IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Природно крзно ДА или НЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Природно крзно ДА или НЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 12:47
Originally posted by Dana Dana напиша:

Cevlite na poveketo prozivoditeli, kako i jaknite ne se prvat od koza, namenski dobiena za taa potreba, tuku od ona sto ostanuva od klanica.

Postojat tolku nacini i materijli denes da se zastiti covekot, da nema potreba za toa da nvleguva vo sferata na diviot svet i da odere zivotna za ta cel.

Od vakvi raboti se sramam sto sum covek. Premnogu e iskoristeno od prirodata, a ako pred vekov covekot morl na to ncin da se zatopli, denes ima drugi opsii i moznosti. Vestckoto krzno isto taka topli i moze da bide moderno, ako e toa pricina.

Paga vo voda celiot napredok n covestvoto dodeka postoi nepotrebnava brutalnost.
 
THEY WEREN'T BORN TO BE WORN
 
 
 
 
 
 
-DANA OVA NE TI TREBASE....NAVISTINA . IMA NEKOI LUGJE KOI IZBEGNUVAAT VAKVI SLIKI....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
LIPS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 83
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LIPS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 04:12
Zalno e, no sto mozeme protiv industrijata i takvite kako J.LO na nejzinata revija imase samo krzno, i koga ja prasaa kolku zivotni se ubieni za nejzinata glupa revija taa pocna cinicno da se smee-. Sto mozeme nie da storime-nisto...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 11:16
Originally posted by someone someone напиша:

go opravduvate li ovoj teror sto se vrsi vrz zivotnite?ja opravduvate li celta za koja gi ubivaat  tie slatki sustestva



Ne treba da se zaboravi deka i dobar del od zivotnite na istio nacin opstojuvaat. Spored toa opravdan e terorot- ubistvo na zivotnite, a krznoto normalno treba da se iskoristi.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 16:31
а што ти ако не носиш крзно ќе ти падне круната од глава???
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 23:30
DA,
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 06:02
епа браво за тебе...го положи тестот ...ти си роден убиец..ај сега горе по планините бркај мечки.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 19:02
Imam prirodno krzno {poklon} ama nikogas
ne sum go stavila na mene.
Prirodno krzno NE NE.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 19:04
браво за членката над мене.....за ова е почитувам повеќе од било кој над тебе....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 19:33
не сакам ни вештачко... а камоли природно крзно... нема шанси.... изненадувањеизненадување
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 22:42
природно си е прородно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
macenceto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macenceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 23:01
Originally posted by someone someone напиша:

go opravduvate li ovoj teror sto se vrsi vrz zivotnite?ja opravduvate li celta za koja gi ubivaat  tie slatki sustestva
 
 
NEZNAM SHTO IMAAT DR NAPISHANO AMA EDNO ZNAM DEKA JA SUM PROTIV OVA
 
 
pa kakva e taa satisfakcija da zemesh pr. e ova e eden od mn. primeri sho postojat:
da zemesh da ubiesh eden sibirski tigar za edna satisfakcija da imas tashna ili kaput so negovo krzno??збунетосттага STRASHNO!
ne sakav da zucham krvolochno ili grozno i zatoa napishav taka kratko ama za mene e abnormalno toa zadovolstvo
 
pozdrav do site
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 23:26
изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 00:31

ako prodolzi svetov vaka, samo za da gi ima vo novina, da nosat neciva koza i krzno vrz sebe, ke ostane na planetava samo "najinteligentnoto" sustestvo-covekot, eeeee togas ke stane moderno da se pravat tasni i cizmi od covecka koza, pa neli prirodno si e prirodno

Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 12:11
Koga sme kaj pojavuvanje vo novini, pa tokmu ovaa tema razni faci poznati i polu poznati ja koristat za svojot publicitet. Se slikaat goli so nekoi si paroli kolku da gi ima vo mediumi.


I kaze te mi koi ste bre vie covekomrazaci sto go sporeduvate covekot so zivotnite?
Alooo, cuknete se po glavata i prasajte ima li nekoj?
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.