IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Природно крзно ДА или НЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Природно крзно ДА или НЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 12:23
A koj e covekot da gi mrazi zivotnite!!!! Otvorete enciklopedija ke vidite deka ima zivotni so inteligencija bliska na covekot ama tie ne derat koza i ne ubivaat za da setaat po modna pista! Covekot si zel premnogu sloboda, poradi prirodata opstojavme i naprednavme a sega mislime deka imame pravo da ja unistime. Znate kolku vidovi zivotni veke gi nema ili se vo izumiranje samo poradi covekovi kaprici? Takvite lugje treba da se cuknat po glava. Ne sme veke neandertalci, nekoj treba da gi izvesti za toa.  
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 18:45
Originally posted by someone someone напиша:

pa i ti si del od prirodata eve na primer jas bi te iskoristil/a tebe.se slozuvas?

Apsulutno se slozuvam so ova.Nikakvi potrebi ne mozat da se opravdaat so ubivanjeto.Sto e poprestizno dokolku nosis prirodno krzno.A,za toplina,i sintetikata gree.
Кон врв
ПРИЈАТЕЛКА Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПРИЈАТЕЛКА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 04:19
лугје нова сум тука имам бунди повеќе ама ни една не ми е од природно крзно а исти изглед имаат модата е пре напредна така да не мора да се уништува крзното на животноте за потребите на човекотлугје нова сум тука имам бунди повеќе ама ни една не ми е од природно крзно а исти изглед имаат модата е пре напредна така да не мора да се уништува крзното на животноте за потребите на човекот
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 18:37
НИКАКО
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 14:57
епа нели зборевте дека е во ред да се искористуваат животните за човековите потреби, човекот отсекогаш носел крзно и кожа за да се стопли, но бидејќи денес има вештачко крзно, не го оправдувам ова
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 03:42
NIKAKO PRIRODNO KRZNO!
postojat dobri zameni za prirodnoto krzno...ne gledam zosto bi se ubivale zivotni za nekoja gospoza da si go pokriva golemiot gaz...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:19
 
 
 
   ni prirodno ni veshtacko..
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 23:02
NE
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 14:23
VO NIKOJ SLUCHAJ.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 15:34
N I K A K O ! NE!!!
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 04:42
Originally posted by ПРИЈАТЕЛКА ПРИЈАТЕЛКА напиша:

лугје нова сум тука имам бунди повеќе ама ни една не ми е од природно крзно а исти изглед имаат модата е пре напредна така да не мора да се уништува крзното на животноте за потребите на човекотлугје нова сум тука имам бунди повеќе ама ни една не ми е од природно крзно а исти изглед имаат модата е пре напредна така да не мора да се уништува крзното на животноте за потребите на човекот

абе мила големо%20гушкање убаво ти текна и тоа нова велиш и плус кај другарка ти во подфорум браво бе маче......големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 04:59
Ако видам некој/а да носи мртво животно на себе, на сред улица ќе му го конфискувам
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 01:53
Зиме се знаит-бунда,природна нормално,шо поскупа поубаа...ѓоа вистина тоа не било хумано па од памтивека љуѓето носа крзно и сеа молимте некому текнало ај сеа да не се убивале животните, ами месо шо јадиш?
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 01:57
НИКАКО

Изменето од OUST - 22.Јануари.2008 во 01:58
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.