IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - КОМУ ДА КЛАЊАМЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОМУ ДА КЛАЊАМЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 16>
Прашање: SPORED VAS KOJE VISTINSKIOT NA KOGO TREBA DA SE KLANAJME
Одговор Гласови Статистика
34 [32,38%]
12 [11,43%]
0 [0,00%]
1 [0,95%]
50 [47,62%]
1 [0,95%]
7 [6,67%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:14
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Malku e izvrten no sepak e ~krst~ toa go izvrtel arhitektot namerno a vi go stavil da imate malku vistina pred koja klanjate ,da ne klanjate na prazno de~,,~



Слободно испуцај се,ионака утре нема ништо твое да остане.Толку вредиш.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:14
Поздрав.


Влад...мило....нема 4 крака...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:16
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Vlad ograniceno umu, stanuva zbor za nova gradba vo Visoko, na mesto kade sto imalo porano dzamija, no bila srusena od onie cetnici, koi bile blagoslovuvani od SPC.
~,,~Vchera koga ti predlozhiv da se konsultirash so Miroslava na mislev da zemash od nejzinite poganarii i da gi vmetnuvash vo svojata usta ,a taa vidi kako te nauchila da laesh sram da vi e i na dvete~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:16
Темплариус,
Дали си забележал дека на Блискиот Исток многу џамии се залепени до цркви, ама буквално залепени?
Знае ли некој за тоа?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:24
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Темплариус,
Дали си забележал дека на Блискиот Исток многу џамии се залепени до цркви, ама буквално залепени?
Знае ли некој за тоа?




Pa verojatno stanuva zbor za zbien tip od naselbi., pa morale da gi pravat Hramovite eden do drug среќа
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:25
http://farm1.static.flickr.com/28/100424174_7c207e34fc.jpg

Не можам баш да го пронајдам тоа што го сакам, а немам такви слики на дигитална камератага...



МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:29
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Темплариус,
Дали си забележал дека на Блискиот Исток многу џамии се залепени до цркви, ама буквално залепени?
Знае ли некој за тоа?




Pa verojatno stanuva zbor za zbien tip od naselbi., pa morale da gi pravat Hramovite eden do drug среќа


Баш така залепени? Од едната страна црква а од другата џамија? Мене лично тоа многу ми е интересно, но која била поентата? Никогаш не дознав. Секако, црквите биле постари од џамиите, но зошто токму ги залепиле до црквите?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:32
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Темплариус,
Дали си забележал дека на Блискиот Исток многу џамии се залепени до цркви, ама буквално залепени?
Знае ли некој за тоа?




Pa verojatno stanuva zbor za zbien tip od naselbi., pa morale da gi pravat Hramovite eden do drug среќа


Баш така залепени? Од едната страна црква а од другата џамија? Мене лично тоа многу ми е интересно, но која била поентата? Никогаш не дознав. Секако, црквите биле постари од џамиите, но зошто токму ги залепиле до црквите?



I mene isto taka bi mi bilo interesno, so ogled na faktot sto vo nasata kultura e da Dzamiite i Crkvite se gradat na sto pogolemo rastojanie. Ne site Crkvi se postari od site Dzamii.

ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:35
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Malku e izvrten no sepak e ~krst~ toa go izvrtel arhitektot namerno a vi go stavil da imate malku vistina pred koja klanjate ,da ne klanjate na prazno de~,,~


Имаш опомена за оваа изјава!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:38
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Темплариус,Дали си забележал дека на Блискиот Исток многу џамии се залепени до цркви, ама буквално залепени?Знае ли некој за тоа?


Sum zabelezal no isto sum i zabelezal deka mnogu crkvi se pretvoreni vo dzamii .... no imajci go vo predvid faktot koj go pokazuva istoriskiot pat na razvojot na islamot toa e normalno...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:45
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:



A ovdeka na sto se molat na kalasnjikovi ???



Гледаш,пософистицирани се од твојот старомоден магнум. Зошто ѓентлменски не се извиниш за навредата со крстот.Ајде златен,биди коректен.



Na kogo be da se izvinam dzentlmenski !??!! na tebe eeeeeeeee pa omerco ti si daleku od dzentlmen hahahahahahahaahaaaaa
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:51
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Malku e izvrten no sepak e ~krst~ toa go izvrtel arhitektot namerno a vi go stavil da imate malku vistina pred koja klanjate ,da ne klanjate na prazno de~,,~



Слободно испуцај се,ионака утре нема ништо твое да остане.Толку вредиш.



A ovoj omerco zaedno so mene neli e za opomena ne samo Vlad...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:55
Влад е опоменат за навреда врз религија... а вие двајца, ако продолжите уште малце, ќе добиете опомена за банирање...
НАЗАД НА ТЕМА!!!
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:56
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Темплариус,Дали си забележал дека на Блискиот Исток многу џамии се залепени до цркви, ама буквално залепени?Знае ли некој за тоа?


Sum zabelezal no isto sum i zabelezal deka mnogu crkvi se pretvoreni vo dzamii .... no imajci go vo predvid faktot koj go pokazuva istoriskiot pat na razvojot na islamot toa e normalno...



Tempo ajde malce imaj doblest i bidi korekten, sramota e da se odnesuvame kako mali deca.

Jas neznam sto ste se zapnale za Bliskiot Istok kade sto Hristijanite na prsti mozes da gi izbrois.. pa kolku Crkvi sakate da ima.??  Osven vo Jordan kade se 15-20% Hristijani, nema druga drzava so povece od 2-3 % od naselenieto Hristijani.

I za volja na vistinata da vi kazam. Sum bil vo Tunis. Tamu bukvalno i nema Hristijani, ni 1% od naselenieto.. ali zabelezav dosta mali Crkvi verojatno ostanati od pred Islamso vreme, a narodot se grizel za niv za da ne propadnat i da ne gi izgasne rabot na vremeto, i zatoa postojat i den denes!.

A za istoriskiot pat na razvoj na Islamot, Tempo neka ti sluzi na cest za nebulozite sto gi iznese.



Изменето од muhadzir - 25.Април.2008 во 01:58
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.