IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Бон тон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бон тон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бон тон
    Испратена: 12.Јуни.2007 во 15:38
Одите на гости кај вашата баба, сестра, брат, роднини, пријатели, пртпоставени (најлоша комбинација) на ручек, и гледате ви принесуваат нешто што во животот не сте можеле ни да го погледнете а камоли да го јадете.... Што понатаму??? Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile


Изменето од mamma - 19.Април.2008 во 19:29
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 15:44
Е овој проблем го имам цел живот листата на храна која не ја конзумирам е огромна еве дел ` сирење , кашкавал , пиперки , домати итн значи основни прехрамбени продукти . Во оваква ситуација сум бил многу пати и одговорот е дека си останувам на чаша вода и пријатен разговор .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
chocolate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chocolate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 17:42
Jas ne sum pribirliva.Ama vo takov slucaj ke se prepravam deka mi e loso i ke recam deka skoro sum jadena.Confused
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 08:56
Мене ми е навика пред да излезам од дома да јадам, така да може само да прочачкам низ тањир и ако нема некој не кој би го дала својот “дел“ да го оставам полн.
Не се срамам да кажам кога нешто не јадам и исто поубаво ми е мене кога знам дека некој од моите гости нешто не му се допаѓа и спремам она што сака.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 09:13
Ke "bocnam "ednas"od prinesenata sodrzina vo tanjirot...ednas ili dva pati...ne veruvam deka na nekoj ke mu "padnam "vo oci...i normalno ke go ostavam poln,bez obrazlozenie
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 11:05
Кажувам дека не го јадам и тоолку нема силењеWink
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 11:13
kaj mene problemot e vo toa sto ne mozam da go jadam tugjoto, u smisol idam kaj baba mi na gosti i jadenje kolku ti dusa saka, ama mene usta ne mi se otvara.....jas samo doma jadam, a koga odam na gosti  ne jadam, moze samo casa voda i tolku.

So vika majka mi, more kerko koga ke te omazime kako ke prezivuvas vo tugja kuka LOL  i jas na ova i odgovaram: epa mamo vo poseben stan ili kuka ke ziveam so maz mi LOL
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 14:45
Ќе кажам дека не го јадам тоа.... Просто LOLLOLLOLLOL Ваљда и они имаат јадење што не го јадат па ќе сфататBig%20smile И ќе земам нешто друго, ако сум ептен гледна (на моја сметка ако сум во ресторам, нормално) а ко не сум гладна ништо Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 15:31
jas poso listata na raboti so ne gi jadam e ekstremno golema,ko ke mi ponudit nekoj jadenje odma odbivam,ama ne popustam za ziva sila,pa ako sakat to da e naubata pasteta na site vreminja(moeto omileno jadenje).ednostavno nejkam i toj so mi go nudit jadenjeto da se pocuvstvuvat navreden ili so znam jas kako so to so ko ke go donesit jadenjeto ke go odbijam.vaka mi e najsigurno,uste pred da probat da donesit nesto da go odbijamBig%20smile
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 15:47
nisto nema da probam kakva sto sum auu na voda ke ostanam ili nekoe sokce ama ako e praveno domasno pa za rastvaranje BLJAK Deadni bon ton ni nisto ne  pomaga, gadliva sum
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 16:07
bi rekol>>>ICH MUSS WEG! sto znaci vo prevod....aj cao....
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 17:58
bi kasnala 2-3 zalaci zaradi cista kultura ili pa bi kazala ne sum gladna falaтрепкање
Кон врв
Bibi sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 96
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bibi sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 09:07
ke kazam deka sum bila bolna i sega sum na stroga dieta. Ako treba, ke pobaram i baralgince i ke go ispijam :)
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 19:00
ee pa nasi sme si ke kazam deka ne mozam i gotovo
sekogas ima nekoj so pogolem apetit i ke go lapne mojot del i taka..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,215 секунди.