.
али некои не го сваќаат поимот убави на плажа само со екстра бикини,очила и кожа без грам шминка но со одличен тен      



така е,... за жал кај нас се почесто одат со тон пудра на плус 40 степени....
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:15
PREFERIRAM DVODELNI KOSTIMI ZA KAPENJE...NE SAKAM CVETEN DIZAJN
LANI SI KUPIV EDNI PREUBAVI ZLATNI CELITE SO CIRKONI IZRABOTENI KOI ZA ZAL NE SE ZA NA NASIVE SKROMNI PLAZI
IMAM I EDNI CRNI SO NATPIS NA GZ-BITCH KOI MI BEA OMILENI DO LANI...
ISTO TAKA IMAM I BELI KOI MI STOJAT EKSTRA KOJA SUM TAKA SO BRONZEN TEN....
I DA NE NABROJUVAM POVEKJE ZATOA STO OVIE MI VLEGUVAAT VO POTESNA KATEGORIJA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 19:00
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 19:01
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 19:02
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:03
rozovo so rozovo najubo
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:32
Originally posted by Monuska Monuska напиша:



леле,..... јас имам слични вакви трепкањеголема%20насмевка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 22:30
и сигурна сум ти стојат убаво како на девојкава на сликава
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 00:51
E ova e ubav kostim za kapenje

Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 01:37
Вакви купаќи сакам:
Зезам.


Би облекол нешто од ова:

Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
petarpan99 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petarpan99 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:27
Kako mozete pari da davate za kupaci po 50-100 evra, navistina ne mi e jasno , so tie pari ke pominam uste dva dena , abe samo maslo za soncanje rogozina i peskir za pod glava i dobar cvik i gol sibam na plaza , sto ako me gleda nekoj , ko da nikoj stojko ne videl , ah vie makedoncite -luge goli po avioni patuvaat a vo mk uste ni nudisticka plaza nemame pa za kupaci kostimi i gaci zboruvame
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 00:39
Originally posted by petarpan99 petarpan99 напиша:

Kako mozete pari da davate za kupaci po 50-100 evra, navistina ne mi e jasno , so tie pari ke pominam uste dva dena , abe samo maslo za soncanje rogozina i peskir za pod glava i dobar cvik i gol sibam na plaza , sto ako me gleda nekoj , ko da nikoj stojko ne videl , ah vie makedoncite -luge goli po avioni patuvaat a vo mk uste ni nudisticka plaza nemame pa za kupaci kostimi i gaci zboruvame



хм... не гледам некој овде да приморува некого да носи костим за капење... а баш се чудев пред некое време како на fashion се уште даваат ревии со костими за капење кога цел свет одат на плажа голи...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.