IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
Автор
Порака Обратен редослед
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ
    Испратена: 19.Јануари.2008 во 17:42
Originally posted by orlov orlov напиша:

лутиналутина


Kaj je fantek?
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 23:32
лутина
лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 15:17
Originally posted by Pustinski-Lav Pustinski-Lav напиша:

I nemoj da go vredzas na efendija, jer ti od negovoto dostoinstvo ni bukvata `d``ne ja poeduvas.

A be tolku mnogu e dostoinstven sto si dozvoluva da vregja hristijani. A i ti ne si nishto poaren
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 15:03
Pazi Bogati -na efendiite im e dozvoleno da navreduvaat... ama koga gi navreduvaat togash toa e nekulturno . Ova e muslimansko svakjanje na kulturata???
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 15:02
Anthony - navistina mi e sram koga gledam vakvi izjavi! Takvi izjavi imaat mesto na razni fashistichki sajtovi, na mesto kade se diskutiraat religiite, ima mesto samo za normalna diskusija!
A moderatorite, krajno vreme e da prevzemat pokrajni merki i kon ednata i kon drugata strana... vaka samo gubite dobri diskusii.
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 14:54
Originally posted by Anthony

Prijatele si prochital li kako go opishuvaat muslimanite zadgrobniot zivot?


што ке ми е кога бев во него...Ако некои од нив биле, нека ми раскажат...Моежеби ке пронајдеме дека во некој момент и сме се сретнале таму

Prochitaj go za sekoj sluchaj. Popsihodelichna prikazna teshko se naogja.


Ne da si bruka na hristijanstvoto,tuku uste poglema bruka si za celoto covestvo,mrsh v koliba!

Ti me si dostoen da napisesh niti izgovorish taka chist zbor kako shto e HRISTIJANIN talibanu, Aj odi stavi si pojas od dinamit i idi po gjavolite
 
 
 
 
Anthony imas li ti  malku opsta kultura.?  Zosto postojano postiras samo gluposti i gi navreduvas muslimanite?   Ako sakas da se vklucis vo debata napravigo toa so razum, i koristi dokazi vo tvoite iskazuvanja.
 
I nemoj da go vredzas na efendija, jer ti od negovoto dostoinstvo ni bukvata `d``ne ja poeduvas.
 
 
 
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 14:41
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Prijatele si prochital li kako go opishuvaat muslimanite zadgrobniot zivot?


што ке ми е кога бев во него...Ако некои од нив биле, нека ми раскажат...Моежеби ке пронајдеме дека во некој момент и сме се сретнале таму


Prochitaj go za sekoj sluchaj. Popsihodelichna prikazna teshko se naogja.



Ne da si bruka na hristijanstvoto,tuku uste poglema bruka si za celoto covestvo,mrsh v koliba!


Ti ne si dostoen da napisesh niti izgovorish taka chist zbor kako shto e HRISTIJANIN talibanu, Aj odi stavi si pojas od dinamit i idi po gjavolite

Изменето од Anthony - 18.Јануари.2008 во 15:13
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 13:53
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Prijatele si prochital li kako go opishuvaat muslimanite zadgrobniot zivot?


што ке ми е кога бев во него...Ако некои од нив биле, нека ми раскажат...Моежеби ке пронајдеме дека во некој момент и сме се сретнале таму


Prochitaj go za sekoj sluchaj. Popsihodelichna prikazna teshko se naogja.



Ne da si bruka na hristijanstvoto,tuku uste poglema bruka si za celoto covestvo,mrsh v koliba!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 13:06
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Prijatele si prochital li kako go opishuvaat muslimanite zadgrobniot zivot?


што ке ми е кога бев во него...Ако некои од нив биле, нека ми раскажат...Моежеби ке пронајдеме дека во некој момент и сме се сретнале таму


Prochitaj go za sekoj sluchaj. Popsihodelichna prikazna teshko se naogja.
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 12:56
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Prijatele si prochital li kako go opishuvaat muslimanite zadgrobniot zivot?


што ке ми е кога бев во него...Ако некои од нив биле, нека ми раскажат...Моежеби ке пронајдеме дека во некој момент и сме се сретнале таму
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 12:50
Prijatele si prochital li kako go opishuvaat muslimanite zadgrobniot zivot?
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 11:19
Се вратив двапати од таму, и да ви кажам искрено, не видов којзнае што поубаво од овде.
Мој совет - не брзајкте многу,живејте си го срекни овој живот.
Јас повеке ниту мртов не се враќам таму
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 11:13
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

  ne  ocekuvav  moderatori  za  religija  da    tresar  vakvi  gluposti
    pekol,,,raj,,i  drugi  sostojbi   kakva  vrska  bi  imale  ako  se  slucuvaat   posle  smrtta   znaci  ako  bi  trebalo  da  postoi  nekakvo  spasenie  za  dusata  toa  bi  trebalo  da  se  slucuva  dodeka  si  ziv   edinstveno  samo  alah  toa  moze  da  ti  go  pruzi  da  e  nonstop  so  tebe  dodeka   patuvas  niz  patistata  na  zivotot  togas  ke  nemas  problem  za  nisto  zasto  toj  se  znae  se  moze.......zatoa  mojot  izbor  e  islam  neka  e  i  vas


твојот избор ми личи на лого за реклама голема%20насмевка
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 07:30
?

Изменето од Anthony - 19.Февруари.2008 во 13:59
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.