IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ХАБАРДОВ ЦЕНТАР
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ХАБАРДОВ ЦЕНТАР

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ХАБАРДОВ ЦЕНТАР
    Испратена: 05.Јуни.2007 во 10:42
dali ste slusnale za habardoviot centar za skientologija i dijanetika?Jas sum videl kako pravat neso ko stres testovi na luge segde niz skopje i posle testot im vikaat na lugeto da procitaat nekoi od nivnite knigi po so demek se mnogu nervozni no se prasuvam dali im gi perat mozocite na nekoi glupi luge i posle toa pravat pari kupuvajki im od nivnite knigi tie luge ili se raboti za nekoja sekta religija ili neso slicno...?no imam i slusnato deka mnogu luge se imaat svrknato citajki gi tie knigi toest kolku poveke gi citas se poveke i poveke baras od tie nivni knigi...a isto i mislam deka toj jon habard bil narkomance koj pod dejstvo na amfetamini gi pisuval knigite...
speed
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 11:06
Не би рекол дека луѓето се имаат швркнато читајќи ги тие книги, мислам таква констатација е типично малограѓанска, да се плаши човек од МИСЛАТА на друг... Глупост!

Ама факт е дека тие што ги читаат се швркнати... Мислам да потрошиш време на онаква глупост, да веруваш дека вселенски брод дошол, не оставил тука, и сега на Хабард му јавиле тие порака, бла бла бла... мислам како да гледам епизода од стар трек, а не религија...

Инаку имаат многу подла тактика, прават некој „стрес тест“, кој луѓето радо ќе прифатат да го направат, и после се обидуваат да им кажат колку стрес тестот баш кај нив покажува зголемено ниво на стрес (кој нема стрес денес мислам... LOLLOL) и дека ете имаат книги кои можат да ти помогнат...
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 11:12
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 11:18
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 12:32
IMA NEKOJ SO PRAVI PARI SO NIV I TOA JAKI PARI...MNOGU BUDALI SO IM VERUVAAT IM DAVAAT PARI ZA KNIGITE POSTOJANO KOGA KE IM SE POJAVI NEKOJ PROBLEM A TIE PARI IDAT NEKADE....SAMO KADE??? VO PRASANJE SE IZGLEDA NEKOLKIU BIZNISMENI AKO MOZAM DA GI NARECAM...EVE NA PRIMER IMAM INFORMACIJA DEKA GOSPOGATA ANA KOEHN INAKU KOJA ODGOVORNA ZA ODNOSI SO JAVNOSTA NA HABARDOVIOT CENTAR I E NA POVISOKO NIVO TAMO IMA KUKJA OD NAD POLA MILION EVRA...PA CEKAJ SIGURNO NE I SE PARITE OD PROSECNA MAKEDONSKA PLATA...
ZAKLUCOK:ZNACI IMA BUDALI SO VERUVAAT
AI IMA BIZNISMENI SO SI PRAAT PARI...SO MNOGU JAKA...Smile
speed
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 13:51
додека има овци, некој ќе треба да ги стриже, така?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 14:02
PA NAJVEROVATNO
speed
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 14:12
jas ke gi strizamTongue
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 15:49
skientologijata vsusnost pretstavuat religija cija so cel e da ja istaknit bessmrtnosta na duhot.imeno spored skientolozite kaj covekot se razlikuvaat tri komponento:telo,um i duh.spored skientolozite posle smrtta duhot se prefrlat vo drugo telo i prodolzvit da zivejt ponatamu.kazvet deka site problemi koi ni se slucuvaat vo denesno vreme vlecat koreni od minatoto,so taa razlika so psiholozite korenot go na problemite go baret vo ovaj zivot,a skientolozite mozit da go lociret problemot vo minatite zivoti.edna pod glavnite odliki na skientolozite e to so ja poreknuvet denesnata psihologija i psihijatrija narekuvajki na opasna za covekot.prvata kniga napisana od kade so potekvit celata filozofija na skientologijata e dijanetikata.kolku za informacija clenovi vo skientoloskata crkva(zaborajv da spomnam deka postojt i crkva)se i dzon travolta i tom kruz.
ova za pocetok,se nadevam deka ke pisam uste.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 15:58
многу ми е интересно што кога се работи за христијанство, сите се накострешени противници, ама кога се работи за некоја чурук „религија“ со идиотски премиси што здрав памет не може да ги свари, тогаш тоа е „кул“ и дури привлечно за размислување...ConfusedConfused
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 16:04
Не бе аџо, не е така.
Еве ја јавно истапувам со критика на глупостиве кои се 100% измислени од човек, а не како христијанството кои има човечки корекции, па кое поради тоа повеќе го почитувам од глупиве „научници“ или како ли се нарекуваат....
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 16:08
Originally posted by аџија аџија напиша:

многу ми е интересно што кога се работи за христијанство, сите се накострешени противници, ама кога се работи за некоја чурук „религија“ со идиотски премиси што здрав памет не може да ги свари, тогаш тоа е „кул“ и дури привлечно за размислување...ConfusedConfused
vidi adzo,za ova kolku so gledam nikoj nisto ne znajt,zato prvo da ve zapoznam so e,a druga rabota kako mozit kazi mi jas da ne sum protivnik na ova koga mi ja negirat idnata profesija.razmisli malkuWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 16:17
не е точно дека никој ништо не „знајт“... како прво, јас реков две-три информации, православие додаде уште неколку добри линка, ти додаде уште нешто...

ама некако сте ми многу слаткоречиви кога станува збор за некоја „модерна“ религија, тоа е се што реков, не се наоѓај толку одма прозван ти да го негираш тоа... EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 01:25
Originally posted by аџија аџија напиша:

не е точно дека никој ништо не „знајт“... како прво, јас реков две-три информации, православие додаде уште неколку добри линка, ти додаде уште нешто...

ама некако сте ми многу слаткоречиви кога станува збор за некоја „модерна“ религија, тоа е се што реков, не се наоѓај толку одма прозван ти да го негираш тоа... EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
 
abe adzo se dokaza deka nikoj nisto ne ZNAJT,a logicno e da se najdam prozvan koga znam deka najmnogu se odnesvese na meneWink(si znajme neli)
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.